• benchmark.pl
  • Gry
  • Modern Warfare 2 - optymalne karty graficzne, porównanie wersji PC, X360 i PS3
Gry

Modern Warfare 2 - optymalne karty graficzne, porównanie wersji PC, X360 i PS3

przeczytasz w 2 min.

Testujemy 12 kart graficznych. Sprawdzamy czy w MW2 da się grać na notebooku, oraz jak skaluje się z mocą CPU.

 
Wymagania
wiekowe:
18+
Producent: Infinity Ward
Wydawca:Activision Blizzard
Dystrybutor PL:Licomp Empik Multimedia
Gatunek:FPS
Tryb Gry:single/ multi
Cena

130 zł (PC)
200 zł (PS3)
200 zł (X360)

Premiera:10 listopada 2009
Premiera w Polsce:10 listopada 2009

29 października 2003 roku, powstała pierwsza część serii Call of Duty. Zdobyła serca graczy jeszcze przed premierą. Jak się okazało, warto było czekać, bowiem gra oferowała świetne efekty - jak na tamte czasy. Także fabuła była bardzo wciągająca. Rok później Activision wydało dodatek United Offensive, który również przypadł graczom do gustu. Zapoczątkowało to pewien cykl wydawania kolejnych części CoD co roku.

Szósta już odsłona gry wzbudza duże kontrowersje. W Rosjii i Niemczech gra została ocenzurowana za sprawą znanej już większości graczy misji na lotnisku.

Tuż po uruchomieniu gracz jest pytany, czy chce pominąć jedną z brutalnych misji, informując, że nasza odpowiedź nie będzie miała wpływu na ocenę kampanii.

W MW2 mamy do czynienia z technologią Steam. Do instalacji gry niezbędne jest połączenie z Internetem, w celu aktywacji. Sama instalacja trwa bardzo długo - pliki gry zajmują około 12GB, a kopiowane są z dwóch płyt DVD.

Uwagę zwraca nowe menu główne, które zawiera następujące trzy opcje:

  • Kampania
  • Operacje specjalne
  • Gra wieloosobowa

Każdej z nich poświęcimy więcej czasu.

Kampanię zaczynamy w Afganistanie, jako szeregowy Allen. Jest to misja treningowa, podczas której mamy za zadanie pokazać rekrutom, jak korzystać z broni (dowiemy się na przykład, że granaty w MW2 turlają się). Następnie bierzemy udział w znanym z poprzedniej części teście na reakcję i szybkość.


To mnie kręci!

Już pierwsza misja jest iście filmowa. Generał Shepherd stawia nas na nogi i po chwili stajemy do boju z chmarą przeciwników. Cała akcja jest naprawdę szybka, nie ma czasu na zastanawianie i podziwianie widoków.


Dla cierpliwych, redakcja Benchmark.pl rozrzuciła w okolicy 45 notebooków;)

Misje są zróżnicowane. W jednej uciekamy przed wrogiem na skuterze śnieżnym, z dużą prędkością mkniemy między drzewami, by za chwilkę przeskoczyć nad przepaścią. Podczas wykonywania innego zadania uciekamy nieuzbrojeni skacząc po dachach, by zdążyć przed startem śmigłowca. Poziom adrenaliny naprawdę daje się we znaki.