Klawiatury

Microsoft SideWinder X6 - test klawiatury dla zapalonych graczy!

przeczytasz w 6 min.

Microsoft SideWinder X6

Microsoft SideWinder X6 jest klawiaturą dla graczy. Ma wiele ciekawych cech, np. przełączaną część numeryczną (do ustawienia po lewej lub po prawej stronie). Przełącznik trybów pozwala graczowi na szybkie przełączenie się z trybu standardowego do jednego z dwóch specjalnych trybów dla graczy. Dodatkowo klawiatura została wyposażona w  funkcję Cruise Control, która umożliwia kontynuowanie akcji bez konieczności przytrzymywania klawisza/klawiszy. Gracze mogą używać tej funkcji dla nawet czterech klawiszy jednocześnie.

Wygląd i wykonanie klawiatury

Zawartośc zestawu otrzymanego przy zakupie

Oprogramowanie klawiatury

Wrażenia z użytkowania

Podsumowanie

Historia produktów z serii SideWinder rozpoczęła się juz w XX wieku. Początkowo tworzone były pady i joysticki. Lecz w 2003r. producent zaprzestał produkować urządzenia komputerowe z tej serii. Powodem tego wyboru była raczej mała sprzedaż produktów i jej słaba popularność wśród użytkowników. Jednak parę lat temu Microsoft wznowił produkcję SideWinder i tak powstał model X6. Nie jest to już najnowszy produkt, ale dalej utrzymuje pewną pozycję na rynku.   

 

1. Wygląd i wykonanie klawiatury

Microsoft SideWinder X6


Pierwszy kontakt wzrokowy już przywołał u mnie świetne wrażenia. Jest to zgrabna i stylistyczna klawiatura i myślę, że do samego dizajnu nie ma nic do zarzucenia. Kolor klawiatury to czarny, a zarazem błyszczący się. Do oka wpadają dwa pokrętła pierwszy, który służy do regulacji podświetlenia klawiatury, a drugi do podgłoszenia /przyciszenia dźwięku. Podświetlenie barwione jest kolorem czerwonym, a boczne przyciski bursztynowym. W klawiaturze jak to na produkt wysokiej jakości przystało znalazła się plastikowa i chropowata podpórka pod nadgarstek o całkiem dużej przestrzeni.
Klawiatura SideWinder X6 jak zobaczymy na zdjęciach posiada nisko profilowe przyciski, są one wykonane z dobrej jakości materiału, nie są one twarde w dotyku jak to bywa w innych modelach. Po lewej stronie umieszczono 6 klawiszy do trybu makro (S1-S12), które ułatwią nam grę, w dodatku są one oświetlone kolorem bursztynowym i łatwo je odróżnić od pozostałych. Na samej górze produktu umieszczono przyciski, które także ułatwią i uprzyjemnią nam korzystanie z komputera. Znajdują się tam klawisze:


 
Przycisk do nagrywania makr w trakcie gry - pozwala on na nagranie jakiejkolwiek kombinacji naciskanych klawiszy. Są one przechowywane na dysku.
Przełącznik trybów - udostępnia graczowi szybkie przełączenie się z trybu standardowego do jednego z dwóch specjalnych trybów dla graczy.
Przyciski multimediów - czyli odtwarzaj/pauza, poprzedni utwór, następny utwór, wycisz
Quick Launch - otwiera Game Explorer w Windows 7 lub Vista. Pozwoli to szybko uruchomić grę, bez szukania jej na dysku.
Cruise Control - umożliwia kontynuowanie akcji bez konieczności przytrzymywania klawisza/klawiszy. Możemy zastosować aż 4 klawisze, działa to na zasadzie cegły na pedale gazu w samochodzie - czyli kładziemy cegłę i nie musimy używać nogi, choć nie proponuje tego robić xD.

Microsoft SideWinder X6


Kolejny argument, który przekonuje do zakupu urządzenia to odłączany blok klawiatury numerycznej, bo nie jest ona dołączona na stałe do produktu, jak to jest w większości tego typu urządzeń. Możemy łatwo ją umiejscowić na lewą lub prawą stronę, a podłączanie jej to istna przyjemność, bo magnesy robią to praktycznie za nas. Część numeryczna przełączonej klawiatury podświetlona jest kolorem czerwonym lub bursztynowym, w zależności od trybów. Znajduje się tam także przycisk skrótowy, który szybko przeniesie nas do kalkulatora.

