Konsole do gier

Zmodyfikowane konsole Xbox 360 pozbawione dostępu do Xbox Live

przeczytasz w 0 min.

Od premiery oprogramowania do hackowania konsoli Xbox 360 DVD-ROM upłynął ponad rok. Pozwala ono między innymi na uruchamianie nielegalnych kopii gier. Wszyscy, którzy korzystają z oprogramowania bez przeszkód mogli grać w skopiowane gry, głównie przenoszone na dwuwarstwowych dyskach DVD, a także korzystać z Xbox Live.

Przez pewien czas wydawało się nawet, że Microsoft nie był w stanie wykryć tego oprogramowania, ale wygląda na to, że sytuacja uległa zmianie wraz z opublikowanym w zeszłym tygodniu oprogramowaniem systemowym Xboxa 360.

Społeczność hackerska Xboxa 360 doniosła, że nowy Spring Update będzie w stanie wykrywać tych, którzy grają w nielegalne kopie gier. A dokładniej, oprogramowanie systemowe będzie potrafiło określić legalność dysku w napędzie DVD.

W ramach akcji profilaktycznej, hakerzy wypuścili uaktualniony firmware napędu optycznego wprowadzający różne cechy, takie jak jitter dysku. Jednak wysiłki programistów spełzną chyba na niczym. Raport na Xbox-Scene wskazuje, że Microsoft odebrał dostęp do usługi Xbox Live użytkownikom korzystającym ze zmodyfikowanych napędów DVD-ROM, bez względu na to, którą wersję firmware'u mają w swoich konsolach.


Wygląda na to, że odmowa dostępu pojawiła się wraz z premierą gry Halo 3 beta. Działanie to zostało określone jako rozprawienie się z nielegalnymi kopiami, które zawierały dostęp do Halo 3 beta. Tak jak Microsoft zrobił to za czasów oryginalnego Xboxa, firma i teraz całkowicie odmawia dostępu do usługi Xbox Live zmodyfikowanym konsolom, ale nie odbiera dostępu do kont użytkownika.


Microsoft opisuje swoją nową inicjatywę na Gamerscore Blog: "Jako wyraz naszego oddania członkom, nie pozwalamy użytkownikom, u których wykryliśmy modyfikacje w konsolach na łączenie się z Live. Stanowi to bardzo ważną część naszych wysiłków mających na celu utrzymanie uczciwego środowiska dla użytkowników, którzy postępują zgodnie z przepisami. Temat ten stał się jeszcze ważniejszy szczególnie po niedawnej premierze Halo 3 beta."


Na blogu można dalej przeczytać, "W wyniku naszych działań, niektórzy użytkownicy próbujący załogować się do Live, a u których wykryto nielegalnie zmodyfikowane konsole, zobaczą podczas próby połączenia z usługą kod błędu (Status Code: Z: 8015 - 190D). Użytkownicy ci nie zostaną pozbawieni dostępu do swoich kont w Live, ale nie będą w stanie korzystać z usługi za pomocą zmodyfikowanych konsol. Informowaliśmy w przeszłości, że użytkownicy mogą cieszyć się nieskrępowanym dostępem do społeczności Xbox Live tylko za pomocą oryginalnych, niezmodyfikowanych konsol Xbox. Będziemy kontynuować umacnianie naszej polityki w tym zakresie, aby zapewnić integralność naszej usługi, zabezpieczać naszych partnerów i chronić korzyści użytkowników."

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!