Oprogramowanie

Najlepsze bezpłatne programy na 2010 rok

przeczytasz w 2 min.

Ponad 120 rewelacyjnych aplikacji. Polecamy programy zabezpieczające, odtwarzacze multimediów, przeglądarki plików, narzędzia biurowe, komunikatory i wiele innych. A wszystko całkowicie za darmo!Wszyscy dobrze wiemy, że sam system bez odpowiedniego oprogramowania do niczego się nie nada. Dlatego komputer wyposażyć musimy w odpowiednie aplikacje do przeglądania zdjęć, oglądania filmów, słuchania muzyki, komunikowania się ze znajomymi i szperania w sieci. Jeśli jednak  przypomnimy sobie najbardziej znane i drogie marki, to szybko zadamy pytanie: ile to wszystko będzie nas kosztować? Okazuje się jednak, że może i  wcale!

Darmowe aplikacje cieszą się ogromną popularnością. Również wbrew pozorom nie są to proste programy próbujące chociaż w części zaoferować opcje dostępne w  płatnych konkurentach. Wystarczy tylko, że autor udostępni kod źródłowy swojego dzieła, a zapaleni programiści raz-dwa napiszą wiele ciekawych wtyczek i dodatków, a także udostępnią mnóstwo interesujących skórek.

Pomyślicie również, że darmowe programy jedynie kopiują funkcje z płatnych aplikacji. Na obalenie tego mitu podam przykład. Ostatnio pisaliśmy, że nowy Photoshop CS5 wprowadzi szereg usprawnień, a szczególnie rewolucyjną funkcję Content-Aware Fill. Wielu z nas zachwycało się tą technologią, jednak wystarczyło jedno słowo użytkownika, które jak to się mówi "zgasiło wszystkich". Powiedział: "w GIMP-ie to funkcjonuje już od dawna".

Darmowe oprogramowanie zwiększa też rywalizację między twórcami, zarówno płatnych aplikacji, jak i tych darmowych. Oprócz tego w wielu kategoriach programów dominują jedynie darmowe aplikacje. Przykładem są przeglądarki WWW czy też komunikatory internetowe. Między autorami zawiązuje się ostra rywalizacja, która dla nas jest tylko zaletą, ponieważ to motor napędowy rozwoju.

Tak więc po co wydawać ciężko zarobione pieniądze na coś, co równie dobrze możemy otrzymać za darmo? Zapraszamy do naszego zestawienia, zawierającego ponad 120 najciekawszych darmowych programów, podzielonych na 20 kategorii, dzięki którym komputer nabierze życia bez wydawania złamanego grosza.

W artykule znajdziesz darmowe aplikacje do:

 

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login