Mój sprzęt

 • Nazwa zestawu: PC
 • Typ zestawu: komputer stacjonarny
 • Procesor: Intel Core i7 950 3,06 GHz
 • Karta graficzna: nVidia GeForce 500 GTX 580 | EVGA
 • Płyta główna: chipset Intel X58
 • Pamięć RAM: DDR-3 1600 | 12 GB
 • Dysk twardy: WD Caviar Green
 • Dodatkowe informacje: <div>Inne elementy w&nbsp;moim komputerze: ASUS U3S6 (kontroler USB 3.0 i&nbsp;SATA 6) Co planuj&#281; zmieni&#263;: doda&#263; dysk SSD Do czego u&#380;ywam zestawu: praca, do codziennego u&#380;ytku, czasami te&#380; zagram </div>

Komentarze

 • Znajdujesz pendrive'a - co robisz? Czyli słowo o USB Killerze [AKT.]

  Ocena komentarza: 1
  Nie brać, nie otwierać. NIGDY! (co do podnoszenia, np. na uczelni, czy galerii można podnieść i zanieść do jakiegoś punktu jak portiernia itp.)

  Po pierwsze może tam być szkodliwe oprogramowanie, po drugie USB Killery, a po trzecie to czyjaś własność, a często po prostu naruszanie jego prywatności.
  Celowo wyolbrzymię, ale to mniej więcej tak, jakbyście weszli do czyjegoś samochodu tylko dlatego, że nie wiecie czyj jest i stoi otwarty (mało tego, chwytacie za klamkę, żeby zobaczyć, czy jest otwarty, bo przecież w przypadku pendrive nie wiadomo, czy nie jest zaszyfrowany) "a nic mu nie zrobię, ale zobaczę co ma w schowku".

  Żal mi tego świata, jeżeli większość ludzi takich jest :/

  38

 • Samsung dopina przejęcie grupy Harman - coś zmieni się w smartfonach?

  Ocena komentarza: -3
  Słaby troll. Nie istnieją lepiej wykonane smartfony (oczywiście w podobnej cenie). Mogą być porównywalne, ale nie lepsze (zazwyczaj gorsze), zatem jeżeli uważasz, że są słabo wykonane, to musisz mieć do czegoś punkt odniesienia. Zastanawiam się DO CZEGO porównujesz, może jesteś podróżnikiem z przyszłości...

  20

 • MSI GE62 7RE - laptop z procesorem Kaby Lake i GTX 1050 Ti

  Ocena komentarza: 1
  Jeżeli karty się nie zmieniają (po co do przeglądarki 1050 Ti, jak 630 więcej niż wystarcza, a je prądu tyle co nic, a grafika odpoczywa i na dłużej wystarczy), to MSI zrobił bubla. Poważnie myślałem o tym laptopie, ale to go dyskwalifikuje.

  15

 • GeForce NOW - graj na swoim PC, tak jakbyś miał GTX 1080

  Ocena komentarza: 2
  Żeby grać w FULL HD, zdjęcie w bardzo dobrej jakości, będzie miało około 2 megabajty (po kompresji, ale nie powinno to wpłynąć jakoś mocno na jakość grafiki). Czyli powiedzmy, że na GTX 1080 gra się po to, żeby było około 60 klatek na sekundę. Potrzebujemy zatem pobierać i wyświetlać 120 megabajtów na sekundę, czyli Internet jakiś 1Gigabit/s + serwery musiałyby być tak rozmieszczone, żeby pingi były niskie.

  Nawet spełniając takie wymagania, opóźnienia byłyby z 10-20 razy wyższe, niż w przypadku grania na komputerze bezpośrednio. Biorąc pod uwagę jeszcze fakt, że wystarczy pograć 200 godzin, żeby wyszła taka karta 1080 (czyli 40 dni grania po 5 godzin dziennie). Ewentualnie jak gra się sporadycznie (jak ja), to pewnie bym musiał 2 lata grać, żeby wyszła kwota jak za kartę graficzną, jednak nawet w takim przypadku się to opłaca, bo taka karta starczy na znacznie dłużej, niż 2 lata + nie będę ograniczany niczym, a samo granie będzie na znacznie wyższym poziomie.

