Jak to zrobić w Androidzie? Wskazówki dla początkujących.
Smartfony

Jak to zrobić w Androidzie? Wskazówki dla początkujących.

przeczytasz w 2 min.

Jak działa smartfon z Androidem? Jak założyć konto? Jak zaktualizować system? Jak usunąć aplikacje? Oto porady dla początkujących.

Jak to zrobić w Androidzie? Wskazówki dla początkujących.

Android to najpopularniejszy mobilny system operacyjny dostępny na rynku. Oferuje ogromne możliwości, ale osoby, które nigdy wcześniej nie miały smartfonu, mogą mieć problem z jego obsługą. Właśnie dlatego przygotowaliśmy trzyczęściowy poradnik, w którym wyjaśniamy krok po kroku podstawowe problemy, na które prędzej czy później możecie się natknąć. W pierwszej części zamieszczamy porady Android dla początkujących.

Poniższe instrukcje wykonywaliśmy na smartfonie LG Nexus 5X wyposażonym w system Android 6.0 Marshmallow. Ze względu na to, że poszczególne telefony są dostępne z różnymi wersjami systemu Android, niektóre kroki na różnych urządzeniach mogą wyglądać nieco inaczej. Spokojnie, różnice te nie powinny być jednak duże.

LG Nexus 5X

LG Nexus 5X, jak inne smartfony z linii Nexus, to nieliczne urządzenia, które działają pod kontrolą czystego systemu Android. Oznacza to, że zainstalowany na nich system jest dokładnie tym oprogramowaniem, które stworzył jego producent, firma Google.

Nexusy szybko otrzymują najnowsze aktualizacje, dzięki czemu są mniej narażone na wirusy i inne szkodliwe oprogramowanie. Nie może się tym pochwalić większość innych smartfonów.

Dlatego jeśli chcecie zachować maksymalne bezpieczeństwo podczas korzystania ze smartfonu, powinniście wybrać właśnie urządzenie z linii Nexus. Będzie ono regularnie otrzymywać aktualizacje systemu przez okres trzech lat. W tym czasie będzie bezpieczne i znacznie mniej narażone na ataki niż inne sprzęty dostępne na rynku.

15 porad dla początkujących podzieliliśmy na strony. Jedna strona to jedna porada. Jeśli szukasz porad do starszych wersji systemu Android, znajdziesz je w Kompendium Wiedzy.

Jak dodać konto Google?

Konto Google jest potrzebne by wykorzystać pełnię możliwości systemu Android. Bez niego nie można pobierać nowych aplikacji ze sklepu Google Play, korzystać z dysku internetowego Google Drive, komunikatora Hangouts oraz usługi Google Zdjęcia. W zdecydowanej większości przypadków zalogowanie się do konta Google jest niezbędne podczas pierwszego uruchomienia smartfonu.

Jeśli nie masz jeszcze konta, wykonaj wszystkie poniższe kroki. Jeśli masz już konto, to możesz pominąć kroki 1-6.

1. Kliknij w ikonę menu aplikacji (białe koło, z kropkami na dole wyświetlacza).

Android - porady dla początkujących

2. Wejdź w “Ustawienia”.

3. Wybierz zakładkę “Konta”.

4. Wybierz opcję “Dodaj Konto”.

5. Z listy wybierz opcję “Google”.

6. Wprowadź numer PIN używany na urządzeniu.

7. Wpisz swój adres Gmail. Kliknij “Dalej”.

8. Wprowadź hasło do swojego konta Google. Kliknij “Dalej”.