Odtwarzacze

Z dysku twardego na telewizor - obudowa ICY Box

przeczytasz w 2 min.

Firma RaidSonic specjalizująca się w produkcji różnego rodzaju obudów do dysków twardych (pod wspólną marką Icy Box) wzbogaciła niedawno swoją ofertę o intrygujące urządzenie multimedialne, o niebanal

Firma RaidSonic specjalizująca się w produkcji różnego rodzaju obudów do dysków twardych (pod wspólną marką Icy Box) wzbogaciła niedawno swoją ofertę o intrygujące urządzenie multimedialne, o niebanalnej nazwie IB-MP303S-B. Postanowiłem przyjrzeć się z bliska tej czarnej skrzynce, która na pierwszy rzut oka przypomina komputer firmy Apple i zapewne została zaprojektowana, tak aby kojarzyła się z iMac'kiem Mini.

Dane techniczne

  • obsługa formatów video: MPEG-1, MPEG-2 (AVI, VOB, ISO), MPEG-4 (AVI, DivX, VOB, XviD)
  • obsługa formatów audio: WMA, WAV, MP3, AAC, AC3, OGG Vorbis
  • obsługa plików JPEG
  • obsługa dysków SATA do 500 GB (partycje FAT32, NTFS, HFS+)
  • system TV: NTSC, PAL
  • współpraca z systemami Windows 98, ME, XP, Vista, MAC OS X - 9
  • wyjścia Stereo (RCA), SPDIF (cyfrowe optyczne), Composite, S-Video, USB 2.0
  • w zestawie: przejściówka RCA na Euro złącze, kabel audio-video (RCA i S-Video), kabel SPDIF, kabel USB, pilot, zasilacz, śrubki do montażu dysku, instrukcja obsługi, płyta z dodatkowym oprogramowaniem

ICY Box to malutka skrzyneczka
- po prawej dla porównania kieszeń na 3.5" dyski Icy Box IB-360U

Niewątpliwie IcyBox przyciąga wzrok i intryguje swoim wyglądem. Doskonale prezentuje się obok panoramicznego telewizora, a niebieskie podświetlenie na przedniej ściance dodaje "skrzynce" charakteru. Całość została wykonana z matowego plastiku, który niestety przyciąga kurz, jest niezwykle podatny na zarysowania, a każdy dotyk kończy się zostawieniem odcisków palców. Jest to cena jaką trzeba płacić za użytkowanie wielu nowoczesnych produktów (elegancja kosztem praktyczności), jednak tu liczy się efekt i został on osiągnięty w 100%.


Hardware

IB-MP303S-B został stworzony nie tylko dla doskonałego wyglądu. Jego głównym zadaniem (oprócz cieszenia oka właściciela) jest odtwarzanie plików, które można zapisać na schowanym w obudowie dysku, który nie jest dołączony do kompletu i należy zaopatrzyć się we własny napęd.

Ten niewielki chip to multimedialne serce Icy Boxa

Sercem "skrzynki" jest multimedialny procesor firmy "unibrain", który nie do końca dobrze radzi sobie z wszystkimi typami plików, które podane są w specyfikacji (o tym w dalszej części recenzji). Co ciekawe, producent chipsetu ma w ofercie bliźniacze urządzenie (m.in. z identycznym pilotem) o nazwie "iZak", zaprojektowane jednak do obsługi dysków 2.5 cala.

Icy Box gotowy do montażu dysku

Montaż dysku odbywa się poprzez przykręcenie napędu do specjalnych, aluminiowych "sanek", które przylegają bezpośrednio do umiejscowionego w dnie radiatora (dołączone do kompletu śrubki są miłym dodatkiem).

Radiator na spodzie obudowy

Moim zdaniem lepszym posunięciem byłoby umiejscowienie radiatora na górze obudowy, gdyż masywna konstrukcja i krótkie nóżki skrzyneczki nie pozwalają na dobrą cyrkulację powietrza pomiędzy aluminiowymi żeberkami, a to wpływa na zbytnie nagrzewanie dysku. System chłodzenia uzupełnia mały wiatraczek (na tylnej ściance) wydmuchujący nagrzane powietrze, który jest dość głośny i "milknie" dopiero po włączeniu filmu lub muzyki.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login