  Moje obliczenia nie są zbyt dokładne, ale wystarczą, żeby stwierdzić, że jest to totalnie nieopłacalne. Dodam jednak, że za jakieś 10 lat to będzie norma, ale jeszcze na to za wcześnie.

  40

 • Onet walczy z adblockerami - to może być początek nowego trendu [AKT.]

  Ocena komentarza: 0
  ONET... serio? Ktoś jeszcze tam wchodzi?

  116

 • Windows 10 wkrótce otrzyma tryb dla graczy

  Ocena komentarza: -1
  Hejty, hejty, a prawda jest taka, że to i lepiej dla nas. Fakt, niektórzy zyskają 5FPS, a inni 1FPS, ale to zawsze na plus. Może akurat tych kilku FPS brakuje do w pełni płynnej rozgrywki.

  Nie od dzisiaj wiadomo, że optymalizacja może zdziałać cuda, ale niestety zwłaszcza optymalizacja gier.

  23

 • W Galaxy S8 może znaleźć się tryb Beast mode

  Ocena komentarza: 5
  Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to będzie najlepszy i najładniejszy smartfon na rynku. Wydajność na pewno będzie topowa i taka, że naprawdę chyba nikt nie potrzebuje więcej w smartfonie. Ekran będzie najlepszy, "ficzery" będą najlepsze. No i cena... cena też będzie naj.

  PS. Warto kupić ten telefon, bo po wpadce z Note 7, tu nie ma miejsca na błędy. Będzie tak sprawdzony, że nie ma szans, żeby coś tu było nie tak, chyba, że jakieś działania konkurencji.

  PS2. Nie warto kupić tego telefonu, jeżeli 4100-4500 zł to kwota, którą się odczuje, a już na pewno nie warto brać na raty/abonament na 2-3 lata, jak połowa ludzi :D Pamiętajmy, że to nie jest niezbędny sprzęt.

  26

 • Nowy MacBook Pro to raczej komputer stacjonarny (i niekoniecznie do biznesu)

  Ocena komentarza: 2
  Ani do grania, ani do PRAWDZIWEGO biznesu. Jedyne o co w tym chodzi, to bezsensowny lans.

  67

 • Przykładowe zdjęcia z Huawei Mate 9

  Ocena komentarza: -1
  Ludzie... przypominam, że to jest TELEFON, a nie 10 razy większa i 10 razy cięższa lustrzanka z obiektywem, jaki sobie dobierzesz do danej sytuacji. Telefon nie służy (chociaż powoli może) do robienia stockowych zdjęć, czy fotografii studyjnej. Ale do dokumentowania codziennych wydarzeń, na wyjeździe itp. Jak dla mnie jakość do takich zastosowań jest więcej, niż zadowalająca.

  18

 • Kingston i pendrive’y nie do złamania

  Ocena komentarza: 2
  Ja tam nadpisuję analogowo.

  20

 • Microsoft wieszczy koniec klawiatur i myszek

  Ocena komentarza: 3
  PS. Pamiętacie jak kilka lat temu twierdzili, że tablety pokonają laptopy? Mimo, że osobiście lubię tablety i uważam, że mają swoją grupę docelową (jak np. ja), to laptopów nie zastąpią. Obecne laptopy/ultrabooki ewoluowały i póki co nigdzie się nie wybierają, a tablety są niszą, przede wszystkim dla biznesu (genialne do szybkich prezentacji).

  29

 • Microsoft wieszczy koniec klawiatur i myszek

  Ocena komentarza: 3
  Co do sterowania głosem (np. dyktowania dokumentów), to wyobraźcie sobie dyktować co chcecie napisać, automat musi używać znaków interpunkcyjnych, wygląd formatować itp. Teraz tłumacz mu jak chcesz, żeby to wyglądało. O ile prościej jest powiedzieć "dodaj stronicowanie", niż to wyklikać, to opisanie złożonych czynności jest mniej intuicyjne i nie można robić tego "z automatu", jak operujemy teraz skrótami.

  Po drugie człowiek nie zawsze potrafi się dobrze skupić i np. ja znacznie lepiej pisze, niż mówię (już sobie wyobrażam ile razy mówiłbym cofnij).

  Obsługa głosowa jest dobrym dodatkiem (np. znajdź synonim, czy tak jak pisałem wcześniej: "dodaj stronicowanie, zacznij od drugiej strony") itp. Ale trudno będzie zastąpić pisanie. Nawet interfejs sterowany w 100% myślami nie byłby super precyzyjny, przez haos, który znajduje się w naszej głowie (ale lepszy, niż głosowy, o ile byłby zrobiony BARDZO dobrze).

