Myszki

MODECOM MC-619 ART - sprawdź ile życia jest w tym mrocznym gryzoniu !

przeczytasz w 5 min.

Gryzoń z rodziny myszowatych. Jest gatunkiem synantropijnym, który prawdopodobnie pochodzi od myszy domowej. Obecnie znajduje się ją wszędzie tam gdzie żyje człowiek z komputerem (nawet na stacjach antarktycznych). Mysz komputerowa odznaczając się doskonałymi zdolnościami adaptacyjnymi pojawiła się w domostwach ludzkich z początkiem rozwoju technik komputerowych. Żywi się niewielkimi ilościami energii elektrycznej, jej środowisko pracy jest ograniczone właściwościami konkretnej odmiany gatunku. Na ogół (w przeciwieństwie do myszy domowej) nie gromadzi zapasów, a trudne warunki środowiska bywają dla niej przeszkodą, chociaż jest w stanie żyć w kopalniach, a także chłodniach, gdzie temperatura nie wzrasta powyżej 0 °C.

Domenaeukarioty
Królestwozwierzęta
Rządgryzonie
Rodzinamyszowate
Gatunekmysz komputerowa
Podgatunekmysz bezprzewodowa
Rasa/odmianaModeCom MC-619 ART

 

Spis treści:

1. Opis budowy i podstawowe właściwości

2. Życie, zachowania, funkcjonowanie (testy)

3. Z cybergryzoniem na co dzień (odczucia, sugestie)

4. Podsumowanie

1. Opis budowy i podstawowe właściwości

 Producent MODECOM
 Gwarancja 2 lata
 
 Typ myszyoptyczna
 Komunikacja z mysząbezprzewodowa
 Komunikacja bezprzewodowafale radiowe
 Zasięg nadajnika10 m
 Rozdzielczość pracy800 DPI
Profil myszkidla prawo- i leworęcznych
Liczba przycisków3
Rolka przewijania1
  
Długość tułowia9,7cm
Szerokość tułowia5,8cm
Długość ogonabrak
Masa bez baterii

 

Masa z bateriami

 

 

 
 InterfejsUSB
Sposób zasilaniadwie baterie AAA
 Wersja produktuBOX

Budowa smukła, pysk zaostrzony...

   

MODECOM MC-619 ART jest kompaktową i wygodną myszką. Wyposażona została w dwa boczne, antypoślizgowe paski i antypoślizgową powłokę górnej powierzchni myszy oraz ciekawą grafikę podkreślającą agresywny wygląd gryzonia.

Mysz dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych oraz z czterema grafikami. Dostarczona do mnie czarna myszka z uskrzydloną czaszką wykonana jest bardzo estetycznie i prawidłowo pod względem kompozycji i grafiki - duży plus dla designerów ModeCom za opracowanie wizualne tej myszki.

       

Mysz wyposażona została w kilka ważnych i bardzo przydatnych elementów, takich jak wyłącznik myszy przydatny podczas transportu, bardzo mały nadajnik nano, który zadowoli zwłaszcza właścicieli mobilnych komputerów, wskaźnik wyładowania baterii, oraz scroll, który oferuje nam pracę w dwóch trybach - standardowym oraz Hyper Fast.

2. Życie, zachowania, funkcjonowanie (testy)

Testy gryzonia wykonywane były w trzech środowiskach pracy - na miękkiej podkładce, na gładkim blacie biurka oraz na twardej, plastikowej podkładce. Myszka mimo rozdzielczości 800DPI prowadzi się dość łatwo i precyzyjnie.

       

Interpolacja
Poniższy screen prezentuje dość znaczną i nieregularną interpolację programową (4+1, 2+1), co jest jednym z większych minusów tej myszki.

Akceleracja
Test akceleracji wykonywałam dwoma sposobami - na pulpicie Windows oraz w grze Sacred 2, za każdym razem od punktu A do punktu B przesuwając szybko myszką o 1" i wracając powoli.
Wynik testu był średnio zadowalający - kursor myszki wracał prawie do punktu początkowego, afekt akceleracji był nieznacznie widoczny.

Częstotliwość próbkowania

Częstotliwość próbkowania wynosi ok. 126 MHz, czyli myszka pracuje na standardowej wartości.Rozdzielczość
Test rozdzielczości wykonywany był w programie VMouse Benchmark zgodnie z instrukcją i wykazał, iż rozdzielczość jest zgodna z tą, którą podawał producent.

