MEE Audio M6 Pro - świetne słuchawki dokanałowe z wymiennym przewodem
Słuchawki

MEE Audio M6 Pro - świetne słuchawki dokanałowe z wymiennym przewodem

przeczytasz w 2 min.

MEE Audio M6 Pro to słuchawki dokanałowe cechujące się analitycznym dźwiękiem, wzorową ergonomia oraz wymiennym kablem.

Ocena benchmark.pl
 • 4,8/5
Plusy

- szczegółowy, analityczny dźwięk,; - szeroka, dynamiczna scena,; - dobrej jakości soprany,; - świetna ergonomia,; - możliwość łatwej wymiany przewodu,; - 2 przewody w zestawie,; - pianki Comply oraz 6 nakładek sylikonowych w zestawie,; - brak ochronnego etui w komplecie.

Minusy

- soprany przy wyższych głośnościach potrafią być jazgotliwe,; - płaska charakterystyka nie nadaje się do wszystkich gatunków muzycznych.

MEE Audio M6 Pro - test

Już na samym wstępie chciałbym zaznaczyć, że jeśli jesteście miłośnikami mocnego i głębokiego basu, to ten sprzęt zdecydowanie nie jest dla Was. Jeśli jednak cenicie sobie jasne, bardzo szczegółowe, analityczne brzmienie to zapraszam. Mam dla Was propozycję bardzo godną uwagi.

MEE Audio M6 Pro test

Mowa tutaj o słuchawkach MEE Audio M6 Pro. Są to dokanałowe monitory z przetwornikami dynamicznymi oraz wymiennym przewodem, które znajdą zastosowanie nie tylko w studiu czy na scenie. Spiszą się one równie doskonale w roli słuchawek do codziennego użytku. Ich cena to około 250 zł.

W zestawie wraz ze słuchawkami otrzymujemy bogaty pakiet dodatków, do którego zaliczają się:

 • 2 wymienne przewody słuchawkowe
 • 6 par uszczelek sylikonowych
 • 1 para pianek Comply
 • Pozłacana przejściówka z gniazda jack 3,5 mm na 6,3 mm
 • Duże, sztywne etui do przenoszenia słuchawek oraz akcesoriów

MEE Audio M6 Pro uszczelki

MEE Audio M6 Pro etui

Budowa oraz ergonomia

Słuchawki sygnowane logiem MEE Audio od zawsze kojarzą mi się przede wszystkim ze świetną ergonomią. Cecha ta jest również odczuwalna w M6 Pro. Obudowy wykonane z dobrej jakości półprzeźroczystego tworzywa sztucznego nie tylko prezentują się atrakcyjnie lecz ponadto cechują się unikalnym kształtem pozwalającym na dobre dopasowanie ich do uszu.

MEE Audio M6 Pro słuchawka bez przewodu

To wraz z niską wagą słuchawek (pojedyncza waży około 10 gram) sprawia, że wygoda korzystania z nich jest niemalże wzorowa. Co prawda nie dorównują one pod tym względem dokanałówkom wykonanym pod konkretne ucho, jednak i tak jest bardzo dobrze.

MEE Audio M6 Pro widok z profilu

Specyficzna konstrukcja M6 Pro wymaga od użytkownika poprowadzenia kabla nad uchem, a nie zwisającego swobodnie w dół. Końcówki przewodów znajdujące się tuż przed słuchawkami zostały wzmocnione giętkim drutem zapamiętującym kształt. Można je dowolnie zginać, tak aby dopasowały się one jak najlepiej przylegały do uszu.

MEE Audio M6 Pro kanał

Identyczne rozwiązanie znajdziemy także w modelu M6P, który testowałem pod koniec zeszłego roku. Jest ono według mnie praktyczniejsze w porównaniu do narzuconego z góry kształtu „nauszników”. Dzięki możliwości personalizacji szansa, że słuchawki wypadną z uszu w trakcie intensywnych ruchów jest praktycznie równa zeru. Cecha ta nie tylko przyda się w trakcie uprawiania sportu, lecz również podczas występu na scenie.

Przewody

MEE Audio M6 Pro umożliwiają prostą wymianę przewodu słuchawkowego. Tak więc zepsuty kabel wcale nie oznacza wymiany całych słuchawek lub ich kosztownej naprawy. Wystarczy jedynie wypiąć go z gniazd znajdujących się w obudowach słuchawek i zastąpić go jakimkolwiek innym pasującym do tego modelu.

MEE Audio M6 Pro przewody

W zestawie wraz z M6 Pro otrzymujemy dwa przewody, które nieco różnią się od siebie budową. Do ich cech wspólnych należy zaliczyć długość wynosząca około 130 cm, usztywniany odcinek przed słuchawkami, o którym już wcześniej wspominałem, przekrój kołowy oraz zastosowanie kątowego wtyku z pozłacanymi stykami. Tym co je od siebie odróżnia jest oplot oraz obecność mikrofonu z pilotem.

MEE Audio M6 Pro wtyk

Pierwszy z kabli znajduje się w cienkim, metalowym oplocie, który został dodatkowo pokryty warstwą izolacji. Jego grubość nie jest zbyt duża, aczkolwiek jest sztywny i sprawia wrażenie solidnego. Przekrój kołowy przewodu sprawia, że jest on podatny na zaplątanie, z drugiej strony występowanie efektu mikrofonowego jest praktycznie niezauważalne.

MEE Audio M6 Pro końcówka kabla

Na rozgałęzieniu prowadzącym do obu słuchawek umieszczono pilot zdalnego sterowania. Znajdziemy w nim mikrofon, przycisk służący do odebrania połączeń lub zarządzaniu słuchaną muzyką oraz suwak do regulacji głośności. Kontroler współpracuje z iOS oraz Androidem.

MEE Audio M6 Pro z podłączonym przewodem

Pod mikorofnem znajduje się klips pozwalający na przypięcie kabla do ubrania, tak aby nie przemieszczał się w trakcie ruchu. Miejsce jego zaczepienia można regulować, a gdy nie jest nam potrzebny można go bardzo łatwo zdjąć.

Drugi przewód cechuje się brakiem oplotu (znajduje się jedynie w gumowej izolacji) oraz pilota zdalnego sterowania z mikrofonem.

Skrócona specyfikacja

 • Typ przetwornika: dynamiczny
 • Średnica przetwornika: 10 mm
 • Pasmo przenoszenia: 20 - 20 000 Hz
 • Długość przewodu: 1,3 m
 • Możliwość zmiany przewodu: tak
 • Wodoszczelność: IPX5
 • Całkowita waga: 164 g