  Dotyk i gesty również są przydatne, jednak same w sobie też nie są w stanie zastąpić klawiatury. Jedyne co może zostać zastąpione to mysz, choć póki co sobie tego nie wyobrażam, to wiem, że będzie pierwsza "do odstrzału". Klawiatura (w formie niekoniecznie fizycznej) jeszcze dłuuugo będzie nam towarzyszyła.

  Fajne są te wyobrażenia przyszłości, jednak przez kolejne 20 lat mimo, że zmieni się dużo, to mysz i klawiatura na pewno jeszcze będą, nawet jeżeli nie będą wykorzystywane tak intensywnie, jak obecnie.

  29

 • iPhone 7 i iPhone 7 Plus oficjalnie - wydajne, z dobrymi kamerami i wreszcie wodoszczelne

  Ocena komentarza: -3
  Mam podobne zdanie. NOTE 7 jest najlepszym smartfonem na rynku (i zdecydowanie najładniejszym), niestety z tymi bateriami trochę wpadli. Fakt, że jak wymienią, to nie będzie problemu, ale jednak wpadka w oczach klienta jest. Poza tym tak jak mówiłem, smartfon bezkonkurencyjny.

  Jednakże iphone 7 (plus) jest pierwszym iphone, które nie mam zamiaru jakoś specjalnie hejtować. W końcu 3GB RAM (hejtuję tylko zwykłego iphone 7, bo w tak drogim sprzęcie 3GB to powinien być standard). Oczywiście u konkurencji jest 4-6GB RAM, jednak iOS jest mniej rozbudowanym i lżejszym systemem, z wieloma sztuczkami "optymalizacyjnymi" sztucznie wprowadzającymi płynność (tworzę aplikacje mobilne iOS i Android, więc sam je stosuję). W każdym razie 3GB RAM w iOS = mniej więcej 4GB RAM w Androidzie, więc nie ma źle. 2GB w podstawowym iPhone 7 to niestety kpina z klientów.
  Właściwie wszystko co zaprezentowali, konkurencja miała wcześniej, ale jeżeli ktoś koniecznie chce iOS, to (w wersji plus) jest to pierwszy iPhone, który jest całkiem w porządku. Po raz pierwszy, jak jakiś człowiek pochwali się przy mnie swoim nowiutkim ajfonem, nie będę miał na twarzy pobłażliwego uśmiechu, mówiącego "oj Ty naiwniaku".

  46

 • Chiński rząd zakazuje sprzedaży iPhone'ów

  Ocena komentarza: -1
  Prawie się zgadzam. Jednak apple BYŁO innowacyjne, obecnie nieudolnie kopiuje rozwiązania konkurencji. Jedyne co wprowadzili (nie mylić z "wymyślili") w ostatnim czasie, co konkurencja podpatrzyła, to force touch (zupełnie niepotrzebny dodatek).
  Niech sobie będą, bo konkurencja jest zdrowa, ale tak jak kiedyś byli przed konkurencją, tak teraz jest daleko w tyle (nie odbija się to jednak na ich kondycji finansowej, z powodu ludzi, którzy są podatni na marketingową papkę).
  Co do podzespołów, to nie ryzykowałbym takiego stwierdzenia, że zawsze najnowsze dają (patrzcie na Maca Pro z podzespołami z 2013 roku - jak widzę, że jakiś profesjonalista kupuje ten komputer w połowie 2016, to już widzę, że należy napisać o nim "profesjonalista").

  23

 • Chiński rząd zakazuje sprzedaży iPhone'ów

  Ocena komentarza: 7
  Prawie się zgadzam. Jednak apple BYŁO innowacyjne, obecnie nieudolnie kopiuje rozwiązania konkurencji. Jedyne co wprowadzili (nie mylić z "wymyślili") w ostatnim czasie, co konkurencja podpatrzyła, to force touch (zupełnie niepotrzebny dodatek).
  Niech sobie będą, bo konkurencja jest zdrowa, ale tak jak kiedyś byli przed konkurencją, tak teraz jest daleko w tyle (nie odbija się to jednak na ich kondycji finansowej, z powodu ludzi, którzy są podatni na marketingową papkę).
  Co do podzespołów, to nie ryzykowałbym takiego stwierdzenia, że zawsze najnowsze dają (patrzcie na Maca Pro z podzespołami z 2013 roku - jak widzę, że jakiś profesjonalista kupuje ten komputer w połowie 2016, to już widzę, że należy napisać o nim "profesjonalista").