Powiem teraz coś o układzie klawiszy. Pierwsze co rzuca się w oczy to bardzo podłużna spacja i brak drugiego przycisku "windows". "Enter" nie jest tu już w kształcie litery L, a jest on w typie prostokąta tak samo jest z przyciskiem "Shift". Przed tym produktem używałem klawiatury A4 Tech X-Game G700. Różnica jest wielka, gdyż pisząc polskie znaki czyli: ł,ż,ź,ć,ą,ń,ś,ó,ę. mylę się i wciskam przypadkiem "spację". Na początku jest to minusem na użytkownika, z czasem można się przyzwyczaić i nie używać klawisza "backspace"...

Klawiatura Microsoft SideWinder X6


2. Zawartośc zestawu otrzymanego przy zakupie


Microsoft umieścił swój produkt w słynne czerwone pudełko, nie jest ono ani brzydkie ani ładne. Wewnątrz opakowania znajdziemy oczywiście klawiaturę, lecz także płytę z sterownikami, podręcznik obsługi i rozkładaną ulotkę. W instrukcji jest brak języka polskiego, co też jest małym minusikiem.


3. Oprogramowanie klawiaturyMicrosoft umieścił swój produkt w słynne czerwone pudełko, nie jest ono ani brzydkie ani ładne. Wewtnątrz opakowania znajdziemy oczywiście klawiaturę, lecz także płytę z sterownikami, podręcznik obsługi i rozdkładaną ulotkę. W instrukcji jest brak języka polskiego, co też jest małym minusikiem.


W oprogramowaniu możemy zmienić profile, przestawić funkcję jaką pełni dany przycisk, a także szybkość. W opcji "key settings list" możemy zmienić działanie klawisza czyli, jeśli wcisnę przycisk wznów/stop włączy mi się np. jakaś aplikacja, u mnie jest to Winamp. Po prostu mamy multum kombinacji do wyboru bo wystarczy kliknąć na "Configure" i wybieramy plik/aplikację. Możliwe jest także przypisanie dowolnych funkcji pod wszystkie klawisze makro „S1/S12”

  

490

4.Wrażenia z użytkowaniaNadeszła już pora, aby sprawdzić w praktyce jak sprawuje się klawiatura Microsoft SideWinder X6. Do tego użyłem gry Battlefield 3 w opcji multiplayer, gdyż jestem zapalonym fanem tej gry. Poprzednio grałem na klawiaturze A4Tech G700 i powiem wam, że różnica jest kolosalna, ale o tym będzie w dalszym opisie. Na tej klawiaturze piszą ową recenzję i dlatego coś powiem o pisaniu na niej.

 Test Microsoft SideWinder X6


Po pierwszym uruchomienu gry, odczułem pozytywne wrażenie komfortu i precyzji klawiszy. Nadgarstek trzyma się mocno na podpórce, a ręka nie męczy się. Przyciski działają lekko i nie stawiają się, jak to bywa w tańszych modelach. Przy okazji poruszę tu wątek funkcji "Cruise Control", a mianowicie gdy pilotowałem myśliwiec i przeciwnik w moją stronę wystrzelił rakiety, musiałem jak najszybciej opuścić ciepły fotel samolotu. Pech chciał, że wpadłem prosto do wody, a ląd był daleko. Więc od razu przypomniałem sobie, że przyda się tu ta opcja i uruchomiłem ją. Szczerze powiem, że wtedy bardzo się ucieszyłem, gdyż nie musiałem przytrzymywać "W" tylko mogłem w międzyczasie pójść do kuchni i wstawić wodę na herbatę.

Microsoft SideWinder X6


Wrażenia podczas grania w nocy, lub pisania są bardzo świetne, bo wszystkie klawisze są pięknie podkreślone czerwonym kolorem, który sprawia, że wszystkie klawisze są w pełni widoczne. Nie musimy jak to bywało u mnie wysuwać daleko klawiatury aby monitor dał światło na nią. Przyciski "WSAD" są oznaczone czteroma kropkami, a to może pomóc w szybkim wyborze właściwego klawisza. 

