Komentarze

 • Intel planuje nowe procesory dla PC - ujawniony slajd to fake [AKT.]

  Ocena komentarza: 3
  @Chiny_X bo wtedy nikt by nie kupił i9-10800KF - w grach miałyby podobną wydajność, bo niewiele gier wykorzystuje więcej niż 6c, a taktowania takie same.

  49

 • GeForce RTX 2000 Founders Edition - dlaczego warto wybrać "referenta"?

  Ocena komentarza: 1
  Bum! Przyciśnięta nVidia pokazała słupki dla 2080 vs 1080 w 4k w HDR dla parunastu gier. Pomijając tryb DLSS i patrząc na zwykły rendering, RTX 2080 jest szybszy o ok. 45% od 1080. W niższych rozdzielczościach różnice będą pewnie mniejsze, bo przy 4k pazury pokazuje przepustowość DDR6. No dobra, może cenowo jakoś się to spina, biorąc pod uwagę zysk wydajności + raytracing + ładny wygląd karty i 2 wiatraki FE + podatek od nowości, ale nie wiem czy przekona to cenowo nieprzekonanych. Miało być drogo, ale chyba nie aż tak.

  45

 • Premiera kart GeForce RTX oczami gracza

  Ocena komentarza: 3
  Napisałem RT, bo takiego skrótu używa nvidia odnośnie raytracingu - RT Core to jednostka układu Turing do raytracingu w czasie rzeczywistym. Renderowanie w czasie rzeczywistym potrafi każda karta graficzna, nawet Riva 128 i nie o tym pisałem. Jednostka obliczeniowa promienia światła (ray) w odniesieniu do segmentu kart graficznych dla graczy nic tym ludziom nie mówi i w tym kontekście odniesienie do poprzedniej generacji jest bez sensu. Nie znam ani jednej gry z raytracingiem w czasie rzeczywistym, która powstała za poprzedniej generacji kart i była na tych kartach prezentowana.

  64

 • Premiera kart GeForce RTX oczami gracza

  Ocena komentarza: 0
  Jensen nie pokazał żadnego benchmarka dotyczącego serii RTX na obecnie dostępnych grach. Pewnie miał za mało czasu i nie zdążył :) Na wccftech właśnie ukazała się informacja dotycząca dzisiejszych pokazów nadchodzącego Tombraidera na Gamesconie. Z włączonym raytracingiem gra nie trzyma 60 fps i zalicza spore dropy w 1080p na GTX 2080 Ti, zostawili sobie 3 tygodnie na optymalizacje czy już tak zostanie? Jeśli tak ma być, to na co komu RTX 2070?

  64

 • Premiera kart GeForce RTX oczami gracza

  Ocena komentarza: 2
  Nie pokażą benchmarków - nie zobaczą mojej kasy. Wstał nowy dzień, cały hype opadł, ludzie zaczęli myśleć i kalkulować. Płacić 5,5k PLN za dodatki graficzne (RT jest tam używany wybiórczo, albo do generowania cieni, odbić albo global illumination) do 3 tytułów AAA, które dopiero wyjdą, to trzeba mieć coś nie tak z rozumem. Ale jakoś trzeba było usprawiedliwić wyprodukowanie układu z 17 miliardami tranzystorów za grubą kasę. Jensen sprzedał ludziom niezłą bajkę, którą łatwo można obalić, ale patrząc po komentarzach znajdą się tacy, co w nią uwierzyli. 6 razy wydajność RT w stosunku do poprzedniej generacji - o jakiej poprzedniej generacji on mówił, przecież na pascalach nikt nie robił RT w grach, bo było wiadomo, że to bez sensu. Jak coś może być 6 razy szybsze od zera? :) Cwaniak nie pokazał benchmarków gier bez RT na prezentacji, bo wiedział, że jak po tym wyskoczy z 1000 USD, to go ludzie wyśmieją. Patrząc na wydajność tych kart liczoną TFlopach a nie bezużytecznych na chwilę obecną GRayach, nie będzie skoku wydajnościowego, a na pewno nie takiego, który usprawiedliwiałby wzrost ceny. Czekam na 1080 Ti OC na wyprzedażach poniżej 3k PLN i pogram na niej przez całą tą i następną generację.