  23

 • Asus zaprezentował smartfony ZenFone 3 - eleganckie, z dobrymi kamerami i nawet 6 GB RAM

  Ocena komentarza: 1
  Tak samo uważam, ale boję się o baterię. Miałem Zenfone i bateria niestety nie dawała rady (jakieś 2300), ale smartfon miał znacznie słabszy procesor, ekran 1280x720 i 2GB RAM.
  Bateria była FATALNA, więc biorąc pod uwagę znacznie większy ekran (ale AMOLED, więc niech się wyrówna) wyższa rozdzielczość i znacznie mocniejszy procesor oraz 3 razy więcej RAM, to obawiam się, że może być źle (nie twierdze, że tak samo tragicznie, ale to nie jest pocieszenie).
  Dnia normalnego użytku może nie wytrzymać, a to podstawa, nie mówiąc już o jakimś wyjeździe, gdzie robi się sporo zdjęć, korzysta się z GPS'a i Internetu intensywnie. Powerbank zawsze przy sobie...

  Spokojnie mogli zmieścić 3300, ale ASUS zawsze musi pooszczędzać na rzeczach, na które zwykły użytkownik nie zwraca uwagi (dopóki go nie kupi).

  12

 • Xperia Z6 może mieć więcej pamięci RAM niż spora część komputerów

  Ocena komentarza: 3
  I kto Cię plusuje? Po pierwsze "wygugluj" sobie jaka jest różnica pomiędzy szybkością, a płynnością działania, a to BARDZO WAŻNE. Po drugie w S6 EGDE PLUS po 3 miesiącach, działa ultra płynnie i szybko jednocześnie. Nie da się lepiej na chwilę obecną, co można zauważyć w testach na YT, gdzie jest porównywany choćby do jabłek. Wygrywa praktycznie w każdej kategorii - wygląd, szybkość i płynnosć działania, funkcjonalność, ekran, aparat, a z jabłkami również w czasie działania na baterii. Jedyne w czym przegrywa, to jakość dźwięku z głośnika (bo z słuchawek to rewelacja), choć i tak jest bardzo dobra.
  I po co gadać bzdury, że andek zamula? Jak macie sprzęt z dolnej półki, albo po prostu stary, to się nie dziwcie. Znajomego iPhone 4S również zamula bo... jest już stary, a aplikacje co raz cięższe.
  Przyznaję, że smartfony z androidem działają sprawnie od jakiś 2 lat, ale dopiero w 2015 całkowicie pozbyły się lagowania (mówię o flagowcach). Miałem do czynienia z masą smartfonów w 2015 roku i żaden z flagowych nawet nie miał mikroprzycięcia. Jeżeli Wam rzeczywiście lagują (i nie jest to propaganda rozgoryczonych jabłkowców), to ja już nie wiem co Wy robicie, bo sam korzystam z wielu aplikacji, a jeszcze więcej instaluję, bo "mogą się kiedyś przydać".

  43

 • Intel zaprezentował dysk z pamięciami 3D XPoint pod złącze DDR4 RAM

  Ocena komentarza: 8
  No nie, do prędkości typowych dla RAM jeszcze daleko. Dysk tylko wykorzystuje gniazdo pamięci, ale tak na prawdę nie ma wydajności pamięci. Ale podejrzewam, że w przyszłości RAM rzeczywiście przestanie być konieczny, bo pamięć podręczna będzie po prostu na dysku. Jeszcze mniejsze komputery, mniejsze zapotrzebowanie na energię itp.

  22

 • Nawet DirectX 12 nie pomoże konsoli Xbox One zdetronizować PS4?

  Ocena komentarza: 2
  Tak na prawdę XBOX ONE, jest lepszą konsolą, ma lepszy system, lepsze wsparcie, więcej "ficzerów". Pod każdym względem wolałbym XBOX ONE, od PS4, ale... niestety MS popełniło gafę i ich sprzęt jest po prostu słabszy. MS w przeciwieństwie do SONY jest bardzo bogatą firmą i powinni choćby dopłacić, ale zrobić konsolę mocniejszą, a cała reszta tylko by dopełniła dzieła.

