Gry komputerowe

Premiera gry A Total War Saga: Thrones of Britannia

z dnia 2018-05-03
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Wszyscy, którzy wypatrywali nowej historycznej gry strategicznej od Creative Assembly, wreszcie się doczekali. Dzisiaj na rynku debiutuje A Total War Saga: Thrones of Britannia i szybko zyskuje uznanie recenzentów.

Dziś na rynku debiutuje A Total War Saga: Thrones of Britannia – nowa historyczna strategia od Creative Assembly i zarazem pierwsza odsłona tego pobocznego cyklu. Pierwsze oceny są pozytywne.

A Total War Saga: Thrones of Britannia to opowieść o IX wieku, Anglosasach, celtyckich klanach, wikingach i próbach przywrócenia pokoju. Pod względem rozgrywki jest to typowy Total War, co chwalą recenzenci (podobnie jak klimat). Krytykują oni z kolei brak dynamizmu i pewne uproszczenia, na jakie postawił zespół Creative Assembly.

A Total War Saga: Thrones of Britannia screen

Krótko mówiąc: nie jest to gra wybitna, ale dla fanów stylu „wojny totalnej” coś, obok czego trudno przejść obojętnie. Stąd też wśród not dominują siódemki (od God is a Geek, PC Invasion czy Metro GameCentral) i ósemki (od PCGamesN, TheSixthAxis, GameSpot czy Trusted Reviews). Średnia ocen wynosi 7,6/10.

Recenzenci podkreślają również ciekawy zabieg w postaci silnej koncentracji na konkretnych bohaterach. Właśnie tego typu skupianie się na szczegółach (postaciach historycznych, terenach czy wydarzeniach) ma być cechą charakterystyczną wszystkich gier spod znaku A Total War Saga, a pierwszą z nich jest właśnie Thrones of Britannia. Spójrzcie na jej najnowszy zwiastun:

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Przy okazji przypominamy, że jeszcze w tym roku ukaże się kolejna duża część – Total War: Three Kingdoms, która zabierze nas do Chin z przełomu II i III wieku.

Źródło: Creative Assembly

marketplace

Komentarze

8
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bardzo lubię tą serie gier i z niecierpliwością czekam na Total War: Three Kingdoms
 • avatar
  Total War to jedna z tych (serii) gier, które jednocześnie uczą i bawią. Od tak zasadniczej rzeczy jak to, że bitwy tak naprawdę nie wyglądały tak jak to jest ukazane w innych popularnych RTS-ach (choć tutaj to mamy raczej turową kampanię z bitwami w czasie rzeczywistym z opcją aktywnej pauzy), aż po tło historyczne przedstawianych czasów chociażby w opisach jednostek.
 • avatar
  Nie cierpię tych strategii! Wolałbym żeby to one wymarły zamiast singlowych FPS!
 • avatar
  Ciekawe czy dalej jadą na tym samym silniku co Shogun 2 gdzie większa liczba jednostek pod murem czekała sobie w kolejce pod ostrzałem zamiast wchodzić po pozostałej części muru :)
  Ciekawe też ile będzie DLC wartych 3x tyle co gra :D
  Zaloguj się
 • avatar
  największe premiery ostatnich dni
  PS4 God of War
  PC Total War :D
  to pokazuje sytuację w jakiej znalazły się pecety
  niestety mówię to z przykrością, jako 35 letni pececiarz co zaczynał od 386DX 40mhz :D a po latach Pentium MM z 3DFXem był moim królestwem gdzie zagrywałem się w fife 98
  Zaloguj się
 • avatar
  Tak tak PC są w strasznej sytuacji bo nie dostały nowego GOW. Pewnie będą w jeszcze gorszej jak nie dostaną RDR 2 i tej gry o atakujących grzybach. To nic, że z roku na rok exlusivow na konsole jest coraz mniej a jedna z konsol praktycznie dzieli już gry z PC...