Przyciski Microsoft SideWinder X6


Jak wiemy SideWinder X6 ma aż 30 programowalnych guzików, a mnożąc to przez trzy tryby makro, możemy ustawić aż 90 kombinacji. W grze Battlefield 3 nie przydadzą się dodatkowe przyciski, ale w grach typu RPG, mogą ułatwić nam grę. Niestety, ja nie jestem fanem tego rodzaju gier i nie posiadam w kolekcji żadnej strategii.

Układ klawiszy Microsoft SideWinder X6


Na koniec poruszę kwestię samego pisania na klawiaturze, na początku myliłem się, bowiem zamiast "alt" naciskałem "spację", ponieważ jest ona zbyt długa. Klawisze podczas pisania działają miękko, a ręka leży swobodnie na urządzeniu. Czasami chcąc oddzielić tekst "enterem" muszę spojrzeć czy na pewno go wciskam, a czy nie np. "Shift" albowiem jak pisałem nie jest on już w kształcie "L". Tu także świetnie sprawuje się podświetlenie klawiszy. To tyle na temat użytkowania produktu Microsoft.


5. Podsumowanie

Microsoft SideWinder X6


Klawiatura firmy Microsoft sprawiła na mnie świetne wrażenie. Na pochwałę zasługuje perfekcyjne podświetlenie, podłączana klawiatura numeryczna oraz jakość wykonania i materiałów do tego celu użytych. Kolejna funkcja, która jest przydatna to klawisze makro, a jest ich aż 30. Sam interfejs i wygląd nie pozostawia złudzeń dlatego że jest on po prostu interesujący i praktyczny. Dodatkowe przyciski i regulatory, które są zamontowane na samej górze urządzenia, sprawdzają się wyśmienicie. Pokrętła do regulacji intensywności podświetlenia i do regulacji głośności dźwięku zasługują na ocenę celującą. Fajne by było, gdyby producent wstawił jeszcze wyświetlacz LCD informujący nas o np. poziomu jasności podświetlenia itp. Jeśli poszukujesz klawiatury w cenie nie większej niż 300zł to zakup SideWinder X6 będzie świetnym wyborem, choć nie wiem jak wypada pojedynek z konkurencyjnym Logitech lub Razer.
 

 Klawiatura Microsoft SideWinder X6
 


           
   + Wygląd i jakość wykonania;

   + Podświetlenie w kolorze czerwono - bursztynowym;

  + 30 programowalnych przycisków;

   + Możliwość przyczepienia na lewą lub prawą stronę klawiatury numerycznej;

   + Świetne wrażenia podczas użytkowania

   + Niskoprofilowe i perfekcyjne klawisze

   + Dodatkowe guziki, które są przyjemne podczas użytkowania

   + Klawiatura nie ślizga się po nawierzchni                         

 

           
    - Zbyt długa spacja

    - Brak pokrowca w zestawie

   -  Cena mogła, by być niższa

   - Przydałby się wyświetlacz lcd

   - Brak drugiego klawisza "windows"
   

Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 270zł

 

Komentarze

63
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  O kurcze, popracuj nad interpunkcją, bo niekiedy ciężko załapać o co chodzi.
  • avatar
   Ladros
   3
   "- Cena mogła, by być niższa"
   Cena mogłaby być niższa :)
   • avatar
    2
    Jeśli chodzi o jakość tekstu, no to cóż - sporo do poprawy. Przede wszystkim - "głupie" błędy, a ich ilość pokazuje, że niezbyt starannie się za to zabrałeś...

    Co do samej klawiatury - jestem jej szczęśliwym posiadaczem ;) Faktycznie, mogę polecić ją każdemu - i graczom i zwykłym użytkownikom.
    "(...) pisząc polskie znaki czyli: ł,ż,ź,ć,ą,ń,ś,ó,ę. mylę się i wciskam przypadkiem "spację" (...)" - tu muszę przyznać rację - naprawdę jest to problematyczne na początku, ale prawdą jest też, że szybko idzie się przyzwyczaić.
    • avatar
     Bakak
     2
     Brak mi słów, aby wyrazić jak słaba jest ta recenzja. Powinienem powtórzyć to co napisałem w komentarzach pod poprzednimi, a zacytował już @szymekk96:

     "Błędy stylistyczne, gramatyczne, językowe.... można tak wymieniać bez końca. Mieszasz myśli,[...] Skup się chłopie na tym co chcesz przekazać. W innym przypadku wychodzi masło maślane." - Dochodzi do tego jeszcze ogrom literówek.

