SimCity kontra AMD Trinity
Gry komputerowe

SimCity kontra AMD Trinity

przeczytasz w 2 min.

Test gry SimCity na zintegrowanej grafice. Niezapomniamy klasyk powraca w dużym stylu i... w promocji. Gra jest dodawana za darmo do APU Trinity firmy AMD.

Ocena benchmark.pl
  • 4/5
Plusy

nowy sinik graficzny i oferowane przez niego możliwości; rozwinięcie sprawdzonych podstaw zabawy; współpraca z sąsiadującymi, zbudowanymi przez innych graczy miastami

Minusy

zbyt mało miejsca oddanego pod zabudowę; problemy w projektowaniu siatki dróg; spore problemy z serwerami

Kultowa seria SimCity powraciła w wielkim stylu na ekrany naszych rodzimych komputerów. Aż dziesięć lat trzeba było czekać na kolejną odsłonę kultowej już serii symulującej rozwój miasta ku wielkiej metropolii. Było jednak warto, bo piąte SimCity przynosi spory skok jakościowy. Nowy silnik nazwany Glassbox oferuje taką skalę zależności, jakiej dotąd nie widzieliśmy w żadnej grze, a dzięki poprawionej mechanice i opcji współpracy wieloosobowej zarządzanie miastem jest jeszcze ciekawsze. Dużą zaletą naszego wydania SimCity jest również pełna, polska wersja językowa.

Premiera SimCity nie obyła się bez wpadki. Konieczność utrzymywania przez grę stałego połączenia z Internetem odbiło się czkawką. Przyczyną problemów okazały się serwery EA, którym nie udało się przejść próby wzmożonego zainteresowania grą. Doprowadziło to dość osobliwej sytuacji, w której legalni nabywcy gry nie mogli jej uruchomić z powodu braku połączenia z serwerem. Aktualnie problemy zostały rozwiązane, a firma Electronic Arts przeprosiła graczy, oferując im w zamian wybraną grę za darmo.

Firma AMD szaleje ostatnio z promocjami, dołączając do swoich produktów pełne wersje atrakcyjncych gier. Na początku miesiąca zapowiadaliśmy nową promocję firmy AMD, która miała być skierowana dla kupujących procesory AMD APU Trinity. Teraz wystartowała ona już oficjalnie. Do procesorów AMD APU A8 i A10 „Trinity” dodawany jest kod do serwisu EA Origin, który pozwala na bezpłatne pobranie pełnej wersji gry SimCity – najnowszej odsłony kultowego symulatora rozbudowy miasta.

Nie omieszkaliśmy sprawdzić, jak APU AMD radzi sobie z tym tytułem. Zaznaczamy, że rozpoczęliśmy całą serię testów gier, które sprawdzamy w działaniu na zintegrowanych grafikach firmy AMD i Intel. Pełna recenzja ukaże się już wkrótce, a dziś jedynie przedsmak - SimCity na AMD A10-5700.

SimCity (2013) - okładka gry

Testy gry SimCity przeprowadziliśmy na następującej konfiguracji:

  • procesor:AMD A10-5700
  • zintegrowany układ graficzny: AMD Radeon HD 7660D (768MB pamięci graficznej)
  • płyta główna: Gigabyte GA-F2A55M-DS2 (FM2)
  • pamięć RAM: Patriot Viper Xtreme 2 x 2GB 1866MHz
  • dysk: Kingston SSDNow V200+ 128 GB
  • system: Windows 7 64-bit SP1
  • sterowniki: Catalyst 13.3 beta