Karty graficzne

Zotac woduje kartę graficzną GeForce GTX 580

przeczytasz w 1 min.

Zotac zademonstrował kartę graficzną GTX 580 Infinity Edition, wyróżniającą się spośród innych konstrukcji kompaktowym chłodzeniem cieczą.

Jakiś czas temu pisaliśmy o karcie graficznej iChill GTX 580 LCS Black Series, którą wprowadził do swojej oferty Inno3D. Trzeba przyznać, że wyposażanie kart w kompaktowe układy chłodzenia cieczą jest coraz bardziej popularne, a przykładem może być tutaj podobna konstrukcja firmy PNY. Nie brakuje również ludzi, którzy na własną rękę próbują przerobić swoją kartę na wersję chłodzona cieczą. Tym razem „wodny” GeForce GTX 580 zawitał w ofercie firmy Zotac.

Zotac GeForce GTX 580 Infinity Edition pracuje z lekko podniesionymi taktowaniami – ze standardowych 772 MHz dla rdzenia oraz 4008 MHz dla pamięci, zwiększono je do odpowiednio 815 MHz i 4100 MHz. Jak na chłodzenie wodne to trochę mało, ale z pewnością producent pomyślał tutaj amatorach podkręcania, którzy we własnym zakresie sprawdzą na co stać konstrukcję. Na referencyjnej płytce PCB zamontowano standardowe 1536 MB pamięci GDDR5 o 384-bitowej magistrali.

karta graficzna Zotac GeForce GTX 580 Infinity Edition

O odpowiednie temperatury karty dba kompaktowy zestaw chłodzenia cieczą Omni A.L.C. firmy CoolIT. Składa się on z jednoslotowego bloku wodnego, który został połączony z chłodnicą i pompą za pomocą dwóch wężyków. Na śledziu umieszczono dwa wyjścia DVI oraz miniHDMI, a tuż obok niego dwa złącza SLI. Do poprawnego działania karty wymagane jest podłączenie jednej 6-pinowej i jednej 8-pinowej wtyczki zasilającej. 

karta graficzna Zotac GeForce GTX 580 Infinity Edition

 

Na razie cena modelu Zotac GeForce GTX 580 Infinity Edition nie jest znana, ale można spodziewać się około 600 - 650 dolarów (sam układ chłodzenia kosztuje około 180 dolarów).

 

Więcej o kartach graficznych firmy Zotac:

źródło: TCMagazine.com

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  0
  Extra
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   WOW jednoslotowy GTX580, to aż dziwnie wygląda :P może jeszcze powinni zrobić wersję LOW PROFILE do HTPC :P
   • avatar
    Szymon331
    0
    Nie jestem maruderem ale kurka wodna...

    Nie mogli dać dłuższych tych przewodów?!

    Jak ktoś ma większą obudowę to te maleństwa będą nie dość że naprężone na maxa to jeszcze sama chłodnica może być skazana na zainstalowanie w nieodpowiednim miejscu. Pożałowali na te 5-10cm więcej?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Szymon331

     Przecież to fotka ktora nie oddje w rzeczywistści tego produktu, na pewno wyglada to inaczej gdybyś miał tą grafę w rękach
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Pecetowe wynalazki aby nie było gorąco w kompie :D niedojż że ciągnie komp cały 1kW to jeszcze nie ma dobrych gier :D
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       AWESOMEman po treści twojego komenatrza widać że jesteś zdziadzialym konsolowcem :P
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        fajne, tylko szkoda ze nie na moja kieszen
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Fajne, tylko szkoda, że dopiero teraz...