Akcesoria

Zaczarowany ołówek Geniusa

przeczytasz w 2 min.

Genius wprowadził do oferty nowy produkt, wyglądem przypominający tradycyjne pióro. Pen Mouse adresowany jest do osób, które cenią sobie wygodę oraz komfort i może okazać się ciekawym zamiennikiem standardowej myszki.

 Warto przeczytać:
 

Sercem pióra jest sensor optyczny o rozdzielczości 1200 DPI. Urządzenie potrafi jednak pracować także przy 400 i 800 DPI. Za komunikację z komputerem odpowiada bezprzewodowa technologia 2,4 GHz, która oprócz energooszczędności redukuje zakłócenia i wydłuża zasięg działania nawet do 10 metrów.

Detektor ruchu odpowiada za oszczędzanie energii, przełączając urządzenie w stan uśpienia, kiedy nie jest używane. Co ciekawe, Pen Mouse może być trzymany dokładnie w taki sam sposób, jak tradycyjne pióro. Mogą je używać osoby zarówno  prawo-, jak i leworęczne. Działa na każdej powierzchni i pod każdym kątem.

Pen Mouse posiada funkcję Flying Scroll, odpowiedzialny za szybkie przewijanie stron internetowych lub dokumentów. Urządzenie połączone jest z komputerem za pomocą miniaturowego odbiornika.

Pen Mouse objęty jest 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym. Urządzenie trafi do polskich sklepów w pierwszym kwartale przyszłego roku, a jego sugerowana cena detaliczna wyniesie ok. 100 zł brutto.

Źródło: Genius

Polecamy artykuły:  
Fotogaleria: obudowa jakiej jeszcze nie było
TOP-10: Monitory
GeForce GTX 580 - najszybsza w rodzinie

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  0
  I do czego takie pióro służy - do pisania?
  • avatar
   Skaza
   0

   To zamiennik myszki.

   Bardzo ciekawy pomysł, prosty i nie wymagający machania rękoma przed komputerem. Zapewne w grach nie znajdzie zastosowania, ale powinien fantastycznie sprawdzać się w przeglądaniu internetu, dokumentów, itp. Zwłaszcza, jeśli kogoś irytuje działanie TouchPadu ;)

   • avatar
    pscager
    0
    Ciekawe czy będzie można nim ruszać po monitorze wtedy nie będzie potrzeba tabletu. Oczywiście najważniejsza kwestia jak takie piórko będzie oddziaływało na matrycę :p