Gry

Mafia II - recenzja i testy wydajności

przeczytasz w 1 min.

Jakie karty graficzne pozwalają na płynną grę przy najwyższych ustawieniach wizualnych? Czy wersje na Xboksa 360 i PS3 prezentują się gorzej niż ta na PC?

 

PEGI:
Ograniczenia wiekowe
Gra na platformyKomputery PC
Konsola Xbox 360
Konsola Playstation 3
GatunekPrzygodowa gra akcji
Tryb GrySingle
Cena139,90 zł (PC)
199,90 zł (X360/PS3) 
Premiera światowa24 sierpnia 2010 r.
Premiera w Polsce27 sierpnia 2010 r.
Demo grypobierz
Producent2K Czech
Wydawca2K Games
Dystrybutor PLCenega Poland

 

Po 8 latach oczekiwania w końcu na półkach sklepowych wylądowała druga odsłona jednej z najsłynniejszych gier gangsterskich. Światowej premierze Mafii II towarzyszyły równie wielkie emocje jak pierwszym zapowiedziom tej produkcji. I trudno się temu dziwić, skoro pierwsza część serii obrosła już w legendę, pozostając dla wielu graczy niedoścignionym wzorem.

Czy Mafii II udało się jej dorównać? Czy warto było tyle czekać na kontynuację tej gry? Odpowiedź na te pytania wcale nie jest tak prosta jak początkowo mogłoby się wydawać. Pierwsze recenzje jakie pojawiły się w sieci i duży rozrzut ocen musiały wzbudzić wątpliwości co do jakości tej produkcji. Dlaczego jedni wychwalają nową grę 2K Czech, a inni mieszają ją z błotem? Gdzie leży przyczyna tak rozbieżnych opinii o Mafii II? Z pewnością większego znaczenia nie mają tu ogromne różnice w oprawie graficznej dostępnych na rynku wersji, choć dla niektórych posiadaczy konsol mogą być one gorzką pigułką. Prawdziwy problem tkwi wyłącznie w tym, jak podejdziemy do nowej odsłony kultowej Mafii.

Zapraszamy do lektury recenzji Mafii II.