• benchmark.pl
 • Gry
 • Dziś premiera Agony - nie udało się uniknąć cenzury
Gry

Dziś premiera Agony - nie udało się uniknąć cenzury

z dnia 2018-05-29
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Akcja Agony rozgrywa się w piekle i mimo wycięcia kilku scen można spodziewać się tutaj bardzo brutalnych scen. Debiutancka produkcja rodzimego Madmind Studio trafia na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Fani gier z gatunku survival horror mają powody do zadowolenia. Po kilku opóźnieniach, premiery doczekało się Agony.

Debiutancka produkcja rodzimego Madmind Studio od samego początku zapowiadała się bardzo intrygująco. Od dziś można sprawdzać, czy zapowiedzi mają pokrycie w rzeczywistości. Gra dostępna jest na PC oraz konsolach PlayStation 4Xbox One. Na polskim rynku pojawia się nakładem firmy Techland. Ta, jak przystało na wydawcę, najtrafniej opisuje rozgrywkę.

„Rozpocznij podróż jako pozbawiona pamięci, udręczona dusza. Eksplorując piekielną otchłań oraz wchodząc w interakcję z innymi udręczonymi duszami, odkrywasz, że jedyną szansą na ucieczkę jest służba Czerwonej Bogini. Kontroluj napotkane osoby, a nawet pomniejsze demony. Spróbuj przeżyć w piekielnych warunkach unikatowego połączenia mrocznego erotyzmu, skradania się i wciągającego horroru.”

Agony

Prócz kampanii spodziewać można się tutaj trybu Agonii, któremu poświeciliśmy oddzielną publikację.

Na ostatniej prostej przed premierą powrócił temat cenzury. Już jakiś czas temu stało się jasne, iż twórcom nie uda się jej uniknąć. Zapowiadano jednak, że na PC pojawi się patch, dzięki któremu można będzie ją znieść. Ostatecznie nie zostanie on wydany i nie jest to złą wolą producenta. Z oficjalnego komunikatu możemy dowiedzieć się, iż publikacja takowej łatki niosłaby za sobą konsekwencje prawne (być może wycięte sceny pokazane zostaną na materiale wideo).

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Pocieszeniem może być fakt, iż udało się wynegocjować z PEGI (i podobnymi organizacjami) zakres cenzury, ostatecznie będzie ona mniejsza. Nie zostało wycięte nic z tego, czym promowano grę na różnego rodzaju materiałach wideo, a w grze znajdzie się o wiele więcej scen nieodpowiednich dla niepełnoletnich. Przykłady? Wydłubywanie oczu, brutalne sceny seksu czy podpalanie męczenników.


Źródło: Techland Wydawnictwo

marketplace

Komentarze

10
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szkoda, i tam zagram ale liczyłem że chociaż na PC Agony bedzie takie jakie miało być. Za razem nie rozumiem czemu w grze 18+ producent nie może zrobić czego chce.

  Mimo wszystko mam nadzieje że Madmind wypuści po cichu nieoficjalnego patch'a który odblokuje "pełną wersje" Agony.
  Zaloguj się
 • avatar
  Ja nie rozumiem tego, strzelanie do niewinnych przechodzi (Modern wArfary), strzelanie do obcych i wyprówanie flaków przechodzi (na przykłąd taki DOOM), cycki i naparzanie do nazistów przy lejacej sie krwi przechodzi (Wolfy), troche cycków, flaki w Polskiej(!) grze nie przechodzi. Japierd****
  Zaloguj się
 • avatar
  Fajnie jak by "patchowanie gry" polegało na zmianie jakiejś magicznej ukrytej flagi.... mam nadzieję że tak jest i ktoś to znajdzie ;)
 • avatar
  Początek opisu rozgrywki opisuje również urodzenie się w Polsce.