Jak dodać konto Google? - Android
Systemy operacyjne

Jak dodać konto Google? - Android

przeczytasz w 1 min.

Na początku przygody z każdym Androidem należy stworzyć konto Google lub zalogować się na istniejący już profil.

Na początku przygody z Androidem musimy stworzyć konto Google lub zalogować się na istniejący już profil. Teoretycznie nie jest to wymagane, ale nowoczesne smartfony to tak naprawdę telefony internetowe, zależne od ciągłego połaczenia z siecią globalną, więc w czasie użytkowania OS-a wielokrotnie będzie on prosił właściciela o podanie loginu, który jest niezbędny do synchronizacji, odbierania poczty Gmail, korzystania ze sklepu i kilku innych czynności.

Większość smartfonów prosi o utworzenie konta już po pierwszym uruchomieniu, ale jeśli pominiemy ten krok (np. z powodu braku aktywnego łącza internetowego), możemy tego dokonać później.

W tym celu wchodzimy w ustawienia systemu Android i wybieramy opcję Konta i synchronizacja.

Dodawanie konta Google

W nowym oknie dotykamy przycisk Dodaj konto i wybieramy Google i klikamy Dalej.

Dodawanie konta Google

Kolejny ekran daje nam wybór między utworzeniem nowego konta, a zalogowaniem się do istniejącego. W tym przypadku klikamy Utwórz, po czym wpisujemy imię, nazwisko i pożądaną nazwę.

Dodawanie konta Google

Jeśli dana nazwa jest zajęta, musimy wpisać inną lub skorzystać z podpowiedzi Google. Jeśli jednak konto było wolne, jesteśmy zobligowani do wpisania hasła i odpowiedzi na wybrane pytanie ochronne (np. numer karty rabatowej na przeloty).

Dodawanie konta Google

Po zaakceptowaniu warunków korzystania z konta Google wybieramy opcję wykonywania kopii zapasowej danych, jeśli chcemy ją aktywować. W przeciwnym razie usuwamy zaznaczenie.

Dodawanie konta Google

Na tym konfiguracja konta się kończy.


Więcej porad znajdziesz w strefie Android kompendium wiedzy

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!