Płyty główne

Problem z aktualizacją BIOSu pod nowego Ryzena? AMD wyśle za darmo procesor!

opublikowano przez Paweł Maziarz w dniu 2019-07-15

Wsteczna kompatybilność niektórym może sprawiać problemy. Producent po raz kolejny pokazuje klasę i udostępnia swoim klientom zestawy startowe.

Procesory AMD Ryzen 3000 oferują dużo lepszą wydajność, a przy tym zachowują kompatybilność ze starszymi płytami głównymi. W niektórych przypadkach jednak użytkownicy mogą mieć problemy z działaniem układu.

Nowe procesory nadal korzystają z podstawki AM4, więc można je zamontować również na starych płytach głównych A320, B350, X370, B450 i X470 - wymagane jest tutaj jedynie zaktualizowanie BIOS-u do odpowiedniej wersji.

AMD Ryzen 9 3900X

No dobrze, ale co w przypadkach, gdy nowy procesor jeszcze nie jest wykrywany i nie można przeprowadzić aktualizacji oprogramowania? AMD przewidziało taką sytuację i umożliwia zamówienie tzw. zestawu startowego (Boot Kit) – obejmuje on procesor Athlon 200GE, który pozwoli tymczasowo uruchomić komputer i przeprowadzić aktualizację BIOS-u.

Zapasowy procesor mogą otrzymać te osoby, które zakupiły procesor z nowej serii Ryzen 3000 i posiadają płytę główną B450 lub X470 (niestety nie przysługuje on posiadaczom starszych konstrukcji A320, B350 i X370). Konieczne jest przesłanie kopii dowodu zakupu oraz numerów seryjnych, a także potwierdzenie braku wsparcia nowych jednostek na danej płycie. Zestaw startowy jest wysyłany za darmo, ale trzeba go zwrócić w ciągu 10 dni (nie trzeba oddawać dołączanego radiatora). Szczegóły znajdziecie na tej stronie.

Na koniec warto dodać, że niektóre nowe płyty już są sprzedawane ze zaktualizowanym BIOS-em (można je poznać po odpowiednim logo), a lepsze konstrukcje pozwalają na flashback bez montażu pozostałych podzespołów. Brak wsparcia dotyczy więc tylko części klientów.

Źródło: AMD

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

16
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  "nie trzeba oddawać dołączanego radiatora" - to brzmi jak informacja ważna dla Polaków ;)
  Zaloguj się
  11
 • avatar
  Jakich czasów dożyliśmy...by przeprowadzić aktualizację bosu przysyłają nam zastępczy procesor...
  Tak jakby sam procesor nie mógł się przestawić w tryb awaryjny dający możliwość aktualizacji bios...
  Zaloguj się
 • avatar
  Moc tkwi w szczegółach. Tak buduje się markę i zdobywa uznanie rynku.
  Zaloguj się
 • avatar
  No i macie swoje wolne od wad AMD.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  ten boot kit jest dostepny od premiery ryzen+, nic nowego
  Zaloguj się
  -2