Ciekawostki

Zobacz latający motocykl w akcji

przeczytasz w 1 min.

Rosyjski start-up stojący za projektem Scorpion-3 ma nadzieję, że będzie to środek transportu przyszłości.

Nazywa się Scorpion-3. Łączy w sobie standardową konstrukcję motocykla z technologią znaną z dronów. Efekt: szybki, zwinny i stabilny lot, „niezależnie od tego czy jesteś amatorem czy profesjonalistą”.

Profesjonalistą trudno tu jednak być, bo to przecież pierwsza tego typu konstrukcja. Stworzony przez rosyjski start-up Hoversurf jednoosobowy motocykl latający pozwala człowiekowi latać i oddaje w jego ręce pełną kontrolę nad maszyną. 

Hoversurf znany był do tej pory głównie jako producent tzw. pasażerskich dronów, czyli jednoosobowych helikopterów, które umożliwiają transport człowieka z punktu A do punktu B. Nawet dla niego Scorpion-3 jest projektem niezwykłym, między innymi przez oddanie sterów w ręce użytkownika oraz zmniejszenie rozmiarów.

Maszyna została wyposażona w cztery wirniki i ogólnie rzecz biorąc jest właściwie czymś w rodzaju „przerośniętego” drona. Ostatecznie Hoversurf chciałby, by był to nowy środek transportu. Na razie jednak myśli głównie o wykorzystaniu Scorpiona w sportach ekstremalnych.

Obecnie trwają testy, które pokazują, że nie jest to tylko marzenie inżynierów. To działa:

Źródło: TheNextWeb. Foto: Hoversurf

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  12
  Jak tylko zobaczyłem te śmigła, to od razu w oczach miałem stopy fruwajace wraz z butami :))) byłbym się na to wsiąść :)
  • avatar
   mesjan
   6
   Niezła ludzka szatkownica.
   • avatar
    pscager
    5
    Wielki dron na którym można usiąść.
    • avatar
     sebmania
     4
     Rozumiem że prototyp ale strach nogą ruszyć jak śmigła chodzą.
     • avatar
      Dudi4Fr
      4
      Nie mogli jakieś osłony zrobić na te śmigła? Jeden zły ruch i z kierowcy (pilota?) będą puzzle.
      • avatar
       Tchorg
       4
       Żadna nowość, były już takie z 2 śmigłami chyba spalinowiec i przynajmniej miał jakieś osłony a tu gołe śmigło, i to z twardego drewna nawet się nie złoży po uderzeniu.
       • avatar
        shamoth
        2
        Ciekawe dlaczego nie zastosowali pierścieni w koło śmigieł, wydajność napędu by wzrosła. Docelowo, jeśli mają z tego korzystać amatorzy, pewnie będzie coś w rodzaju fly by wire. Żyro sprzężone z komputerem a ten będzie korygował lot w zależności od tego jak użytkownik będzie szarpał za kierownicę...
        • avatar
         raffal81
         1
         Szkoda ze nie można usunąć dubla :/