Odtwarzacze

Yamada PDiX-770 do samochodu

przeczytasz w 2 min.

Czterogodzinna, nużąca podróż samochodem (Kraków/Warszawa/Poznań). Za oknem szaro, mokro, chłodno... ślisko, jedziesz "bezpiecznie", więc Twoi pasażerowie siedzą znudzeni jak leniwce. Dziecko im szybc

  • orientacyjna cena ponad 2000 zł

Czterogodzinna, nużąca podróż samochodem (Kraków/Warszawa/Poznań). Za oknem szaro, mokro, chłodno... ślisko, jedziesz "bezpiecznie", więc Twoi pasażerowie siedzą znudzeni jak leniwce. Dziecko im szybciej zaśnie, tym lepiej, więc Twoja ulubiona płyta z mp3 i ekstra sprzęt grający znowu się marnują ;) Jeszcze raz zobaczysz w tylnim lusterku jak któryś z nich ziewa, a sam będziesz się musiał zatrzymać na kawę...

A gdyby wziąć ze sobą w podróż małe urządzenie od oglądania filmów, tak aby nasi pasażerowie nie nudzili się na dłuższych trasach. Brzmi pięknie, a co ciekawe możliwe np. dzięki produktowi firmy Yamada. Odtwarzacz Yamady, sygnowany jako model PDiX-770 łączy w sobie wiele funkcji, są nimi odtwarzacz DVD, DivX, odtwarzacz płyt kompaktowych, plików MP3, przeglądarka plików graficznych oraz VCD i S-VCD. Czyż to nie idealne?! Po raz pierwszy możecie z żoną wybierać ulubione zdjęcia do albumu lub oglądać film ze ślubu siostry, a Ty masz doskonałą wywmówkę aby "na to" nie patrzeć ;)

Odtwarzacz przymocowany paskami do zagłówka siedzenia

PDiX-770 to zamknięty w niewielkiej obudowie DVD z dekoderem dźwięku przestrzennego Dolby Digital i DTS oraz 7 calowy wyświetlacz TFT-LCD o wysokiej rozdzielczości (1440x234 pixeli) w formacie 16:9 - panoramicznym. Odtwarzacz dostarczany jest przez producenta w zestawie składającym się z właściwego odtwarzacza, pilota, dołączanego akumulatora, zasilacza 230V, przewodu zasilającego - samochodowego, uchwytu służącego do montażu odtwarzacza w samochodzie (np. na zagłówku fotela), przewodów audio i video, instrukcji, słuchawek oraz torby do której możemy zapakować całość, a także włożyć kilka płyt CD/DVD. Ponadto znajdziemy opakowanie ochronne na odtwarzacz i na akumulator.

Pierwsze wrażenie

Urządzenie jest faktycznie niewielkie, jego waga jest optymalna - około 1 kilograma wraz z baterią. Warto wspomnieć, że odtwarzacz dzieli się na czytnik z ekranem LCD i głośnikami oraz baterię, którą dołączamy do wyświetlacza. Jednak akumulator nie zawsze jest wymagany. Urządzenie możemy podłączyć do zasilania na dwa sposoby, albo przez zasilacz 230V, który służy nam również za ładowarkę, albo przy pomocy przewodu który pozwoli nam podłączyć DVD w samochodzie - poprzez złącze od zapalniczki. Ta różnorodność jest bardzo przydatna.

wszystko zapakowane w małą, poręczną torbę

Baterie ładuje się około 3-4 godzin, podczas ładowania zarówno bateria jak i zasilacz wydają delikatny pisk ale prawdopodobnie nie wszyscy go usłyszą. Podczas pracy odtwarzacza co jakiś czas pojawia się mała ikona sygnalizująca stan baterii. Niestety nie zawsze pokrywał się on ze stanem rzeczywistym. W praktyce bateria starcza na około 2,5 godziny ciągłego odtwarzania - przy włączonym wyświetlaczu LCD i głośnikach.

Nośnik w postaci płyty DVD lub CD umieszczamy w odtwarzaczu poprzez wnękę typu slot-in - tak jak w samochodowych odtwarzaczach CD. Podczas pobierania płyty, Yamada wydaje dość dziwne dźwięki ale ostatecznie cała operacja kończy się pomyślnie, jeszcze tylko chwila na odczyt i już wszystko jest na miejscu.

Sterowanie

Na obudowie PDiX-770 znajduje się kilka przycisków ale tak naprawdę wszystkimi funkcjami zarządzamy przy pomocy pilota. Ma on bardzo niewielką wagę gdyż jest zasilany z baterii typu "pastylka", a zarazem jest cieniutki. Podobnie jak w przypadku pilota do Yamady DVX-6600, trochę trudno się do niego przyzwyczaić i obsługiwać go bardziej na wyczucie. Spowodowane jest to ilością przycisków, aż 48, oraz ich jednorodnością - po prostu jest to 48 takich samych guzików, które niestety w żaden sposób nie są wyróżnione (fakturą, kształtem).

Spójrzmy teraz jak wygląda sprzęt w praktyce, jak odtwarza różnego rodzaju nośniki.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login