Na topie

ASUS: podświetlane mostki SLI dla kart GeForce ROG

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Nowe mostki powinny zainteresować moderów i entuzjastów.

ASUS ROG Enthusiast SLI Bridge

AA

Niedawno pisaliśmy o efektownych mostkach SLI od firmy EVGA, a jeszcze wcześniej od samej Nvidii. Na podobny pomysł wydania swoich mostków wpadła też firma ASUS – sprawdzą się one zwłaszcza przy łączeniu kart graficznych GeForce z serii Republic of Gamers.

W ofercie producenta pojawiły się wersje do połączenia kart w trybie 2-way (wersja krótka i długa), 3-way i 4-way – wszystkie zostały utrzymane w takiej samej stylistyce, ale oczywiście różnią się długością.

Uwagę zwraca aluminiowa obudowa, a uroku całości dodaje podświetlane logo ROG – można nim sterować za pomocą aplikacji GeForce LED Visualizer (tylko w przypadku niektórych kart – pełną listę kompatybilności znajdziecie tutaj).

ASUS ROG Enthusiast SLI Bridge

Mostki do łączenia dwóch kart graficznych powinny trafić do sprzedaży jeszcze w kwietniu, natomiast pozostałe wersje pojawią się trochę później. Ceny jeszcze nie są znane.

Źródło: ASUS, Sweclockers

Odsłon: 9683 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij
  1. spooky14
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2015-04-14 20:17

    ważne, że się świecą

    Skomentuj

    1. Daniou
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2015-04-15 10:04

      No właśnie, bo ja się tak jeszcze zastanawiam, o ile dzięki świecącemu mostkowi można podnieść taktowania? I jak kolor wpływa na temperatury?! Jak byłby niebieski, to karty są chłodniejsze tak?

      Skomentuj

      1. Sharimsejn
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-04-16 15:22

        ROG = dla entuzjastów więc zluzuj gumę w majtach.

        Skomentuj

      2. Grabarz1750
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-04-17 01:26

        wpływ koloru na temperatury:

        -kolor czerwony = cieplej
        -kolor niebieski = zimniej

        Cieszę się że mogłem pomóc.

        Skomentuj

  2. kruk200
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2015-04-14 20:25

    Co teraz mają wszyscy mają jakąś fazę na świecące duperele? Mostek to był kiedyś 2 wtyczki i taśma, a teraz bajery byle płacić.

    AMD już uśmierciło mostki w najnowszych kartach R9 290/290X

    Skomentuj

    1. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2015-04-14 22:13

      "najnowszych kartach R9 290/290X" Nie przesadzajmy już tak, uśmiercili to już lata temu...

      No nie takich najnowszych.... Żeby nie było ze hejt sam mam 290X


      Trzeba przyznac że AMD/ATi i AMD uczą człowieka cierpliwości...

      Skomentuj

  3. Wenezo
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-04-14 21:08

    A może muzyczkę grają i migają światełkiem w rytmie?:)

    Skomentuj

  4. Xeinaemm
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-04-14 21:19

    "sprawdzą się one zwłaszcza przy łączeniu kart kart " Popraw ten fragment bo się powtórzyłeś :)

    Skomentuj

  5. TheEquinoxe
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-04-14 21:27

    Ładne nawet, chociaż osobiście wolałbym bardziej minimalistyczne

    Skomentuj

  6. wiktorrp
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-04-14 21:50

    Z 10 fpsów więcej już na starci jak sie to cudo wepnie, a jak dioda błyśnie to z 15 ;)

    Skomentuj

  7. ModeratorChodziWRurkach
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-04-14 23:15

    Kupię taki mostek jak będzie wersja ze stroboskopem i maszyną do dymu.

    Skomentuj

  8. Himoto
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-04-15 04:05

    Ale macie ból czterech liter o jedną mała pierdółkę którą asus serwuję osobą które akurat czegoś takiego szukają, a nie zwykłej tasiemki. Bardziej by był zrozumiały hejt gdyby produkowali takie taśmy i nagle powiedzieli że przestają je robić bo SLI to przeżytek i taśmy do łączenia się nie sprzedają. Ludzie ogarnijcie się bo to już nawet nie jest śmieszne, ASUS wam daje możliwość połączenia kart w SLI estetycznym mostkiem który nie wygląda jak z lat 60 XX wieku a wy się czepiacie że świecąca nie potrzebna duperela. Znając życie na tą pierdółkę nawet czasu za bardzo nie tracili tylko któryś z pracowników w ramach luźnego dnia to zaprojektował i dał pomysł by firma zarobiła parę groszy na takiej miłej pierdółce. Nie zapominajcie że po za zwykłymi użytkowaniami oraz tymi idącymi tylko w moc PCta są jeszcze tacy co starają się by w budzie wszystko ładnie się prezentowało, to właśnie z myślą o nich powstał ten mostek.

    Skomentuj

    1. Daniou
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-04-16 14:23

      No chyba się nie rozumiemy. Ja, na przykład, mam gdzieś czy są świecące mostki czy nie. Nie zmienia to jednak faktu, że lubię się ponabijać z ludzi którzy chcą, żeby ich komputer był mocny z wyglądu :P

      Skomentuj

      1. Kiciulek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-04-16 17:55

        A co, komputer nie może ładnie wyglądać? Jak ktoś nie potrzebuje większej mocy obliczeniowej, a chce by jego komputer wyróżniał się, to niby co stoi na przeszkodzi, by inwestować w jego wygląd zamiast mocniejsze podzespoły? Ja nie rozumiem hejterów, takich jak ty...

        Skomentuj

        1. Daniou
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-04-17 12:32

          Najwidoczniej nie rozumiesz tgo co piszę. Jak komuśzależy na wyglądzie to jego bajka.
          Gdybyś ty zaczął się nagle nabijać, że niby po co komuś dysk SSD na PCI-e, to Twoje prawo. Nie nzawałbym Cię hejterem. Może po prostu mamy różne definicje.
          Przecież nikogo nie wyzywam...

          Skomentuj

  9. lysycoprobo
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-04-15 07:13

    Nielimitowane rozmowy, SMSy iii iiinternet ! nie musisz wybierać ! wystarczy jeden kod !