Monitory

Przegląd paneli LCD: 20.1" LG L203WT

przeczytasz w 1 min.

W naszej redakcji po raz kolejny zagościł pokaźnych rozmiarów monitor panoramiczny. LG L203WT dysponuje matrycą o przekątnej 20,1 cala i proporcjach wynoszących 16:10. Panel zrobił na nas jak najbardz

charakterystyka
  
typ matrycy
20.1"
wersja z S-IPS
plamka 0.258 mm
powłoka ekranu
matowa
 
rozdzielczość
1680x1050
 
czas reakcji
8 ms
(realne 12 ms)
Jasność / Kontrast
300 cd/m2 ; 1400:1
 
paleta barw
16.7 mln
 
Kąty widzialności
poziom / pion
170°/170°
realne 160°/150°
wyjścia/wejścia
D-Sub, DVI
 
inne cechy
f-Engine
 
wyposażenie
instrukcja, kabel D-Sub
 
oprogramowanie
forteManager 2.0
 
   
ergonomia
  
regulacja wysokości
regulacja nachylenia
Pivot
obrót w poziomie
NIE
TAK, 5 ° przód, 25° tył
NIE
NIE
 
możliwość zawieszenia
TAK
 
zasilacz
wbudowany
 
szerokość ramki
boki 3 cm, góra 3 cm, dół 3.8 cm
 
spełniane normy
ISO 13406-II, TCO03
 
inne przydatne
-
 
   
warunki gwarancyjne
36 miesięcy
 
opakowanie
kartonowe pudło, styropianowe wypełnienia
 

W naszej redakcji po raz kolejny zagościł pokaźnych rozmiarów monitor panoramiczny. LG L203WT dysponuje matrycą o przekątnej 20,1 cala i proporcjach wynoszących 16:10.

Producent postarał się o ciekawy design, dzięki któremu urządzenie wygląda ładnie, ale prawdę powiedziawszy nie wyróżnia się jeszcze z tłumu innych paneli. Jednocześnie oszczędził na jakości wykonania - cienki plastik skrzypi i trzeszczy już przy dotknięciu. Farba do srebrnego wykończenia ramki również ma swój 'typowy' charakter, który w pierwszej chwili kojarzy się nam się zawsze z zabawkami kupowanymi kiedyś raz do roku na świątecznych straganach.

Po wyjęciu z kartonu nie trzeba niczego montować. Wystarczy lekko odgiąć podstawkę, naciskając jednocześnie umieszczony z boku nogi specjalny przycisk blokujący. Monitor jest gotowy do postawienia na biurku. Opcjonalnie na nodze można zamontować pokrywę-atrapę, która spina i zakrywa wychodzące z tyłu kable. Pomysł jak najbardziej dobry... tylko znowu ten koszmarny, odpustowo-srebrny kolor.

Mimo swojego pokaźnego ciężaru - 7,5 kg - monitor stoi bardzo pewnie i stabilnie. Niestety, podstawka nie jest obrotowa i aby go obrócić na boki, należy go podnieść.

Zawiedzeni będą również ci, którzy zapragną zmienić wysokość panela - nogi nie da się w żaden sposób skrócić, ani wydłużyć. Ale trzeba przyznać, że mimo to fabryczne ustawienie jest zupełnie wygodne.

Na tylnej ściance L203WT znajdziemy złącze analogowe D-Sub i cyfrowe DVI. Monitor można łatwo powiesić na ścianie lub na ramieniu dzięki znajdującym się z tyłu specjalnym otworom w standardzie VESA.

Przyciski i włącznik ze zintegrowaną diodą świecącą umieszczono w prawym dolnym rogu. Są wąskie i na pierwszy rzut oka mało widoczne. O ich wygodzie wiele dobrego nie można powiedzieć - są zbyt blisko siebie i stawiają za duży opór przy wciskaniu. Do tego podobnie jak obudowa, potrafią skrzypieć już przy dotknięciu. No a na dokładkę przycisk do akceptacji wybranej opcji znajduje się IMHO zdecydowanie za daleko od przycisku otwierającego menu.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login