Na topie

Ten robot posprząta i przyniesie ci piwo

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: CES 2018 roboty i cyborgi

W czasach, gdy w maszynach często widzi się zagrożenie, Aeolus to przykład robota, który ma szanse stać się najlepszym przyjacielem człowieka.

 • Ten robot posprząta i przyniesie ci piwo
A A

Inżynierowie chwalą się, że ich roboty potrafią biegać po lesie i się nie przewrócić, robić salta w tył czy dźwigać kilkukilogramowe skrzynki… ale jeśli jakiś robot ma kiedyś osiągnąć ogromny sukces, to właśni taki jak Aeolus – taki, który przyniesie swojemu właścicielowi napój z lodówki, posprząta za niego mieszkanie i pomoże znaleźć klucze.

Zaprezentowany podczas targów CES 2018 robot Aeolus ma być w stanie poradzić sobie w tych wszystkich zadaniach. Ma bowiem „oczy”, dzięki którym widzi swoje otoczenie oraz „mózg”, który pozwala mu rozumieć, co tak naprawdę widzi. Niemniej ważne jest to, że potrafi zapamiętywać obiekty, a następnie je odnajdywać (gdy jakimś sposobem się zgubią).

Aeolus robot

Gabarytowo zbliżony do 12-letniego dziecka Aeolus ma też dłonie zdolne do chwytania i przenoszenia przedmiotów – to dzięki nim może dostarczyć schłodzony napój wprost w ręce właściciela, odnieść rzeczy na ich miejsca, albo też złapać za odkurzacz i zrobić z niego użytek. Jeśli będziemy mieli ochotę, nasz osadzony na kółkach mechaniczny przyjaciel pomoże nam nawet z krzesłem. 

Robot (choć nie do końca wiadomo w jak zaawansowanej formie) zadebiutować ma jeszcze w tym roku. Dokładna cena nie została ujawniona, ale Paul Miller z serwisu The Verge (którego film możecie obejrzeć poniżej) dowiedział się, że nie będzie ona przekraczała 20 tysięcy dolarów. Wciąż sporo, ale nie ma tragedii…

Źródło: AeolusBot, The Verge. Foto: Aeolus Robotics

Odsłon: 3151 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. havook
  Oceń komentarz:

  8    

  Opublikowano: 2018-01-10 20:04

  Fajny ten robot, szkoda, że sam nie pije... :D

  Skomentuj

 2. Zircon1987
  Oceń komentarz:

  8    

  Opublikowano: 2018-01-10 20:52

  Taniej wyjdzie kupić kobietę.

  Skomentuj

  1. mesjan
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2018-01-11 00:06

   Chyba w Nigerii.

   Skomentuj

   1. Silver
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-11 19:07

    Za to full service .... i AIDS.

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!