Acer Aspire V15 Nitro – czarny koń wśród laptopów do gier
Laptopy

Acer Aspire V15 Nitro – czarny koń wśród laptopów do gier

przeczytasz w 3 min.

Przedstawiamy recenzję jednego z najciekawszych laptopów do gier jakie mieliśmy ostatnio okazję testować.

Ocena benchmark.pl
  • 4/5

Chociaż laptopy firmy Acer cieszą się sporą popularnością w naszym kraju (i nie tylko), to jakoś nigdy nie były kojarzone z urządzeniami przeznaczonymi dla graczy. To prawda, że firma miała w swojej ofercie modele wyposażone w wydajne procesory i mocne karty graficzne, ale jeśli ktoś szukał laptopa do gier, to rzadko kierował swoje oczy na półkę z komputerami tej firmy.

Wygląda na to, że najwyższy czas zmienić swoje poglądy w tej kwestii, gdyż tajwański producent odważnie wkroczył na nowe dla siebie terytorium i przygotował laptopa, który śmiało można określić mianem „gamingowy”. Przedstawiamy Wam Acer Aspire V15 Nitro Black Edition.

Dane techniczne:

ModelAcer Aspire V15 Nitro Black Edition
Cena3999 zł
Gwarancja2 lata
System operacyjnyWindows 8.1
Klawiaturawyspowa, czerwone podświetlenie, klawisze kwadratowe
Touchpadmatowy, gładki
Ekran» 15,6", 3840x2160
» IPS, matowy
» maksymalny kąt odchylenia ekranu - 140 stopni
Procesor» Intel Core i5 4210H
» 2 rdzenie/4 wątki
» 2,9 GHz, Turbo 3,5 GHz, 3MB cache
» technologia 22 nm, TDP 47W
Pamięć» RAM: 8 GB, DDR3, 1600 MHz
» max: 8 GB RAM
Karta graficzna» Nvidia Geforce GTX 860M
» zintegrowana karta graficzna: Intel HD 4600
Dysk twardy» SSD: 128 GB
model: Kingston RBU-SNS8100S31
» HDD: 1000 GB, 5400 RPM
model: ST1000LM024 HN-M101MBB
» wymiana: wymaga odkręcenia dolnej części obudowy
Napęd optycznybrak
Bateria5200 mAh
Wymiary39 x 26 x 2,4 cm
Waga2,2 kg
Materiały pokrycia obudowy» pokrywa - matowa, tworzywo sztuczne
» ramka ekranu - matowa, tworzywo sztuczne
» panel roboczy - matowy, tworzywo sztuczne
» spód i boki - matowe, tworzywo sztuczne
Komunikacja bezprzewodowa» Wi-Fi 802.11 a/b/g/n
» Bluetooth 4.0
Złącza» 3x USB 3.0
» czytnik kart pamięci
» HDMI
» RJ45
» gniazdo audio
Dodatkowe funkcje i oprogramowanie» kamerka internetowa
» złącze blokady Kensington
» oprogramowanie: Kindle, Fresh Paint, McAfee LiveSafe Internet Security, Evernote, Zinio Reader, Netflix i Hulu Plus, Next Issue Magazines for Acer + Acer: Care Center, Launch Manager, Portal, Power Management, Quick Access, Recovery Management, Video Player, Explorer Agent

Wygląd i jakość wykonania

Wrażenie obcowania z nietuzinkowym sprzętem towarzyszyło nam od pierwszej chwili, kiedy laptop trafił do redakcji. Każdy ze zdumieniem przyglądał się tej smukłej konstrukcji, a większość komentarzy zawierała zdanie – czy to na pewno Acer? Tak, producent zdecydował się zaprojektować swoje zupełnie od nowa.

