Komputery

Jak wyczyścić komputer - letnie porządki

przeczytasz w 1 min.

Nie dbasz o odpowiednie chłodzenie i wydajne odprowadzanie ciepła? Twój pecet może dostać gorączki. Jeżeli zacznie zwalniać, głośno pracować lub nawet się zawieszać, to znak, że czas na porządki!

Jak wyczyścić komputerLatem temperatury są wyższe nie tylko na zewnątrz - komputer także nagrzewa się bardziej. Jeśli nie zadbasz o odpowiednie chłodzenie i wydajne odprowadzanie ciepła, twój pecet może dostać gorączki. Jeżeli zacznie zwalniać, głośno pracować lub nawet się zawieszać, to znak, że czas na letnie porządki!

Z poradnika dowiesz się, jak wyczyścić komputer. Piszemy o tym, jak pozbyć się kurzu, a także podpowiadamy jak usuwać niepotrzebne pliki i śmieci, oczywiście bez czasochłonnego i żmudnego formatowania dysku.

Po przeprowadzeniu porządków komputer odzyska wigor. Poświęć zatem kilka chwil na porządki, a pecet z pewnością będzie ci wdzięczny - zacznie działać szybciej, a takie podzespoły jak procesor czy karta graficzna będą pracować w niższych temperaturach. Dysk twardy z kolei zaoferuje więcej miejsca na dane.

Jak wyczyścić komputer - porady:

1. Czyszczenie sprzętu: obudowa, procesor, karta graficzna
2. Czyścimy peryferia: monitor, klawiatura i mysz
3. Czyszczenie systemu
4. Testy przed i po czyszczeniu
5. Podsumowanie