NVIDIA zapowiada, że prace nad następcami Fermi idą pełną parą. Za rok powinniśmy spodziewać się układów opartych na rdzeniach o nazwie kodowej Kepler. Układy zostaną wyprodukowane z zastosowaniem 28 nm technologii produkcji. Wydajność liczona w GFLOPS DP (miliardach operacji zmiennoprzecinkowych podwójnej precyzji na sekundę) przypadająca na 1 W pobieranej energii ma wzrosnąć 3 - 4 razy w stosunku do obecnych rozwiązań. Dodatkowo zapowiedziano koniec z problemem "wąskiego gardła", którym obecnie jest procesor.
Jednak, według Jen-Hsun Huang (dyrektora NVIDIA), prawdziwa rewolucja ma nadejść dopiero w 2013 roku, kiedy na rynek wkroczą karty graficzne z rodziny Maxwell. Mają one dysponować 8 razy większą mocą obliczeniową przypadającą na 1 W niż Fermi. Możemy się spodziewać, że będą one wytworzone w jeszcze mniejszej skali niż Kepler - być może 22 nm lub nawet 20 nm.
Zaprezentowano również technologię CUDA-x86. Nie chodzi tu jednak o procesor x86, albo możliwość obsługi instrukcji x86 przez architekturę CUDA (Compute Unified Device Architecture). Pod tą nazwą kryje się specjalny kompilator stworzony przez firme PGI (Portland Group), dzięki któremu aplikacje pisane "pod" CUDA C mogą zostać zoptymalizowane do działania na stacjach roboczych nie wyposażonych w akcelerator NVIDII.
Źródło: NVIDIA, Engadget