Gadżety

16 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić

W 2016 roku projektanci i inżynierowie przedstawili wiele interesujących koncepcji. Jakie gadżety wkrótce (lub nieco później) trafią do sklepów?

16 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 1

Google Home

To była jedna z najbardziej intrygujących tegorocznych prezentacji. Firma Google przedstawiła urządzenie (wyglądające trochę jak przerośnięty odświeżacz powietrza albo wazon), które może faktycznie zmienić sposób, w jaki wchodzimy w interakcję z naszym domem. Z Google Home można rozmawiać naturalnie, a wirtualny asystent równie naturalnie odpowie na nasze pytania. Pozwoli też sterować odtwarzaczem muzyki, ustawiać alarmy czy kontrolować oświetlenie. Do tego dochodzi jeszcze atrakcyjna cena, ale dla Polaków ta przyjemność dopiero ma nadejść.

Cena (dostępność): ok. 130 dolarów (nie wiadomo)
Foto: Google

16 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 2

Microsoft HoloLens

Wprawdzie gogle HoloLens można już kupić, ale edycja DevKit za 3300 euro to raczej nie to, na co czekamy. O rewolucji będzie mogła być mowa, gdy na rynku zadebiutuje wersja konsumencka, którą wykorzystamy do zabawy, nauki czy rozmów przez Skype’a. Liczba zastosowań jest ogromna. O części z nich możecie przeczytać w naszym artykule Przyszłość HoloLens.

Cena (dostępność): nie wiadomo
Foto: Microsoft

16 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 3

Soczewka kontaktowa-aparat

To najbardziej futurystyczny gadżet w naszym zestawieniu. Na jego premierę poczekamy jeszcze najpewniej wiele lat, ale prezentacja koncepcji była, więc nie mogliśmy o tym nie wspomnieć. Soczewka kontaktowa z funkcją aparatu to zresztą rozwiązanie, obok którego trudno przejść obojętnie. I można się zastanawiać, czy to dobry czy zły pomysł, ale nie da się zaprzeczyć, że jest to pomysł intrygujący.

Cena (dostępność): nie wiadomo
Foto: SlashGear

16 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 4

Peggy

Choć może to brzmieć jak najgłupsza rzecz na świecie, inteligentna klamerka do bielizny faktycznie istnieje, a nawet wydaje się mieć sens. Firma OMO wymyśliła i zaprezentowała koncepcję Peggy – klamerki, która jest wyposażona w czujniki do monitorowania temperatury, nasłonecznienia i wilgotności. Gadżet na bieżąco monitoruje warunki otoczenia i przesyła przez Wi-Fi informację na smartfona, czy pranie jest już suche, a jeśli nie, to kiedy będzie. Choć prototyp działa, nie wiadomo czy doczekamy się rynkowego debiutu.

Cena (dostępność): nie wiadomo
Foto: OMO

16 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 5

Nike HyperAdapt 1.0

Powrót do przyszłości pełny był interesujących koncepcji, a jedną z nich udało się w tym roku urzeczywistnić. To samowiążące się buty. Zasadę działania Nike HyperAdapt 1.0 tłumaczy sam producent: „Twoja pięta dotknie czujnika wbudowanego w but, a on automatycznie się zaciśnie”. To takie proste. Na razie są tylko dwa problemy: pierwszy to dostępność, drugi – cena.

Cena (dostępność): ok. 720 dolarów (prawdopodobnie 2017)
Foto: Nike

16 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 6

Making Weather

Na rynku pojawia się coraz więcej lewitujących urządzeń, a prym wiodą tutaj głośniki. Making Weather jest jednak inny niż reszta – ma bowiem kształt… chmury. Co ciekawe, ta ostatnia może być chmurą burzową – w jej wnętrzu znajdują się bowiem diody LED, które tworzą błyski w rytm muzyki. Efektownie!

Cena (dostępność): co najmniej 3500 dolarów (prawdopodobnie 2017)
Foto: Richard Clarkson

16 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 7

AirSelfie

Dron do selfie. Czytając taki opis sporo użytkowników przykłada pewnie dłoń do twarzy, ale – hej – moda na selfie wciąż jest przecież żywa, a AirSelfie to sposób na to, jak uchwycić na takim zdjęciu nie jedną czy dwie osoby, lecz nawet kilkanaście. Co więcej, ten latający aparat jest bardzo mały i może współdzielić etui ze smartfonem. O tym, że jest popyt, najlepiej świadczy sukces zbiórki na Kickstarterze – twórcy prosili od 45 tysięcy euro, a dostali… ponad 570 tysięcy.

Cena (dostępność): ok. 300 dolarów (2017)
Foto: Kickstarter

16 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 8

SPUD

The Spontaneous Pop-up Display to kolejny ciekawy gadżet z Kickstartera. Jest to mianowicie przenośny monitor, który otwiera się jak parasol, dzięki czemu zajmuje bardzo mało miejsca podczas transportu, a gdy trzeba – może zapewnić 24-calowy ekran. Dla mobilnych – coś świetnego.

Cena (dostępność): ok. 400 dolarów (2017)
Foto: Kickstarter

16 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 9

Czytnik e-booków dla niewidomych

Czytniki e-booków to rewelacyjne urządzenia, a statystyki ich sprzedaży pozwalają wierzyć, że z czytelnictwem w Polsce wcale nie jest aż tak źle. Obecnie jednak komfort czytania zawsze i wszędzie zarezerwowany jest dla osób widomych. Dzięki naukowcom z Uniwersytetu Michigan może się to zmienić – opracowali oni czytnik, na którego powierzchni tworzą się wypukłości imitujące znaki alfabetu Braille’a. Obecnie trwają prace nad udoskonaleniem tej technologii.