     Błagam Cię, za nim oddasz do publikacji MR daj ją najpierw do sprawdzenia poloniście w szkole. Wypuszczając coś takiego ośmieszasz Siebie i osobę, która uczy Cię naszego pięknego języka!

     Apeluję również do redakcji. Jeśli widzi Pana, Panie Wojtku, że recenzja jest aż tak masakryczna, nie publikuj!
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      nie jestem pewien czy sens ma robienie recenzji produktu będącego już tyle lat na rynku oraz posiadającego wiele podobnych zakreśleń.. Klawiatura genialna, fakt.. sam do tej pory z niej korzystam - ale to już 3 lata? i do tego te "minusy", które tak na prawdę nimi nie są.. to żadne wnioski
      co to za "minus" ~ "zbyt długa spacja"? większa od standardowej to już źle? nie chce się czepiać ale recenzja nie powinna być stronnicza i pisana wg własnych upodobań - wręcz przeciwnie.. co innego napisać, że jest "dłuższa" - "niestandardowa" a co innego wytykać ją jako błąd.
      Co do ceny.. pamiętam jak ją kupowałem za ok. 240zł w komputroniku.. jakieś 3 lata temu jak wyżej pisałem...
      i teraz najśmieszniejsze co znalazłem w tej recenzji.. i czego nie rozumiem! na jakiego wała klawiaturze stacjonarnej! zaznaczam 'stacjonarnej'! pokrowiec? łapy w góre tych co przenoszą taką klawiaturę :D
      Oczywiście nie mogę pominąć 'braku drugiego klawisza "windows"' :D kolega 'redaktor' zapomniał o jakim produkcie robi recenzje chyba.. co najmniej w jej połowie :) po co drugi klawisz? po co, halo? i tak za każdy missclick lecą zapewne 'kur..' i inne gorsze.. to klawiatura dla graczy.. nie dla administratorów.. także chwała microsoftowi za to, że można ten klawisz w ogóle podczas gry wyłączyć.
      po co robić recenzje czemuś, co posiada ich setki? brak pomysłu to nie usprawiedliwienie... do tego nierzetelna.. masakra
      • avatar
       szymekk96
       1
       ciąg dalszy...
       - nie wiem czy to twój błąd ale jeden akapit jest powtórzony.
       - "Klawiatura SideWinder X6 jak zobaczymy na zdjęciach posiada nisko profilowe przyciski..." - tylko, że można to zobaczyć tylko na drugim zdjęciu (to u dołu, jednak nie jest to zdjęcie tej klawiatury, tylko innej Microsoft'a pokazanej dla porównania), któro i tak jest w znikomej rozdzielczości.
       - jeśli od początku dawałeś zdjęcia producenta, to trzeba było już nie wstawiać swoich, które niestety są marnej jakości (co może być nie twoją winą. W końcu nie każdego stać na porządny aparat.) i też nie mają odnośników(!!).

       Tak więc nie będę się dłużej przyczepiał. Włożyłeś w to Swoją pracę i czas, i należy się plus, tylko na przyszłość zastosuj się do rad innych użytkowników.

       +
       • avatar
        Lightning
        1
        Niestety tak jak koledzy wyżej napisali - jak na czwartą recenzję jest tragedia. Na pewno nie wyciągnąłeś wniosków z rad zaawansowanych użytkowników. Do tego widzę, że lubisz podpierać się pracą innych (żadne zdjęcie nie jest twoje).

        Najlepsze jest to zdanie "Jeśli poszukujesz klawiatury w cenie nie większej niż 300zł to zakup SideWinder X6 będzie świetnym wyborem, choć nie wiem jak wypada pojedynek z konkurencyjnym Logitech lub Razer" nie wiesz jak ta klawiatura wypada na tle konkurencji, a jednak oceniasz ją 5/5 - to jest po prostu szczyt hipokryzji.

