Avatar użytkownika

data dołączenia:

Moje komentarze (3)

  • Avatar użytkownika sollcar
   sollcar
   Jeżeli masz prawko na motor i możesz jeździć dowolnym motocyklem to za przerobienie i jazdę takim skuterem nie zostaniesz ukarany o ile oczywiście spełnia on wszystkie wymogi by być dopuszczonym do ruchu. Nigdzie w prawie nie ma napisane, że skutery koniecznie muszą być ograniczone (skutery o pojemnościach np 250cc nie miały by sensu). Za to jest napisane, że mając np. tylko dowód możesz się poruszać pojazdem, którego maksymalna prędkość to 50km/h.

   Wniosek: za samo usunięcie ograniczenia nie mogą Ciebie ukarać o ile nie łamiesz przy tym innych przepisów czyli analogicznie za samo przerobienie konsoli nie powinno się karać o ile nie została ona użyta do łamania prawa.

   Dla jasności: przerobienie konsoli/telefonu/samochodu/skuteru itd. jest odstąpieniem od umowy licencyjnej/umowy gwarancyjnej, w której jest napisane co w takim przypadku następuje (np. utrata wsparcia technicznego). W moim odczuciu założenie, że samo przerobienie już oznacza, że będziesz używał urządzenia niezgodnie z prawem jest niezgodne z konstytucją (domniemanie niewinności).
   • Avatar użytkownika sollcar
    sollcar
    Idąc dalej tym tokiem rozumowania samo przerobienie nie oznacza jeszcze, że taki sprzęt będzie wykorzystywany do łamania prawa. Jeżeli przerobiona konsola pozwala na uruchamianie pirackich gier to nie oznacza jeszcze, że takie gry będą na niej instalowane.

    Podobnie jest w przypadku wcześniej wspomnianego samochodu: przerabiać możesz dowolnie tak samo jak dowolnie możesz go używać. Dopiero w momencie gdy zaczynasz takim przerobionym samochodem niespełniającym przepisów ruchu drogowego jeździć publicznie to jest to karane.
    • Avatar użytkownika sollcar
     sollcar
     Chciałem zaznaczyć, że w myśl tych przepisów wykorzystywanie np. konsoli PS3 do obliczeń jest przestępstwem (jest wymagane przerobienie konsoli).