Odległość od nadajnika, a praca urządzenia

Planowałam w tym miejscu wkleić piękną tabelkę, ukazującą jak myszka traci zasięg... ale tabelki nie będzie... Jak wyglądał test ? Zostawiłam męża przy komputerze, a sama zabrałam się za bieganie z myszką po mieszkaniu - metr, 3 metry od komputera, w drugim pokoju, pod stołem, w łazience, pod wanną, za jedną ścianą, za dwoma ścianami... dla myszki było to bez znaczenia, pracowała idealnie, a jeśli były jakieś odchyły od normy, to nie były one zauważalne ludzkim okiem.

3. Z cybergryzoniem na co dzień (odczucia, sugestie)

Na pierwszy rzut oka, mimo dość tandetnego opakowania - myszka wygląda porządnie i estetycznie.

   

Miłym krokiem ze strony producenta jest dorzucenie baterii oraz szczegółowej instrukcji (gdyby nie ona - nigdy bym nie znalazła, gdzie się owe baterie wkłada...).

   

Mysz jest bardzo praktyczna, dobrze leży w dłoni, nie ślizga się, łatwo ją wyłączyć/włączyć i transportować. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest nadajnik chowany wewnątrz myszy - dzięki temu rozwiązaniu omijamy problemy ginącego nadajnika nano (patrz zdjęcia powyżej).

   

Warto zwrócić uwagę na nowy system scrolla - rolka prócz trybu standardowego - pracuje również w trybie przyspieszonym - gładko, cicho i bez oporów. To rozwiązanie bardzo ułatwia przeglądanie stron www i sprawia, że urządzenie jest jeszcze cichsze (choć do ideału ciszy niewiele mu brakuje - główne przyciski pracują cicho). Rolka jest niewielka, ale dzięki gumowej nakładce w centralnej części jest praktyczna i wygodna. Przyciski naciska się łatwo, jednak z lekkim oporem - nie ma problemów z przypadkowym kliknięciem, przyciski są ciche, ale odpowiednio wyważone.

Dużą wadą myszki jest mała ilość przycisków, bardzo brakuje przynajmniej jednego dodatkowego przycisku, np. 2xclick lub jakiegokolwiek programowalnego przycisku bocznego.

W jednym z powyższych testów pisałam o wpływie odległości myszki od nadajnika na jakość pracy urządzenia. Warto również wspomnieć o tym, na czym nasza myszka jest w stanie pracować. Rewelacyjnie daje sobie rady na gładkich, jednokolorowych powierzchniach - plastikowych, drewnianych oraz tekstylnych. Problemy z działaniem urządzenia pojawiają się, gdy myszka trafia na jakieś wzory, nadruki, np na pani z benchmarkowego kalendarza kompletnie nie była w stanie pracować...gubiła wątek, zamierała na kilka chwil... eh to rozkojarzenie - z daleka widać, że to samczyk ;)

Warto wspomnieć, iż rozwijanie dużych prędkości tym modelem myszki podczas jazdy w stronę małego palca naszej dłoni może być niebezpieczne. Myszka nie posiada profilu na mały palec - ląduje on na podkładce/biurku a przy gwałtowniejszych ruchach jest wciągany pod myszkę, co czasem bywa bolesne. Prócz tego małym mankamentem budowy są błyszczące plastiki na narożach myszki, na których idealnie widać odciski palców. Jedynym moim zastrzeżeniem do jakości użytych materiałów jest niska jakość ślizgaczy na spodzie myszki - po kilku dniach używania jej na biurku, bez podkładki, ślizgacze są porysowane, a tylny posiada już wyraźne wgłębienia. Obawiam się, że po kilku miesiącach używania tej myszki po ślizgaczach nie będzie śladu. Prócz tego myszka jest naprawdę estetyczna, wygodna i może się poszczycić wyrafinowanym designem.

4. Podsumowanie

Jak widać mysz MODECOM MC-619 ART mimo swych niepozornych rozmiarów, jest na prawdę ciekawą i praktyczną myszką radzącą sobie w wielu sytuacjach i środowiskach. Zupełnie jak krewna tego cybergryzonia - mysz domowa, o której możecie przeczytać na największej wolnej encyklopedii (zachęcam do porównania wstępu tej recenzji, ze wstępem opisu myszki domowej :))

 Plusy:
Design i wykonanie
Dobrze wyważone przyciski
Dwu-funkcyjny scroll
Mały nadajnik chowany do myszki na czas transportu
Duży zasięg myszki
Jasna instrukcja obsługi, brak problemów ze sterownikami
Wygoda i stabilność urządzenia

Minusy:
Mała ilość przycisków
Mały palec "wpadający" pod myszkę
Znaczna i nieregularna interpolacja
Widoczny (choć nieznacznie) efekt akceleracji
Cena

Ocena:
 
Design:
Jakość wykonania:
 
Funkcjonalność:
Parametry:
 
Wygoda:
 
Cena
 
Ogólna ocena:
Cena w dniu recenzji (komputronik) : 95,90zł

Dziękuję Redakcji benchmark.pl za udostępnienie myszki do testów.