        BTW ocenę 5/5 można dać na prawdę jakiemuś udanemu produktowi, a ty jednak wymieniłeś kilka wad.
        • avatar
         PJSPP
         1
         Słabiutka ta recenzja. Chaos jakiś panuje. Tak jakby nie była przemyślana. Nie wyciągasz lekcji z uwag, które otrzymałeś przy wcześniejszych próbach. Minusa nie dam, ale do plusa to bardzo daleko. A teraz parę konkretów:
         * "Przełącznik [...] na szybkie przełączenie się" - "przełącznik pozwala na wybór" chyba brzmi lepiej;
         * "Gracze mogą używać tej funkcji dla nawet czterech klawiszy" - zdecydowanie sensowniej brzmi "przypisać do ...";
         * "stylistyczna klawiatura" - ??? chyba "stylizowana";
         * "Do oka wpadają dwa pokrętła" - co na to okulista? Powinno być "w oczy rzucają się" jeśli już chcesz takiej formy, choć lepiej napisać "nad klawiszami (podać jakimi) mamy dwa pokrętła służące";
         * "podgłoszenia /przyciszenia dźwięku" - "regulacji głośności";
         * "Podświetlenie barwione jest" - "ma barwę" "zabarwione jest";
         * "są one oświetlone kolorem" - oświetla się światłem (koloru jakiegoś), a nie samym kolorem;
         * Cruise Control - "funkcja symulująca trwałe wciśnięcie klawisza/y, podobne działanie do CapsLock";
         * "odłączany blok klawiatury numerycznej, bo nie jest ona dołączona na stałe" - masło maślane, skoro odłączany to reszta zdania nie potrzebna;
         *"Możemy łatwo ją umiejscowić na lewą lub prawą stronę" - przemieścić, przełożyć, przenieść, ale nie umiejscowić, czyli "wyznaczyć lub określić miejsce czegoś", a nie 'przyporządkować mu miejsce";
         * przycisk skrótowy - ?;
         * Enter" [...] w kształcie litery L" - klawiatury z takim enterem nie widziałem, jak już to odwrócone L
         • avatar
          szymekk96
          0
          A więc tak:
          1. Posłuchaj czasami rad doświadczonych użytkowników i zastosuj się do nich, bo inaczej nie ma sensu twoja działalność.

          "Czemu zdjęcia/obrazki nie są "klikane"?" - Diego_90

          "Błędy stylistyczne, gramatyczne, językowe.... można tak wymieniać bez końca. Mieszasz myśli,[...] Skup się chłopie na tym co chcesz przekazać. W innym przypadku wychodzi masło maślane." - Bakak

          2.Dalszych wypowiedzi nie będę już przytaczał, ale jasno widać, że między twoją ostatnią (czy przedostatnią) recenzją nie widać zbytniej różnicy. Jako, że ja - początkujący recenzent - piszę z tej klawiatury tego oto komenta, to muszę też wspomnieć o kilku sprawach.
          - w pierwszym akapicie recenzji - w jej rozpoczęciu - opisujesz funkcje klawiatury, a po tym dopiero "krótką historyjkę". Mi to nie przypadło do gustu, ale zobaczę co na to inni użytkownicy.
          - "Kolor klawiatury to czarny, a zarazem błyszczący się." - Jakoś dziwnie brzmi to zdanie. A co do jego sensu, to po tygodniu już się nie błyszczy, o czym zapomniałeś napisać. Błyszczący plastik pokrywa warstwa kurzu, który upiększa klawiaturę (co oznacza, że trzeba ją kilka razy dziennie polerować).
          - "W klawiaturze jak to na produkt wysokiej jakości przystało znalazła się plastikowa i chropowata podpórka pod nadgarstek o całkiem dużej przestrzeni." - (kontynuacja), która pod większym naciskiem ugina się w takim stopniu, że czasami aż boję się czy przypadkiem czegoś nie uszkodziłem.
          • avatar
           szymekk96
           0
           Aaaaa i ciesze się, że przydał się kod mojej tabelki podsumowującej. ;)

