• benchmark.pl
  • Gry
  • Optymalne karty graficzne do Operation Flashpoint Dragon Rising
Gry

Optymalne karty graficzne do Operation Flashpoint Dragon Rising

przeczytasz w 2 min.

Przekonaj się czy grafika generowana przez silnik EGO wymaga lub jest warta inwestowania w nowy sprzęt. Testujemy 9 układów graficznych. Jak wypadnie nowy OF w porównaniu do ArmaA2. Jakie są największ

 
Wymagania
wiekowe:
18+
Producent: Codemasters Software
Wydawca:Codemasters Software
Dystrybutor PL:Codemasters Software
Gatunek:taktyczna gra akcji
Tryb Gry:single/ multi
Cena

139 zł (PC)
219 zł (PS3)
219 zł (X360)

Premiera:6 października 2009
Premiera w Polsce:8 października 2009

Nie ma chyba gracza, który nie pamiętałby pierwszej gry z serii Operation Flashpoint. Oryginalność, której trzonem było nowe podejście do wojennych gier akcji, podziałała jak magnes na graczy oczekujących dużo większych wyzwań. Jak dotąd nikt nie pokusił się o połączenie gry akcji z elementami taktyki i symulacji prawdziwego pola walki, w której nasz bohater nie jest chodzącą „maszyną do zabijania”. Bohemia Interactive Studio udało się stworzyć grę doskonale łączącą wszystkie te elementy. Może i nie była ona perfekcyjna, ale starczyło aby Operation Flashpoint stał się dla wielu pozycją kultową.

Niestety, na przeszkodzie kontynuowania serii stanęły nieporozumienia pomiędzy czeskim producentem gry, a dotychczasowym jej wydawcą – firmą Codemasters. Drogi obu firm rozeszły się, nim jednak to nastąpiło Codemasters przejęło prawa do marki Operation Flashpoint. Z jednym niewielkim zastrzeżeniem, w kolejnych grach z tego cyklu nie wolno im było użyć numeracji sugerującej, iż jest to kontynuacja gry. To prawo pozostało przy Bohemii, która tworząc swoją kolejną produkcje – ArmA: Armed Assault nie musiała ukrywać jej związku z serią Operation Flashpoint.

Sytuacja skomplikowała się w momencie ogłoszenia przez Codemasters planów reaktywowania gry. Doszło do osobliwej awantury pomiędzy producentami, o określenie nowej odsłony Operation Flashpoint.  Ostatecznie cała ta farsa nie przeszkodziła w udanym światowym debiucie Operation Flashpoint Dragon Rising.

Na rynku znalazły się więc dwie bliźniaczo podobne produkcje – ArmA 2 oraz Operation Flashpoint Dragon Rising. Żadna z nich nie ukrywa swoich korzeni bezpośrednio nawiązując do pierwszej gry osławionego już cyklu. W takiej sytuacji nie trudno o ewentualne porównania obu tych tytułów. Jeśli jednak chcemy stwierdzić która z nich jest lepsza może okazać się to niezbędne.

Arma 2 – wypatrywanie przeciwnika

Operation Flashpoint – wypatrywanie przeciwnika