Karty graficzne

Zotac prezentuje swoje karty GeForce RTX 2070

przeczytasz w 1 min.

Modele GeForce RTX 2070 AMP i GeForce RTX 2070 AMP Extreme wyróżniają się fabrycznie podniesionymi zegarami i autorskim chłodzeniem.

Do sklepowej premiery karty GeForce RTX 2070 pozostało trochę czasu, ale swoje autorskie konstrukcje wyjawiają kolejni producenci. Tym razem przyglądamy się propozycjom firmy Zotac – poznajcie modele GeForce RTX 2070 AMP i GeForce RTX 2070 AMP Extreme.

W obydwóch przypadkach zastosowano układ graficzny Nvidia Turing TU106 w wersji z 2304 rdzeniami CUDA oraz 8 GB pamięci GDDR6 256-bit. Producent zdecydował się na fabryczne podniesienie zegarów, ale dokładne wartość jeszcze nie zostały ujawnione (wersja AMP Extreme ma również podkręcone pamięci).

Nowa generacja kart to nie tylko nowy układ graficzny i pamięci, ale też usprawnione chłodzenie – w tym przypadku mamy do czynienia z konstrukcją IceStorm 2.0.

Zotac GeForce RTX 2070 AMP

Zotac GeForce RTX 2070 AMP

W modelu GeForce RTX 2070 AMP zastosowano 2-slotowy cooler z dwoma dużymi wentylatorami (za sterowanie obrotami odpowiada funkcja Adtive Fan Control). Z tyłu zainstalowano płytkę backplate.

Zotac GeForce RTX 2070 AMP Extreme

Zotac GeForce RTX 2070 AMP Extreme

Wersja AMP Extreme została wyposażona w 2,5-slotowe chłodzenie z trzema wentylatorami i płytką backplate. Dodatkowym atutem jest programowalne podświetlenie Spectra.

Zotac GeForce RTX 2070 AMP Extreme

Karty GeForce RTX 2070 dysponują standardowym zestawem złączy: HDMI 2.0b, 3x DisplayPort 1.4 i USB typ C z obsługą VirtualLink, a dodatkowe zasilanie doprowadza 6- i 8-pinowy wtyk.

ModelZotac GeForce RTX
2070 AMP
Zotac GeForce RTX
2070 AMP Extreme
Układ graficznyNvidia Turing TU106Nvidia Turing TU106
Procesory strumieniowe23042304
Taktowanie rdzenia? MHz? MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR6 256-bit8 GB GDDR6 256-bit
Taktowanie pamięci14 000 MHz14 400 MHz
Złącza wideoHDMI 2.0
3x DisplayPort 1.4
USB typ C
HDMI 2.0
3x DisplayPort 1.4
USB typ C
Zasilanie8-pin + 6-pin8-pin + 6-pin
ChłodzenieIceStorm 2.0 (2-slotowe)IceStorm 2.0 (2,5-slotowe)

Karty GeForce RTX 2070 mają trafić do sprzedaży 17 października. Jeszcze nie wiadomo ile będą kosztować modele firmy Zotac.

Źródło: Zotac

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rafakoralowa
  2
  To tylko karta graficzna, to ma działać, a nie wyglądać :-)

  Ważne, by chłodzenie było ciche i trzymało temperatury w ryzach i miało jeszcze zapas, by można było podkręcić kartę i nie piszczały zbytnio cewki.

  Najważniejsza i tak jest wydajność w stosunku do GTX 1080 i jej cena w "naszym" pięknym kraju.
  • avatar
   Saviny
   1
   Tak jak przyglądałem się modelom nieref RTX - jest niewiele RGB itp w porównaniu do GTX 10** . RGB rynkowo cieszyło się sporą popularnością i sporo osób do tego dopłacało spore pieniądze. Więc jestem ciekaw dlaczego nagle zmniejszyło się wpychanie tego RGB konsumentom skoro było to opłacalne, To nie ma dla mnie sensu z punktu widzenia takiej firmy jak MSI ZOTAC itp...żeby przestawać wciskać ludziom że RGB jest super i wszyscy powinni do niego dopłacać. Mam niejasne wrażenie że NVidia maczała w tym palce, ze względu na to że sami na swoich kartach tego nie maja. Nie mam nic do NVidi i szanuję za dobre karty ,ale zjawisko było na tyle duże i popularne ze chyba nie muszę się tłumaczyć dlaczego się dziwię w związku z zaistaniałą sytuacją.
   • avatar
    Carius
    1
    Nigdy więcej Zotac. Ich gwarancja polega na tym, że w razie naprawy wysyłają Ci używaną kartę, która najczęściej jest również uszkodzona.
    Przeżyłem to, 6 miesięcy odsyłania kart, bo w kółko hałasujące wentylatory. W końcu otarło się wszystko o ECC (europejski rzecznik konsumenta) i dopiero wtedy nieudacznicy z serwisu w Anglii wysłali działającą kartę, tyle że podrapaną, z widocznymi rysami, a jedna na backplate była zamazana dla niepoznaki... czarnym markerem.

    Byle dalej od tego pseudo producenta.
    • avatar
     legoras
     -5
     Wygląda paskudnie.
     • avatar
      Szaman_Kielbas
      0
      Czy ja dobrze widzę w googlach?
      RTX 2070 =7,5 TERAFLOPA
      Stary GTX 1080 = 9 TERAFLOPA

      Może się nie znam. Może polecą minusy... ale z czym do ludzi?
      Teraz wyrwać GTX 1080 można i za 2k.. ceny skaczą ale... WTF z tą wydajnością. Przecież to się nie opłaca
      • avatar
       Halavin
       0
       Wygląda zaje*iście! Czarna elegancka kolorystyka
       I like this!