           Jest to połączenie dzieła jeomax.co.uk i klasycznej tabelki stosowanej dotychczas. I szczerze mówiąc nawet fajnie wyszła.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Język recenzji (styl, forma) jest tragiczny. Do tego błędy interpunkcyjne, literówki itp. Ciężko się to czyta. Aby nie być gołosłownym: "Wewtnątrz opakowania znajdziemy oczywiście klawiaturę, lecz także płytę z sterownikami, podręcznik obsługi i rozdkładaną ulotkę." Dwa błędy w jednym zdaniu: "wewtnątrz" i "rozdkładaną". Proszę o więcej staranności w przyszłości.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Łojezu, ale komentarzy. Koledzy, którzy chcieli Cię (po)uczyć mogli wysłać priva. Tym bardziej, że z opublikowaną recenzją niewiele da się zrobić.
             Klawiatura dobra do grania, dużo gorsza jak chcesz coś napisać. Długa spacja i te wysokie, ruszające się klawisze... jakbym miał na tym pisać recenzje to zjadłbym własne skarpetki. Recenzję przeczytałem nieco zmęczony, nie było w niej nic niesamowitego ale jest ogólnie dobra i porządnie zaplanowana pod względem budowy. Dużo zdjęć- co prawda bez hiperłączy do ich większych wersji. Zakładam, że brałeś je z neta, a te dwa gorszej jakości robiłeś sam. Jedno z nich jest niepotrzebne - oba są prawie identyczne, z tymże jedno jest przycięte i tego bym się pozbył, ale to mały problem. Łapa do góry;)
             • avatar
              -AssassiN-
              -1
              Annanke święta prawda. Ja również czekam na Twoją recenzję hehe
              • avatar
               Konto usunięte
               -1
               Witam.
               Z mojej strony najpierw pochwała gdyż lubię czytać recenzje sprzętu pisane przez zwykłych zjadaczy chlebka ;-) (do których ja również się zaliczam). Recka zawiera kilka ciekawych spostrzeżeń i przymykając oko (oba ;-) na błędy bardzo mi się podoba. Sugeruje abyś sie nie poddawał i pisał kolejne recenzje
               Swoją drogą od dawna się zastanawiam nad jej kupnem.

               Pozdrawiam
               • avatar
                -AssassiN-
                -2
                Z recenzjami przygoda wystartowała dopiero w listopadzie 2011 roku i brakuje mi jeszcze doświadczenie, ale z czasem będę uczyć się czegoś nowego. Próbuję pisać tekst prosto i zrozumiale... :)
                • avatar
                 -AssassiN-
                 -3
                 Na swoje wytłumaczenie mam to, że zdjęcia były klikane ale chyba redakcja je zmieniła:). Wiele Twoich argumentów mógłbym jakoś wyjaśnić, lecz nie chcę zaspamować komentarza. Ale chociaż fajnie, że doceniłeś poświęcony czas na napisanie:)
                 • avatar
                  -AssassiN-
                  -4
                  Bakak a z Ciebie to polonista pare błędów z Twojej recenzji o obudowie:
                  Celcjusza - piszę się Celsjusza
                  zdarzaja - na końcu ą
                  nienajgorszy - piszę się oddzielnie nie najgorsza !

                  Po drugie jak ty byś był właścicielem firmy Benchmark to napewno nikt by nie odwiedział tej strony...