Acer Aspire V 15 Nitro Black Edition

Wersja, którą mieliśmy przyjemność testować, jak sama nazwa wskazuje jest...czarna. Wykonana niemal w całości z matowego tworzywa sztucznego. Pokrywa ekranu jest chropowata, co zawdzięczamy pionowym paskom. Uławia to trzymanie laptopa w ręce, a zarazem nadaje mu charakteru. Charakteru dodaje mu także tylna część obudowy. W odróżnieniu od reszty jest ona bowiem błyszcząca i koloru srebrnego. Ożywia to stylistykę całej obudowy.

Acer Aspire V 15 Nitro Black Edition

Laptop jest lekki, waży zaledwie 2.2 kg, co jest kategorią piórkową wśród laptopów do gier. Bardziej imponująca jest natomiast grubość obudowy wynosząca zaledwie 25 mm. To przywodzi na myśl laptopa MSI GS70, który może pochwalić się równie smukłą sylwetką.

Acer Aspire V 15 Nitro Black Edition przód

Panel roboczy jest matowy. Odciski palców nie są na nim za bardzo widoczne, a nawet jeśli się pojawią to wystarczy lekko przetrzeć aby je usunąć. Cała konstrukcja jest w miarę solidna, chociaż jej uginanie się w środkowej części nie pozwala nam przyznać maksymalnej noty.

Acer Aspire V 15 Nitro Black Edition panel roboczy

Poszczególne elementy są jednak dobrze ze sobą spasowane. Ekran umieszczony jest na dwóch solidnych zawiasach, które dobrze utrzymują go w ustalonej pozycji, ale nie zapobiegają jego chybotaniu się w chwilę po jego otwarciu.

Acer Aspire V 15 Nitro Black Edition tył

Złącza

Liczba i rozmieszczenie portów nie imponują. Z niezrozumiałych względów producent zdecydował się na umieszczenie ich wszystkich na prawej krawędzi.

Acer Aspire V 15 Nitro Black Edition prawy bok

Do naszej dyspozycji oddano trzy porty USB w standardzie 3.0, port RJ45 i HDMI oraz gniazdo audio. Z przodu znajduje się czytnik kart pamięci. Lewa strona pozostaje pusta jeśli nie liczyć gniazda blokady Kensington.

Acer Aspire V 15 Nitro Black Edition lewy bok

Klawiatura i touchpad

Klawiatura wyspowa jest podświetlana na efektowny, czerwony kolor – charakterystyczny dla gamingowych maszyn. Klawiaturę oceniamy pozytywnie, chociaż nie pozbawiona jest niedociągnięć. Klawisze mają dość płytki skok przez co nie jest on dostatecznie dobrze wyczuwalny. Dobrze słyszalny jest natomiast ich klik, nawet nieco zbyt dobrze. Na pochwałę zasługuje obecność panelu numerycznego oraz strzałki, które nie są na siłę wciśnięte pomiędzy inne klawisze, lecz mają nieco przestrzeni wokół siebie.

Acer Aspire V 15 Nitro Black Edition klawiatura

Touchpad znajduje się nieco na lewo od osi laptopa. Płytka sensoryczna jest matowa i gładka. Bardzo dobrze odczytuje dotyk, obsługuje oczywiście multitouch. Przyciski są zintegrowane z płytką. Ich klik jest wyraźny i stosunkowo głośny.

Acer Aspire V 15 Nitro Black Edition touchpad

Głośniki

Równie pozytywnie oceniliśmy wbudowane głośniki. Zazwyczaj jest to jeden ze słabszych elementów laptopów. Przyglądając się cienkiej obudowie V Nitro również nie spodziewaliśmy się efektów. Okazało się jednak, że dźwięk przez nie emitowany stoi na naprawdę niezłym poziomie. Wbudowane głośniki grają głośno i wyraźnie. Niskich tonów mogłoby być więcej, ale w tak smukłej obudowie zmieszczenie subwoofera byłoby dość karkołomnym zadaniem. Jedynie przy maksymalnym poziomie głośności jakość nieco się obniża, ale nie wpłynęło to na naszą ocenę. System audio zdecydowane zasługuje na pochwałę.