Laptopy

Asus K50IN - rodzinny laptop multimedialny

przeczytasz w 1 min.

Idealny kompromis - tak Asus reklamuje tego notebooka i trudno się z tym nie zgodzić. Oferuje zadowalającą wydajność, wyposażenie i jakość wykonania, a przy tym nie jest drogi.

Asus twierdzi, że K50IN jest notebookiem zaprojektowanym głównie do zapewnienia użytkownikom wysokiego komfortu pracy w podróży, aby można było się cieszyć z bogatego wachlarza zaimplementowanych funkcji rozrywkowych, takich jak kinowa jakość dźwięku i obrazu. To jednak przesada, bo ze względu na swoje gabaryty model K50IN raczej nie nadaje się do podróżowania, a wachlarz funkcji rozrywkowych kończy się na przyzwoitym ekranie i dobrej klasy głośnikach - brakuje szybkich komponentów, które mogłyby zapewnić wysoką wydajność w nowych grach.

Niemniej jednak Asus K50IN to notebook udany, bo nie jest drogi. Kosztuje ok. 2200 zł i za te pieniądze otrzymujesz komputer z wygodną klawiaturą, 15,6-calowym ekranem LCD podświetlanym diodami LED, jak i solidnie wykonaną obudową.

 


Asus K50IN

ProcesorIntel Pentium Dual Core T4200 (2,0 GHz),
FSB 800 MHz, 1 MB L2 cache
ChipsetNVIDIA MCP75L
Ekran15,6 cala, rozdzielczość 1366 x 768 pikseli
Panoramiczny 16:9, błyszczący (powłoka glare),
podświetlanie diodami LED
Pamięć RAM4 GB DDR2 800 MHz
Układ graficznyNVIDIA GeForce G102M 512 MB
Twardy dysk250 GB, 5400 obr./min
Napęd optycznyNagrywarka DVD Super Multi
SiećLAN 1Gbit
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n
Technologia BluetoothBrak
Bateria6-komorowa, 4400 mAh
Interfejsy4x USB 2.0,  VGA,
wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe
Kamerka internetowa1,3 mln pikseli
Wyposażenie
dodatkowe
Czytnik kart pamięci flash (SD, MMC, MS),
zabezpieczenie Kensington lock,
głośniki Altec Lansing SRS Premium Sound
System operacyjnyWindows Vista Home Premium 32-bit
Wymiary
 
(szer. głęb. wys.)
37 x 25 x 3,1~3,5 cm
Waga2,6 kg z baterią

Na uwagę zasługuje przede wszystkim ekran pracujący w rozdzielczości HD (1366 x 768), dzięki czemu można liczyć na to, że zapewni wysoką jakość obrazu na filmach 720p. Ma też wystarczająco wydajne komponenty, aby zaoferować płynną animację na filmach 1080p (Full HD), ale jeśli zechcesz podłączyć go do nowoczesnego telewizora, nie będziesz mógł liczyć na łatwą współpracę poprzez przewód HDMI, bo notebook K50IN nie ma takiego złącza.

Warto zwrócić jeszcze uwagę na dość wydajną grafikę oraz głośniki Altec Lansing, które oferują przyzwoitą jakość dźwięku - wyraźnie lepszą niż typowe głośniki instalowane w laptopach.


Na przodzie znajdziemy czytnik kart pamięci flash


Z tyłu znajduje się blokada Kensington


Lewy bok zawiera napęd optyczny oraz 2 porty USB


Prawy bok to z kolei wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonowe, 2 porty USB, sieć LAN, gniazdo zasilania oraz złącze VGA (D-Sub)

Notebook Asus K50IN oferuje podstawowe wyposażenie, jednak ze względu na fakt, że ma dość multimedialny charakter, brakuje nam złącza HDMI. Mile widziane, choć już nie tak konieczne, byłoby także złącze eSATA.