  52

 • Starszy komputer odchudza twój portfel

  Ocena komentarza: 4
  5 letni komputer, o ile nie był kupiony za "1699 zł" w sklepie "nie dla idiotów", powinien działać do dziś całkiem dobrze. Postęp jest, ale nie AŻ taki, żeby być zmuszonym do wymiany. Zużycie prądu owszem jest wyższe, ale w pieniądzach są to niewielkie kwoty. Bez porównania do tego, ile oni wołają sobie za ich sprzęt.
  Uważam, że komputer powinno się kupować z wysokiej półki i zmieniać raz na 4-5 lat, a pracować powinien nawet i 6-7 (jako dodatkowy itp.). Oczywiście wszystko zależy tylko i wyłącznie od portfela i potrzeb.

  66

 • Microsoft Surface Book: konkurencja dla MacBooka Pro

  Ocena komentarza: 3
  Absolutnie wymiata.

  20

 • Apple najbardziej wartościową marką 2015 roku

  Ocena komentarza: 2
  Już dawno szafa z pomysłami się skończyła. Ostatnio innowacyjni byli wprowadzając pierwszego iPhone i iPad.

  9

 • Apple Watch wkrótce będzie dostępny na naszym rynku - ceny sięgną 80 tysięcy złotych

  Ocena komentarza: 1
  HAHAHAHAHA :D

  Może kiedyś będę na tyle bogaty, żeby móc sobie bez niczego kupić zegarek za powiedzmy 50 000 zł, ale na pewno nie byłby to żaden smartwatch, a tym bardziej od apple.

  Dobrze napisał jeden z komentujących, z czymś takim to się "po komuni biegało" :) Ot. odpustowa zabaweczka.

  45

 • Galaxy S7 może pojawić się w dwóch rozmiarach - Samsung pójdzie śladami Apple?

  Ocena komentarza: -3
  Nie rozumiem dlaczego akurat "Śladami Apple", skoro wielu innych producentów tak robi od dawna.
  Pomijam fakt, że Note był pierwszym prawdziwym phabletem, więc były od dawna 2 flagowe modele: Galaxy S i Note.
  Więc, jeżeli ktoś idzie śladami, to apple Samsunga. Choć tak na prawdę, obie firmy po prostu dostosowują się do wymagań rynku.

  Celowe zagranie redaktorzyny.

  28

 • Acer Predator 15 i 17: laptopy dla wymagających graczy

  Ocena komentarza: 0
  Wszystko super. Nawet może bym go nie używał na co dzień do gier, bo gram okazjonalnie, ale po prostu ma wydajny system chłodzenia, co się przydaje. ACER robi ostatnio na prawdę dobry sprzęt, ale to wciąż ACER, którego znam :/ Mogliby sobie markę zmienić, bo powiedziałem sobie jakieś 7 lat temu, że nigdy tego dziadostwa nie kupię i nie mogę zmienić zdania.

  Jeżeli chodzi o design, pomysłowość i nowe patenty, to ostatnio może nie przodują, ale czego bym nie potrzebował, to jest jakiś ACER, który to ma, a konkurencja często leży i kwiczy polegając na swojej renomie. ACER z powodu kiepskiej renomy musi działać i z tego co widzę działa.

  Powiedzcie jak to jest dzisiaj z tym ACEREM? Wiem, że szpanu nadal nie robi, ale w moim przypadku nie o to chodzi :) Jak jest z awaryjnością, gwarancją, ewentualnymi naprawami, jakieś problemy ze sterownikami, nagłe wyłączanie się komputera itp.

  11

 • Samsung Galaxy S6 edge plus - najlepszy smartfon roku 2015

  Ocena komentarza: -5
  Jaki jest lepszy? Przeczytaj recenzję tu i w innych miejscach, zobacz sobie na YT porównania do konkurencji, w końcu wybierz się do salonu Samsunga i potrzymaj go w ręce i pobaw się (jak nie będzie jeszcze Plus, to zwykły Edge wystarczy).
  Na prawdę poza brakiem slotu microSD i wodoodpornością nie wiem co można mu zarzucić.

