Wiedźmin 3: Dziki Gon - testy wydajności: procesory
Gry komputerowe

Wiedźmin 3: Dziki Gon - testy wydajności: procesory

przeczytasz w 1 min.

Jaki procesor potrzebny jest by gra działała płynnie? Testujemy CPU Intel i AMD w Wiedźminie 3.

Ocena benchmark.pl
  • 4,9/5
Plusy

- otwarty świat pełen przygód; - niezwykle rozbudowane i wciągające zadania poboczne; - taktyka walki dostosowywana do konkretnego typu potworów; - wyraziste i ciekawe postacie; - import decyzji z Wiedźmina 2; - mnogość nawiązań między innymi do kina oraz literatury; - udoskonalony system zażywania i odnawiania eliksirów; - błyskotliwe dialogi; - karcianka Gwint

Minusy

- irytujące zachowania Płotki; - bugi uprzykrzające rozgrywkę; - miejscami kulejąca grafika

Kontynuujemy nasze testy z cyklu jaki komputer potrzebny jest do grania w Wiedźmina 3.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to z pewnością jeden z ważniejszych tytułów tego roku. Oczekiwania względem niego były ogromne i trzeba uczciwie powiedzieć, że studio CD Projekt RED ich nie zawiodło. Co prawda mamy pewne zastrzeżenia, co do oprawy wizualnej gry, ale nie zmienia to faktu, że jest ona niesamowicie grywalna. Jak pokazały nasze testy wydajności kart graficznych, Wiedźmin 3 do zabawy w maksymalnych detalach wymaga topowej jednostki. I mowa tutaj jedynie o rozdzielczości FullHD. Jeśli ktoś myśli o rozgrywce w 4K to dwa GeForce GTX 980 są w zasadzie wymagane.

Z drugiej jednak strony po zmniejszeniu rozdzielczości oraz ustawieniu detali na minimum w miarę sensowna zabawa jest możliwa nawet na zintegrowanych kartach graficznych. W przypadku procesorów sprawa jest o wiele prostsza. Możemy śmiało powiedzieć, że rekomendowane przez producenta gry i7-3770 wcale nie jest konieczne do komfortowej zabawy.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - jazda na koniu

Musimy przyznać, że minimalne wymagania względem procesora podane przez autorów gry nieco nas zdziwiły. Zestawiono tu bowiem relatywnie mocny układ Intela (i5-2500K) z dużo słabszym od AMD (Phenom II X4 940). W zasadzie jedynym wspólnym mianownikiem pomiędzy tymi konkretnymi modelami procesorów jest fakt, że są czterordzeniowe. I jak wykazały nasze testy to w zasadzie jedyny twardy wymóg, jaki należy spełnić jeśli chodzi CPU, aby cieszyć się płynną rozgrywką. W przypadku Wiedźmina 3 (jak i znakomitej większości nowych produkcji) prawdziwym hamulcem wydajności jest karta graficzna.

W naszych testach wykorzystaliśmy ustawienia ultra w rozdzielczości FullHD. Wyłączyliśmy HairWorks oraz zrezygnowaliśmy z HBAO+ na rzecz SSAO. Szczególnie ten pierwszy efekt mocno odbija się na wynikach i potrafi przyprawić o zadyszkę nawet najmocniejszy karty graficzne.

Ustawienia testowe

Ustawienia testowe