Q

Potrafisz rozpoznać części komputerowe?

Czujesz się specem od komputerów? Sprawdź zatem czy potrafisz rozpoznać podstawowe podzespoły, z których składa się komputer stacjonarny.

Quiz - Potrafisz rozpoznać części komputerowe?

Umiesz rozpoznać podstawowe podzespoły komputerowe? Sprawdź się w quizie

Komputer stał się nieodłącznym elementem naszego życie, bo spotykamy się z nim w domu, w szkole i w pracy. Zastanawialiście się kiedyś, co znajduje się w środku komputera stacjonarnego? No i jeszcze trudniejsze pytanie - potrafilibyście rozpoznać podstawowe podzespoły komputerowe?

Wbrew pozorom zagadka nie jest taka trudna. Każdy komputer stacjonarny składa się z kilku podstawowych części, które są niezbędne do poprawnego działania całego zestawu. Co więcej, współczesne komputery są budowane wg określonego standardu i poszczególne podzespoły są do siebie podobne. Komponenty mają charakterystyczne elementy, które ułatwią rozpoznanie sprzętu.

Potraficie rozpoznać podzespoły komputerowe? Spróbujcie swoich sił w quizie. Procesor, dysk i karta graficzne wydają się dosyć charakterystyczne, ale czy potraficie rozpoznać płytę główną albo zasilacz? Jeśli czytacie nasze artykuły, nie powinniście mieć z tym większych problemów.