Cena (dostępność): nie wiadomo
Foto: Uniwersytet Michigan / Digital Trends

16 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 10

Instrumments 01

Można się zastanawiać nad praktycznością tego gadżetu, ale jeśli ktoś jest majsterkowiczem-gadżeciarzem i nie wie, co robić z pieniędzmi, to Instrumments 01 jest propozycją co najmniej intrygującą. Narzędzie łączy w sobie długopis z urządzeniem pomiarowym. Dodajmy do tego przesyłanie wyników na smartfona i mamy nie lada ciekawostkę.

Cena (dostępność): ok. 150 dolarów (2017)
Foto: Indiegogo

16 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 11

Dexmo

2016 to rok wirtualnej rzeczywistości. Choć gogle działają już całkiem nieźle, wciąż jednak nie znaleziono doskonałego kontrolera, który mógłby z nimi współpracować. Być może jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek – trwają bowiem prace nad Dexmo, czyli rękawiczką, która pozwala poczuć kształt i właściwości fizyczne wirtualnych przedmiotów, oferując nacisk indywidualnie na każdy palec gracza. 

Cena (dostępność): nie wiadomo
Foto: Dexta Robotics

16 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 12

Bose Hearphones

Słuchawki i aparat słuchowy w jednym – urządzenie, które pozwoli nam skupić się na tym, co ważne i odciąć się od zbędnego hałasu. Hearphones firmy Bose to słuchawki wyposażone w układ mikrofonów kierunkowych, które wychwytują dźwięki z otoczenia i (w połączeniu z systemem redukcji hałasu) pozwalają wyciszyć tylko te, których nie chcemy słyszeć, a równocześnie wzmocnić dźwięk, na przykład rozmowy. Więcej na ich temat możecie przeczytać w naszym newsie.

Cena (dostępność): nie wiadomo (2017)
Foto: Bose

16 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 13

Travelmate

Jeśli dużo podróżujecie, to pewnie macie już dość tych walizek, które ciągle trzeba za sobą ciągnąć. Rozwiązaniem problemu może okazać się Travelmate – walizka, która autonomicznie podążą za swoim użytkownikiem. Mamy ją więc cały czas przy sobie, a równocześnie wolne są obie nasze ręce.

Cena (dostępność): od 400 do 600 dolarów (2017)
Foto: Indiegogo

16 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 14

Modecom Safe Stick

Firma Modecom zaprezentowała w tym roku urządzenie, które może zainteresować nie tylko gadżeciarzy-seniorów, ale starsze osoby w ogóle. To laska, która nie tylko pomaga w chodzeniu, ale też zapewnia bezpieczeństwo i możliwość łatwego kontaktu z najbliższymi. Jej sekretem jest wbudowany moduł GSM oraz przycisk SOS, który pozwala szybko połączyć się z wybranym numerem. GPS natomiast pozwala w prosty sposób zlokalizować seniora, gdy z tym nie będzie się dało połączyć. 

Cena (dostępność): nie wiadomo
Foto: Modecom

16 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 15

Gatebox

W naszym zestawieniu były już praktyczne gadżety, ciekawostki rodem z filmów z lat 80. oraz sprzęty, z których część z nas pewnie skorzysta. Prawie na koniec zostawiliśmy jednak coś, co trudno jest jakkolwiek sklasyfikować. No bo jak nazwać sztucznie inteligentną, wirtualną partnerkę życiową? Zdania na temat tego gadżetu są podzielone – jedni widzą w nim pożyteczne urządzenie dla osób samotnych, inni niezwykle dołujący znak naszych czasów. Sprawdźcie naszego newsa, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym projekcie.

Cena (dostępność): 11 500 złotych (prawdopodobnie 2017)
Foto: Gatebox Lab

16 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 16

Nintendo Switch

Firma Nintendo raz jeszcze udowodniła, że nie boi się podejmować ryzyka i iść własną ścieżką. Najlepszym dowodem jest Switch – konsola stacjonarna i przenośna w jednym. W tej drugiej opcji będzie to najpewniej naprawdę ciekawy gadżet, który pozwoli nam zabrać ulubione gry ze sobą. Nieźle pomyślane kontrolery sprawiają zaś, że na Switchu można będzie grać w pojedynkę, jak i ze znajomymi. Nie możemy się już doczekać, by sprawdzić to w praktyce. Zresztą nie tylko to, bo rok 2017 zapowiada się dla gadżeciarzy jeszcze lepiej niż ten!

Cena (dostępność): prawdopodobnie ok. 300 euro (marzec 2017)
Foto: Nintendo

16 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 116 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 216 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 316 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 416 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 516 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 616 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 716 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 816 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 916 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 1016 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 1116 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 1216 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 1316 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 1416 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 1516 najciekawszych gadżetów 2016, których nie możesz jeszcze kupić | zdjecie 16

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  napierniczak321
  3
  Gatebox no i wreszcie nie będę czuł się samotnie :D
  • avatar
   klakier33
   2
   Ja pier***e , to chyba same sponsorowane gadzety , nic o nich za bardzo nie wiemy i na 99% nie wyjda w 2017 w masowej produkcji .
   • avatar
    Marek2704
    1
    Odpowiednik Google Wazon - Amazon Echo - jest już przecież na rynku.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     jak dla mnie hitem jest ...... Czytnik e-booków dla niewidomych , ale w zastosowaniu dla widzących. Tak powinna działać klawiatura ekranowa, że po jej wyświetleniu pojawiają się wypukłości imitujące klawisze. to o wiele lepsze rozwiązanie imitujące klawiaturę fizyczną, niż klawiatura całkowicie płaska na którą obowiązkowo trzeba patrzeć aby trafiać w klawisze.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      ehh i pomyśleć że ja marzę o kamerce sportowej x10 od lamaxa ;P może za jakiś czas...