Technologie i Firma

Zuckerberg: „szef musi podejmować ryzyko”

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Według dyrektora generalnego Facebooka ryzyko może przynieść pozytywne lub negatywne skutki, ale brak ryzyka - tylko te drugie.

Dobry szef powinien podejmować ryzyko, ale nie powinien robić dużych, szalonych rzeczy zbyt często – tak twierdzi Mark Zuckerberg, dyrektor generalny jednej z najprężniej rozwijających się firm na świecie – Facebooka.

„W świecie, które tak szybko się zmienia, największym ryzykiem, jakie można podjąć, jest niepodejmowanie żadnego ryzyka” – powiedział Zuckerberg w wywiadzie z Y Combinator. – „Stagnacja to gwarancja porażki”.

Brak stagnacji nie oznacza jednak według Zuckerberga ciągłych, ogromnych zmian. – „Jeśli coś jest dobre, to nie należy tego zmieniać”, powiedział. Firma powinna przede wszystkich słuchać swojej społeczności i starać się sprostać jej wymaganiom.

„Za każdym razem, gdy docieramy do miejsca, w którym trzeba podjąć ryzyko, ludzie zawsze pokazują potencjalne minusy takiej decyzji, pomimo że istnieją także plusy. Stanie w miejscu jednak może przynieść tylko minusy” – dodał Zuckerberg.

W tym samym wywiadzie Zuckerberg skrytykował także nowe firmy pojawiające się w Dolinie Krzemowej. Zauważył on, że ludzie bardziej koncentrują się na tym, że w ogóle chcą otworzyć firmę niż na tym, co tak naprawdę chcą robić.

„Myślę, że należy zacząć od problemu, który chce się rozwiązać, a nie od podejmowania decyzji o zakładaniu firmy. Najlepsze firmy to te, które starają się w jakiejś cząstce poprawić świat, a nie te, które powstają, bo ktoś chce zarobić sporo pieniędzy” – stwierdził Zuckerberg.

Źródło: Business Insider, Y Combinator.
Foto: C Flanigan/WireImage/TechCrunch/Flickr

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  parasite
  A on z prowadzeniem firmy ma tyle wspólnego i tyle doświadczenia, że aż się rzygać chce.
  8
 • avatar
  Konto usunięte
  "Najlepsze firmy to te, które starają się w jakiejś cząstce poprawić świat, a nie te, które powstają, bo ktoś chce zarobić sporo pieniędzy”

  Szczera prawda - pomijając kwestię szczerości czy zwykłej gry pod publikę.
  8
 • avatar
  Konto usunięte
  P.S.
  Ciekawe czy sprzedając NSA niejawne dane milionów użytkowników też myślał o tym by dać światu coś dobrego z serca.
  5
 • avatar
  darioz
  Patrząc w jego oczy widzę SZATANA!!!
  3
 • avatar
  Sharimsejn
  Co za hipokryta. Nie zdziwilbym sie jakby byl jakims masonem albo innym idiota.
  1