Telefony

Z Onavo zaoszczędzisz na rachunkach

przeczytasz w 1 min.

Przesiadywanie w wirtualnej przestrzeni to całkiem spory wydatek dla użytkowników smartfonów. Z pomocą przychodzi program kompresujący dane.

Warto przeczytać:
AMD stawia na APU, nie na ARM
Przecieki Windows 8 opłacają się Microsoftowi

Surfowanie w sieci to coraz popularniejsza rozrywka gdy w grę wchodzą portale społecznościowe, czaty i proste gry online. Tym bardziej, że kolejne modele nowoczesnych telefonów obsługują coraz więcej aplikacji. Problem pojawia się, gdy przychodzi do płacenia rachunków. A zwłaszcza jeśli podróżujemy i dodatkowo musimy ponosić koszty roamingu.

Onavo dostępne na iPhone 4 to jak na razie najlepsze rozwiązanie. Program ten kompresuje dane na serwerze zanim jeszcze zostaną przekazane do operatora. Działanie jako proxy umożliwia więc znaczne zmniejszenie kosztów. Według zapewnień twórców, przy przeglądaniu map, e-maili czy serwisów społecznościowych można zaoszczędzić nawet 80% wydanych pieniędzy.

Poza tym, Onavo ma wbudowane statystyki. Domyślnie działa w tle, jednak jeśli chcemy, możemy podejrzeć która aplikacja czy strona pobiera jaką ilość danych. To pozwoli nam lepiej rozplanować ekonomiczne korzystanie z każdej z nich.

Niestety obiekty multimedialne takie jak filmy z YouTube czy rozmowy przez Skype wciąż nie są jeszcze kompresowane. Ciężko stwierdzić czy twórcom uda się zaimplementować odpowiednie skrypty. Na razie trzeba jednak cieszyć się tym, co udało się uzyskać. Już wkrótce z dobrodziejstw Onavo skorzystać będą mogli nie tylko posiadacze systemu iOS 4.0, ale także Androida.

Źródło: Telegraph

Polecamy artykuły: 
 
Tablet czy netbook - co jest lepsze?AMD Phenom II X4 980 Black Edition - cztery rdzenie w dobrej cenieEFI vs BIOS - najważniejsze różnice

 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Opera turbo tez sporo pomaga...
  • avatar
   raffal81
   0
   A na Andka cos takiego sie znajdzie ?? ;]
   • avatar
    raffal81
    0
    Chodzilo mi o to, czy cos podobnego na ANDKA istnieje, a nie to ze niedlugo sie pojawi ;)))) zle sprecyzowalem pytanie ;P
    • avatar
     darry dooman
     0
     Cytuję: "Niestety obiekty multimedialne takie jak filmy z YouTube czy rozmowy przez Skype wciąż nie są jeszcze kompresowane. Ciężko stwierdzić czy twórcom uda się zaimplementować odpowiednie skrypty."

     No jak można skompresować obraz jpg czy film mpg który już jest skompresowany w sposób dedykowanym dla danego formatu. Jeśli by im się udało to byliby baardzo bogaci...:D
     Chyba że ta ich kompresja polegać miałaby na jeszcze większej stracie danych w materiale, mówiąc wprost przekonwertowaniu tego jeszcze raz z gorszą jakością wynikową...tylko czy im serwery wydolą, zwłaszcza przy filmach...?;)