  64

 • Ubisoft przybliża głównych przeciwników z Far Cry 5

  Ocena komentarza: 2
  ma człowiek rację, fabularnie będzie znowu kotlet

  FC1 - mutanty, atomówki - ok, coś nowego
  FC2 - tu chyba nie było żadnej fabuły, ale to też oryginalnie
  FC3 - zabić świra - ok, coś nowego
  FC4 - zabić świra w innej lokalizacji - kotlet
  FC5 - zabić świra(-ów?) w jeszcze innej lokalizacji - kotlet ^ 2

  7

 • Sony Xperia X Compact - mały smartfon, duże pieniądze

  Ocena komentarza: 0
  Wygląda na to, że nadal nie ma sensownego małego - do 4.5 cala - telefonu z Androidem o sensownej specyfikacji. Iphone SE sprzedaje się dobrze, więc tłumaczenia producentów, że nie ma miejsca rynku dla takich telefonów są bzdurą. Samsung wyciął model Mini, zostawiając ochłapy w postaci A3, któremu daleko do serii S i nic nie wskazuje na to, żeby Mini miało wrócić. Być może właśnie dlatego Sony ustawiło cenę na tak wysokim poziomie, jeśli ktoś chce kupić mały telefon z Androidem o przyzwoitych bebechach i nie przejmuje się słabą obudową, to nie ma raczej dużego wyboru.

  18

 • Creative Sound Blaster Audigy Rx dla miłośników dobrego dźwięku

  Ocena komentarza: -3
  Przecież ALC1150 + dedykowany opamp NE5532 i lepsze kondensatory (pewnie chodzi o Purity Sound Asrocka) rozwalają DGX-a w każdej konkurencji, tego soundblastera z artykułu również. Obecnie na płytach razem z ALC1150 montuje się zazwyczaj całkiem dobrą elektronikę. W porównaniu do tego co było parę lat temu to jest przepaść. Żeby usłyszeć wyraźną różnicę w stosunku do porządnie skonstruowanej integry bazującej na ALC1150 trzeba wydać co najmniej 400 zł, zaczynając od Audiotraka HD2 a kończąc na AIM808 lub Essence STX II.

  45

 • Testujemy nowe modele Intel Compute Stick - w wersji z Core m i Atomem

  Ocena komentarza: 1
  Co do cen, to m3 ma kosztowac 399 usd, m5 - 499 usd. Biorac pod uwage obecna cene wersji z atomem (149 usd) w zl, to m3 bedzie kosztowal ok. 1700-1800 zl, m5 natomiast 2100-2200 zl. Wersja bez systemu nie bedzie duzo tansza, poprzednia kosztowala tyle samo.

  10

 • Wiedźmin 3: Dziki Gon lada chwila z patchem 1.07 - lista zmian wygląda imponująco

  Ocena komentarza: 0
  miałem tak po zainstalowaniu sterowników 353.30 wydanych dla Batmana, jak wróciłem do 353.06 Wiesiek przestał się wywalać.

  51

 • Procesory Intel Skylake dostępne w przedsprzedaży

  Ocena komentarza: 1
  Niezupełnie, podane ceny w USD nie uwzględniają podatków. Jeśli podany tu 4790K za $339 przy obecnym kursie kosztuje w Polsce ok. 1500 zł to 6700K będzie kosztował ok. 1740 zł. A to już jest dużo, prawdę mówiąc przy tej cenie wolę kupić 4820K, gdzie mam 6 jaj, brak zbędnej integry i metal pod IHS, różnica w cenie akurat zniweluje wyższy koszt płyty pod 2011-3. Przypuszczam, że cena jest wysoka ze względu na nową integrę, ale kto będzie kupował topowego procka na 1151 dla integry, skoro i tak zakupi dedykowaną grafę przynajmniej kalibru GTX 970? Im dłużej się na tym zastanawiam, tym bardziej dochodzę do wniosku, że ten skylake-s ze swoim cennikiem jest bez sensu.

  73