  W sumie LG G4 może z nim konkurować, bo jest dobry i ma znacznie niższą cenę.
  Chętnie bym kupił (prawie choruję na tego smartfona), ale jeszcze pokatuję mojego pół rocznego smartfona i zmienię najprawdopodobniej na następcę Galaxy S7 Edge Plus (czy jaka tam będzie nazwa). Już odkładam pieniądze na ten cel, bo to jak wczasy w Chorwacji dla 1 osoby :)

  PS. Żeby nie pisać drugiego komentarza, ta ankieta jest ŚMIESZNA. "największy konkurent iPhone'a 6 Plus" ?! Konkurencją dla siebie mogą być firmy Apple i Samsung, ale nie te konkretne modele. Samsung Galaxy S6 Edge Plus, miażdży iPhone 6 Plus pod każdym względem, będąc w podobnej cenie.
  Ankieta byłaby dobra, jakby poza taką opcją, była po prostu "Uważam, że to najlepszy dostępny smartfon".

  27

 • NSA realnie boi się cyberprzestępców (i komputerów kwantowych)

  Ocena komentarza: 3
  Tak się kończy picie ze szwagrem.

  5

 • ASUS i Dell planują laptopy z procesorami Skylake

  Ocena komentarza: 0
  Ciężki dylemat. Surface daje prawie takie same możliwości (czasami większe), w jednym urządzeniu. Dodatkowo zwraca uwagę i jest bardzo prestiżowy.
  Tablet rozumiem ma służyć do różnych prezentacji, konsumpcji mediów itp. Surface zrobi to znacznie lepiej, niż jakikolwiek inny tablet.

  Wszystko zależy od konkretnego zapotrzebowania. Mimo, że wręcz marzę o Surface, wybrałbym jednak opcję pierwszą, pod warunkiem, że tablet też byłby całkiem dobry i duży.

  6

 • Jakiego urządzenia brakowałoby ci najbardziej?

  Ocena komentarza: 1
  Jak na razie problemem są pingi

  27

 • Filmowe efekty specjalne z wykorzystaniem skanerów 3D w Terminator: Genisys

  Ocena komentarza: 1
  Postępy są niesamowite, dzięki temu będzie można robić baardzo ryzykowne dla kaskaderów sceny akcji, bez kaskaderów i bez ryzyka :) Filmy będą jeszcze lepsze, a starzenie się aktorów nie będzie miało znaczenia. Nawet po śmierci Arnolda, będzie można robić z nim filmy (oczywiście pieniądze na konto rodziny).

  8

 • Apple prezentuje nowego iPoda touch - znamy polskie ceny

  Ocena komentarza: 9
  Śmieszne, pół telefon za 2000 zł :)

  30

 • Microsoft na ostatnim etapie prac nad Windows 10

  Ocena komentarza: -2
  Wiesz co, mają takie prawo (o ile jadą na oryginale, a nie jak połowa moich rodaków na piracie). Jeżeli chcą ryzykować siedzenie na systemie, który nie ma wsparcia i nie jest łatany, nie udostępnia żadnych nowości i nie obsługuje w pełni nowego sprzętu, to ich sprawa.
  JEDNAK uważam, że ludzie siedzący na XP, nie powinni w ogóle się wypowiadać na temat W10, bo Ci mniej obeznani w temacie, mogą słuchać ich wypocin i bać się przejścia na ZNACZNIE LEPSZY system.

  15

 • Microsoft na ostatnim etapie prac nad Windows 10

  Ocena komentarza: 6
  Zmieniam moje 8.1 na 10 od razu :) Jakby było coś nie tak (w co szczerze wątpię), zawsze można wrócić i poczekać na zmiany, ale z pewnością będę bardzo zadowolony.

  15

 • Procesory Intel Skylake dostępne w przedsprzedaży

  Ocena komentarza: 1
  Na jednym komputerze mam i7-950 (standardowo taktowany), a na drugim i7-4770K (również bez OC). Powiem Ci, że tylko w na prawdę profesjonalnych zadaniach widać różnicę i przy wypakowywaniu ogromnych plików. Zresztą ta różnica też nie powala na kolana, ale jest zauważalna. Myślę, że Skylake jest warty rozważania dla laptopów, do stacjonarnego poczekaj sobie może na Skylake-Refresh, a nawet na Cannonlake (sam też planuję 950 zamienić dopiero na Cannonlake). DDR4 powinny być wtedy już znacznie wydajniejsze do DDR3 i tańsze. Sam procesor jest warty tyle, ile platforma, a do tego czasu wszystko będzie szybsze i tańsze.
  Oczywiście są tacy, którzy będą zmieniać Haswell na Skylake, ale są w mniejszości, a widze, że Tobie też się nie spieszy i jesteś raczej racjonalnie myślącą osobą.

