Avatar redaktora Marcin Bienkowski
redaktor:

Marcin Bienkowski

Dziennikarz IT

data dołączenia:

Moje aktywności

  • Avatar użytkownika Marcin Bienkowski
   Marcin Bienkowski
   @ELfi_ - W thunderbolcie zastosowano tak naprawdę znaną z protokołów sieciowych enkapsulację pakietów - transmisja jest tu pakietowa - jeden pakiet z odpowiednim nagłówkiem to dane PCI Express, drugi DisplayPort. Następnie te dwie ramki są poddawane enkapsulacji i nanoszone na fizyczną warstwę nośną (odpowiednik warstwy 1 w modelu OSI).

   Jeśli chodzi o macierze RAID to nie chodzi tu o wewnętrzną macierz instalowaną w komputerze, ale o zewnętrzny system Storage. Oczywiście macierz jest szybsza niż protokół transmisji, ale nie ot tu chodzi, tylko o podłączenie zewnętrznej pamięci masowej (tak jak dysku USB) rozszerzającą system pamięci masowej komputera. Macierz ma zaś zapewnić przede wszystkim większe bezpieczeństwo danych i jest miejscem do składowania danych. Taki system firmy Promise z czterema dyskami masz na zdjęciu w artykule. Thunderbolt jest magistralą dla wszystkich, przecież nie każdy ma w swoim domowym komputerze kontroler FiberChannel.
   • Avatar użytkownika Marcin Bienkowski
    Marcin Bienkowski
    Owszem, masz rację, że telewizory ze złączami DisplayPort są obecnie praktycznie nie do kupienia nie tylko w Europie, ale również w USA (na rynku w USA jest z tego co wiem dostępnych dosłownie parę modeli mniej znanych firm, niemniej producenci sprzętu HDTV m.in. Samsung i LG mają plany wprowadzenia takich urządzeń na rynek. Z drugiej sytony warto dodać, że NEC ma na przykład w swojej ofercie projektory ze złączami DisplayPort. Znacznie lepiej jest z monitorami LCD do komputerów. Tutaj sprzętu jest już sporo: http://www.displayport.org/consumer/?q=content/devices#pcmonitors.