Internet

Ukryta funkcja Facebooka. Zobacz, gdzie ją znaleźć

przeczytasz w 2 min.

Pamiętacie zaczepki na Facebooku? Funkcja niegdyś była dostępna z poziomu widoku profilu każdego użytkownika. Nagle jednak zaczepki znikły i odeszły w zapomnienie. Okazuje się jednak, że one nadal istnieją.

Zaczepki istnieją i mają się dobrze. Może nie tak samo, jak jeszcze choćby 10 lat temu, kiedy dostęp do tej opcji był wyjątkowo prosty, ale nadal w kilku krokach możemy zaczepiać znajomych. Aby to zrobić należy znać jednak prosty trik. Zaczepek nie znajdziemy przechodząc na profile użytkowników. Teraz Facebook ukrył zaczepki w… wyszukiwarce.

Gdzie znaleźć zaczepki na Facebooku? Prosty trik

Ktoś ze znajomych wpadł ci w oko? A może chcesz komuś przypomnieć, aby się do ciebie odezwał? Zaczepki na Facebooku powstały bez większego celu – mają jedynie zwiększać interakcję między użytkownikami – w końcu to serwis społecznościowy. Jeśli zatem podobnie jak większość ludzi korzystających z “fejsa” od lat dobrze wspominasz zaczepki i zastanawiasz się, gdzie firma Zuckerberga postanowiła je ukryć - oto prosty sposób.

Zaczepki na Facebooku

Wystarczy, że w wyszukiwarce Facebooka (w aplikacji na smartfony lub w przeglądarce na komputerze) wyszukasz poke. Uwaga: wyszukanie funkcji po polsku, tj. hasłem zaczepki nie przyniesie efektu. Konieczne jest użycie angielskiej formy. Możesz też od razu przejść pod adres facebook.com/pokes.

Serwis powinien natychmiast wyświetlić w pierwszej propozycji sekcję Zaczepki, po której kliknięciu otworzy się lista wszystkich twoich znajomych, których można zaczepić używając przycisku po prawej stronie. Tyle wystarczy, aby twój zaczepiony znajomy natychmiast otrzymał powiadomienie o interakcji, na które może odpowiedzieć bezpośrednio z notyfikacji.

Jak zobaczyć, kto cię zaczepił na Facebooku

Jeśli zainteresowała cię zapomniana na Facebooku funkcja i intensywnie zaczepiasz swoich znajomych, po pewnym czasie możesz się pogubić, kto reaguje na twoje interakcje, a kto nie. Na szczęście w widoku zaczepek, serwis wyświetla wszystkie osoby, które postanowiły ci odpowiedzieć (razem z datą odpowiedzi). Dzięki temu dowiesz się, kogo interesują twoja facebookowe zabawy, a kogo nie.

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sauvage
  8
  skoro zniknęły to znaczy że były nie używane przez zbyt wiele osób i chyba wszyscy już o tym zapomnieli. Odkrywanie gdzie one są raczej ich nie wskrzesi.
  • avatar
   Yetii
   4
   Przypominam iż człowiek nie jest nieśmiertelny. A sporą część swojego życia nie jest samodzielny w 100%. Najpierw jako bobas, później starzec.
   Także nie wiem czy warto żyć realnym życiem, czy tracić czas na guano typu FB, żeby jego właściciel miał super realne życie.......
   • avatar
    calvo
    0
    a kiedy sie doczekam artykulu na temat "jak dodawac zdjecia na NK ?", pomocy !