  73

 • Facebooka nowe logo i plany na przyszłość

  Ocena komentarza: -1
  Pomyśleć, że za takie logo, ktoś wziął kupę kasy w 2015 roku. Wstyd.

  14

 • D-Wave Three rozważy więcej opcji niż cząstek w obserwowalnym Wszechświecie

  Ocena komentarza: -1
  Superkomputery są już od całkiem dawna i pomimo, że dopiero od około 5-8 lat są na prawdę "SUPER", to wciąż nie ma leku na raka. Pytanie, czy algorytmy są odpowiednie, bo mocy raczej nie brakuje.

  39

 • Microsoft zainteresowany kupnem AMD - rozmowy już podobno trwają

  Ocena komentarza: 1
  Zaplecze finansowe wystarczy :) Są pieniądze, są specjaliści.

  92

 • Microsoft zainteresowany kupnem AMD - rozmowy już podobno trwają

  Ocena komentarza: 2
  Nokia była skończona, w przypadku CPU i GPU od AMD, znajdzie się wielu chętnych, jeżeli w dobrej cenie, będzie wydajność pozwalająca walczyć z Intelem i NVIDIĄ.
  Obecnie AMD ma tak niski kapitał, że nie jest w stanie konkurować z takimi gigantami jednocześnie, dlatego MS z gigantycznym kapitałem jest zasilić AMD, a pieniądze = lepsi specjaliści i dostęp do lepszych technologii produkcji.

  Swoją drogą jeszcze 2-3 lata i Windows będzie sporą konkurencją dla androida (mimo, że nie lubię apple, iOS może spać spokojnie), mianowicie Windows dla urządzeń mobilnych daje co raz więcej opcji i lepiej wygląda, a przy tym działa perfekcyjnie. Jednak daje coś, co nie jest możliwe w przypadku andka - EKOSYSTEM, a w W10 ekosystem jest najlepszym, dotychczas zaprezentowanym. Dlatego być może zakup Nokii nie był wcale taki głupi, jak się wydaje... mądrzejsze głowy od naszych nad tym siedziały :)

  92

 • Lumia 940 XL przetestowana w GFXBench - ekran QHD i Snapdragon 810

  Ocena komentarza: 3
  Są przypadki, w których warto czekać. Dobrym przykładem jest kupno laptopa - lepiej poczekać na Skylake, niż kupować teraz.

  16

 • Tak prezentuje się wirtualny kokpit Audi

  Ocena komentarza: 1
  Jesteś szczęśliwym człowiekiem, jeżeli Cię stać na takie auto bez większego kredytu, czy popularne w PL branie auta do użytku prywatnego "na firmę" i wszystkie wydatki związane z eksploatacją auta w koszta.

  20

 • Chatbot Google chce żyć wiecznie i naprawić twój komputer

  Ocena komentarza: 3
  Imponujące by to było, jeżeli komputer rzeczywiście WIE, że odpowiada na to pytanie, jest świadomy swojej odpowiedzi, a nie tylko reaguje. Oczywiście istnieją tajne projekty, gdzie pewnie SI jest bardzo rozbudowane i większość ludzi dałoby się oszukać, a tak na prawdę rozmawia się z bardzo zaawansowanym kalkulatorem (kalkulator również udziela odpowiedzi, jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, że odpowiada).
  Jako programista (znacznie mniej zaawansowany, niż specjaliści google, więc jestem bardziej ograniczony), nie wyobrażam sobie, jak stworzyć świadomość. Ciekawy jestem, czy oni mają jakieś pomysły i czy w ogóle powinniśmy próbować. Każda świadomość ma jakiś cel, inteligencja pozbawiona świadomości (wspomniany kalkulator), może nam służyć, ale nie będzie mieć własnych celów, więc to chyba dla nas nawet lepsze.