                  To tyle:)
                  • avatar
                   mandrzej111
                   0
                   Mam tą klawiaturę od ponad 1,5 roku i muszę powiedzieć, że rozczarowująca jest jakość powłoki lakierniczej przycisków. Nie gram 24h/dobę, ale spędzam kilka godzin na komputerze i na przyciskach 'wsad' zaczęła odpryskiwać farba. Trochę żałosne jak w klawiaturze za 250pln. Dużym plusem jest to, że klawiaturę numeryczną można całkowicie odpiąć i schować, przez co mamy więcej miejsca. Spacja faktycznie jest bardzo długa i często przeszkadza w pisaniu.
                   • avatar
                    Damian_jo
                    0
                    Ja chciałbym tylko wiedzieć czy ma możliwość ustawienia świecenia / migania w rytm muzyki granej w Winampie ? ;)
                    Tekstu nawet nie czytałem - rzuciłem okiem na rzeczy które mnie interesowały ...
                    Dla cb plus ;)
                    • avatar
                     Konto usunięte
                     0
                     Chciałby zasugerować, byś zdecydował się na wybór zdjęć wyłącznie swoich albo ich nie umieszczał wcale, bo tak naprawdę nic nie wnoszą do recenzji a wręcz przeciwnie. Co motyw dotyczący epizodu przypadkowej walki ma wspólnego z funkcją "Cruise Control"? Skoro zwróciłeś uwagę na funkcję "Cruise Control", przycisk trybów i macro, to czemu nie powiązałeś tego w jeden wątek dotyczący np. gier i nie napisałeś, że "Cruise Control" nie działa z klawiszami macro? Następnym ciekawym motywem jest podświetlenie i jego kolor. Mogłeś umieścić choć jedno zdjęcie pokazujące jak ono wygląda w półmroku, albo jak w trybie gry część numeryczna zmienia kolor na bursztynowy. Moim zdaniem mogłeś to trochę rozwinąć i zwrócić uwagę potencjalnego nabywcy (a nie "kupującego" jak to ktoś napisał wcześniej), że czerwień jest w tej klawiaturze atutem, a domeną czerwieni jest odwaga, siły witalne, determinacja itd. Z czerwienią kojarzą się rękawice bokserskie lub samochody sportowe. Mogłeś zrobić choć jedną fotkę, jak dłoń "leży" na klawiaturze i opiera się na podpórce. Klawisze są nisko profilowe, ale tego nie widać na żadnym zdjęciu, a jeśli masz na myśli to z bocznym widokiem, to nie jest to ta klawiatura, jaką testujesz, a jak ktoś dał się na to nabrać to chyba jest ślepy. Nie zrozum tego źle, to tylko sugestie a nie wyrzuty. I mam pytanie, czy część numeryczna działa po odłączeniu ? Chyba nie. Plus ci daje, ale przyjmij te sugestie. Powodzenia w następnych.
                     • avatar
                      PJSPP
                      0
                      Reszty już tak szczegółowo nie chce mi się komentować. A teraz co do całości:
                      - powinieneś rozpocząć historią produktu, potem zawartość pudełka, a następnie opis klawiatury uporządkowany według jakiegoś schematu (np. opis funkcji, klawiszy, możliwości, przeznaczenia itp.)
                      - fotki być może redakcja podmieniła, ale to by oznaczało, że twoje były kiepskie - gdy masz słaby aparat, wtedy popraw zdjęcia w np. gimpie, paint.NET lub choćby w IrfanView (autokolor, autokontrast...)
                      - niekonsekwentnie oceniasz 5/5, gdy narzekasz na choćby problem z polskimi znakami;
                      - końcowa tabelka wygląda nieciekawie;
                      - kuleje gramatyka, stylistyka, interpunkcja (w mniejszym stopniu).

                      Na koniec uwaga dotycząca twoich przyszłych recenzji: zanim opublikujesz poczytaj komentarze pod wcześniejszymi i rady tam zawarte zastosuj.
                      • avatar
                       -AssassiN-
                       0
                       Chciałbym zaznaczyć, że są tu moje zdjęcia. Klawiatura zasługuje 5/5 każdy ma inny gust i upodobania. Historia produktu jest krótka, zawartość też:). Graficznie też niektóre fotki były robione przeze mnie...
                       • avatar
                        kachol
                        0
                        Recenzja niskiej jakości. Wady już ci podano.
                        • avatar
                         Konto usunięte
                         0
                         Dałem +, gdyż wiem, że gdy ja zrobię reckę, to będzie podobna rzeźnia ;) Nie zmienia to faktu, że pewne błędy są oczywiste i kłują w oczy.
                         • avatar
                          Konto usunięte
                          0
                          Jestem od ponad roku posiadaczem prezentowanej klawiatury, muszę powiedzieć że strasznie szybko wycierają się klawisze na krawędziach, zwłaszcza W,S,A,D,F już po miesiącu intensywnego grania zaczęły się ładnie świecić na czerwono :D
                          Na obronę dodam że do zbyt długiej spacji po tygodniu się przyzwyczaiłem, a używanie makr i podświetlenia klawiszy stało codziennością, mimo wszystko jestem całkowicie zadowolony z jej zakupu :)
                          • avatar
                           sango_fighter
                           0
                           Recenzja może być. Ale możesz doszliwfować niektóre rzeczy jak koledzy radzą. Mnie się tam podoba.
                           Mam tą klawiaturę wraz z myszką Sidewinder X5... bodajże...
                           Jeden problem to jak macham myszką w grach to zaczepiam o pokrętło głośności. Najlepsza jest odłączana klawiatura w tym wszystkim.