Evernote Touch w modern UI Windows 8
Systemy operacyjne

Evernote Touch w modern UI Windows 8

przeczytasz w 2 min.

Wygodne używanie aplikacji Evernote Touch modern UI na podzielonym ekranie w Windows 8, na tablecie dotykowym.

Interfejs Modern UI zastosowany w Windows 8 oferuje możliwość podzielenia ekranu na dwa pola o różnej wielkości. Każde z tych pól zachowuje się jak odrębny ekran. Przydaje się to zwłaszcza gdy korzystamy z ekranu dotykowego. Niektóre z aplikacji wydaję się wręcz stworzone do tego, aby korzystać z nich gdy ekran zostaje podzielony.

Najlepiej do pracy z podzielonym ekranem nadają się aplikacje, które nie wymagają zbyt często ingerencji użytkownika, ale ich obecność jest przydatna. Mogą one wyświetlać aktualne wiadomości, zaplanowane wydarzenia, czy odbierane maile albo informacje z komunikatorów internetowych.

Jednym z programów, który wydaje się wręcz stworzony do użycia w podzielonym oknie jest EverNote Touch. Pozwala on na tworzenie podręcznych notatek oraz przechowywanie ich na internetowym koncie dzięki czemu można z nich korzystać niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Na dodatek możemy z kontem łączyć się korzystając z różnych komputerów.

Z chwilą, gdy podzielimy ekran i w węższym polu umieścimy program Evernote Touch, to nagłówki poszczególnych notatek idealnie pasują do szerokości okna. Dzięki temu większe okno możemy przeznaczyć na wyszukiwanie niezbędnych informacji, podczas gdy w mniejszym oknie będziemy je zapisywać w jednej z notatek. Możemy też bez trudu przeszukiwać notatki, gdy chcemy odszukać wśród nich jakąś informację. Podczas pracy w głównym oknie możemy przełączać się między różnymi aplikacjami, nawet tymi, które korzystają z tradycyjnego interfejsu. Dzięki temu nie musimy się martwić właściwym rozmieszczeniem okien na ekranie bowiem notatki zawsze mamy pod ręką. Bardzo upraszcza to wykonywanie chociażby takich operacji jak planowanie wakacyjnych wyjazdów, trasy przejazdu, lub wycieczek w miejscach, do których się wybieramy.

W mniejszym oknie możemy sobie przygotować odpowiednią notatkę z listą informacji, jakie chcemy wyszukać. W głównym oknie można zaś kolejno otwierać różne aplikacje niezbędne do planowania wyjazdów. Za pomocą programy Mapy można więc sprawdzić trasę przejazdu, wydrukować mapę całej trasy i upewnić się ile będzie trwał przejazd. Aplikacja Pogoda pozwoli sprawdzić jaka jest prognoza na najbliższe dni. Przeglądarka internetowa umożliwi zaś wyszukanie informacji cenach wstępu do atrakcji, które chcemy odwiedzić, a także ile kosztują noclegi. Wszystkie te informacje można zapisywać w notatce, która będzie stale otwarta w mniejszym oknie.

W cyklu aplikacje modern UI na podzielonym ekranie Windows 8:

Na podzielonym ekranie Windows 8: Aktualności modern UI
Aktualności
Na podzielonym ekranie Windows 8: Evernote Touch modern UI
Evernote Touch
Na podzielonym ekranie Windows 8: Kalendarz modern UI
Kalendarz
Na podzielonym ekranie Windows 8: Komunikatory modern UI
Komunikatory

Muzyka

Poczta

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!