  7

 • Snapdragon 820 może być taktowany zegarem o częstotliwości aż 3 GHz

  Ocena komentarza: 2
  Niech moc rośnie, ale z temperaturami powinni coś zrobić.

  37

 • Windows 10 może być sprzedawany nie tylko na płytach, ale i na pendrive'ach

  Ocena komentarza: 2
  O ile się nie mylę, to poczta polska nadal używa takiego dziadostwa, ale wątpię, żeby chcieli przejść na dziesiątkę ;)

  31

 • ASUS ZenBook UX501: wydajny ultrabook dostępny w sprzedaży

  Ocena komentarza: 0
  Mnie nigdy nie przekonywały ultra lekkie laptopy, nie są do niczego potrzebne. 2.3KG to dobra waga, 2.1 cm, ALE... pod warunkiem, że zachowałby plusy laptopów, jak np. możliwość włożenia drugiego dysku i kosztował 4500 PLN. W takim wypadku byłby to laptop idealny, bo nie za gruby, nie za ciężki, bardzo wydajny, świetny ekran (jak na laptopa), ładny i funkcjonalny. A na chwilę obecną, ni to laptop, ni to ultrabook, jakaś hybryda. Faktem jest, że wolałbym tego ASUSA od MacBooka PRO, ale i tak nie powala.

  13

 • Galaxy S6 zostanie wydany w wersji Plus - producent chce skuteczniej rywalizować z Apple

  Ocena komentarza: 4
  Popieram, co prawda w moje gusta najbardziej trafia nakładka ASUS'a, jednak S6 działa idealnie płynnie i szybko. Dodatkowo jest na prawdę piękny, widać to zwłaszcza, jak trzyma się go w dłoni. Jest doskonale wykonany, SAMSUNG w końcu zrobił kawał dobrej roboty i nie wiele urządzeń może choćby być do niego porównywanymi, bo żadne nie jest od niego lepsze.

  A nazwa nie od apple, bo były wcześniej "S Plusy".

  20

 • Kozacy 3: twórcy pierwowzoru zapowiadają nową odsłonę strategii

  Ocena komentarza: 9
  Mało się takich gier już robi, a starzy gracze je uwielbiają, a i Ci młodsi pewnie by przycupnęli przy nich na kilkadziesiąt godzin.

  20

 • Microsoft w powrocie do przeszłości - Windows Mobile wraca do łask

  Ocena komentarza: -3
  Waćpan wróć do Windowsa 95, ewentualnie 98, bo na nim dało się już normalnie pracować.

  7

 • Kingston prezentuje najszybszy zestaw pamięci DDR4 128 GB

  Ocena komentarza: 0
  Przesadzasz.

  25

 • Android 5.0 Lollipop lada dzień dla smartfona Asus ZenFone

  Ocena komentarza: 0
  Mam ten smartfon jako firmowy i nie zauważyłem takich problemów - aktualizacje to dla mnie nie problem oczywiście, a plus, bo często widać zmiany gołym okiem. Aparat rzeczywiście nie powala, ale w tej cenie jest WYSTARCZAJĄCY. Działa bardzo płynnie i sprawnie, nie łapie zawieszek. ZEN UI jest bardzo ładny, stabilny i lekki + ma ciekawe funkcje. Widżet pogody działa dobrze, nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości.
  Szczerze mówiąc w momencie, jak go kupiłem do firmy (dokładniej to w 3 sztukach, firma jest niewielka), nie było lepszej propozycji dopiero do ceny około 1100-1300 zł, czyli spora różnica.
  PS. Dodam, że mimo rozmiaru nieadekwatnego do przekątnej, mi się ten smartfon po prostu podoba :) Nawet bardziej, niż moja prywatna XPERIA Z2.

  Swoją drogą boję się tej aktualizacji, bo jak wiadomo 5.0 działa słabo, nawet na mocnym sprzęcie, jak nie będzie aktualizacji do 5.1.1, to może lepiej zostać na 4.4, który działa bardzo sprawnie.

  7

 • Prosty sposób na zwiększenie wydajności kart GeForce [AKT.]

  Ocena komentarza: 3
  To nie przyspiesza o max 5%, tylko oddaje nam moc obliczeniową, która nvidia przez swoją głupotę zabrała dla niszowego towaru jakim jest SHIELD. W każdym razie dobrze wiedzieć.

  50