Dziękuję userom: _nick_kowdipapo za pomoc przy oprogramowaniu do syntetycznych testów myszki, oraz wszystkim innym, którzy po raz kolejny pomagali mi okiełznać benchmarkowy edytor.

Zapraszam do oceny oraz komentowania powyższej mini-recenzji.

Komentarze

43
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  toniek-94
  0
  Diana bardzo dobra M-R. Ode mnie 5 :)
  • avatar
   Diana Socha
   0
   dziękuję bardzo :) ale postaram się pisać jeszcze lepsze :D
   • avatar
    _nick_
    0
    Wszystkie testy zrobione jak należy ;)

    Dobrze napisany tekst - 5.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Pomyślałby kto, że moja 2-złotówka zrobi taką karierę medialną ;)
     Dobra robota => 5 :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Dobrze napisane i przyjemnie się czyta, nie powiem, ale na przyszłość "biórko" pisze się przez "u" otwarte :P
      Może się czepiam, ale razi, poza tym bardzo fajnie...
      • avatar
       juggler
       0
       Według mnie w teście jest wszystko co potrzebne, a tekst czyta się bardzo przyjemnie. Wstęp jest genialny! Nic innego jak 5.
       • avatar
        kowdipapo
        0
        Super tekst :) Teraz poluj na następne rozdanie sprzętu w Nowościach do testów :P
        • avatar
         Dante
         0
         synantropijnym - szczęka mi opadła ;-), fajnie się czytało 5. Ale brak bocznych klawiszy powoduje, że bym nawet kijem tej myszki nie tknął ;-).
         • avatar
          Diana Socha
          0
          dziękuje userom za wstawienie kilku bardzo słabych ocen - może byście się wypowiedzieli czego wam brakowało ?:>
          • avatar
           kuniomaster1993
           0
           ode mnie poszla 5 ;)
           fajna recenzja :)
           moja ktora czeka na akceptacje na pewno nie jest tak ladna :]
           tak trzymaj diana ;)
           • avatar
            SoundsGreat
            0
            Tekst jest genialny xD

            5/5

            Jednak osobiście nie zamieniłbym Jagiełły na zwierzaka, co najwyżej Kazimierza...
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Za wstęp do m-r daje 5 :) Genialny, zresztą jak cała recenzja.
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              Fajna mycha oraz mini. Ode mnie 4
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               Hmmm. 126 'Mega'Hz? ;) Szybki ten gryzoń ;p
               Piątka :)
               • avatar
                Konto usunięte
                0
                interasujące
                • avatar
                 Cr4sH
                 0
                 Czy ja wiem czy ta cena to duza cena? Tego nie uznalbym za wade
                 • avatar
                  Warmonger
                  0
                  Czekam, aż językiem urzędowym w naszym kraju stanie się angielski, bowiem nauczanie polskiego jest bezcelowe. Nie do wiary, że nikt dotąd nie zwrócił uwagi na tego ortografa oO.

                  Choć merytorycznie jest bardzo sensownie, muszę to przyznać.
                  • avatar
                   Konto usunięte
                   0
                   Ja mam pytanie. Czy warto kupować mysz za ponad 100zł i czy warto kupić jakąś podkładkę?
                   Wiele lat już nie używam podkładki i dobrej myszki. Co byście mi polecili do 150zł?
                   Korzystam dużo z komputera, photoshop, flash i gry (FPS, cRPG).
                   • avatar
                    Konto usunięte
                    0
                    Boże, po co do tego wracać, powiedziałem tak bo byłem zły i po co robić z tego sensacje, zresztą kiedyś miałem nieprzyjemną sytuacje z azjatami, ale dobra koniec tematu. Rasistą nie jestem...
                    • avatar
                     Konto usunięte
                     0
                     Chodź na myszkach za bardzo się nie znam, tutaj czytało się bardzo przyjemnie =5.
                     • avatar
                      sido107
                      0
                      Piękna recka, masz Ty humor!
                      Barzo dobry tekst ode mnie duże 5.
                      Nie napisałaś tylko czy ta mycha jest warta swojej ceny, gryzoń za 95 zeta, no kilka chomików możnaby kupić lub koszatniczke.
                      • avatar
                       Damian Szymański
                       0
                       Dobra recka. Widzę testowałaś ten sam model co ja w zeszłym roku ;) Oczywiście 5 leci ode mnie.

                       Witaj!

                       Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
                       Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

                       Połącz konto już teraz.

                       Zaloguj przez 1Login