Na topie

Avast Secure Browser - bezpieczna przeglądarka internetowa do pobrania

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Przeglądarki WWW

Avast Secure Browser to oparta na Chromium przeglądarka internetowa stworzona pod kątem bezpieczeństwa i prywatności użytkowników. W tym celu została wyposażona w narzędzia, takie jak Adblock, anti-phishing, anti-fingerprinting czy anti-tracking oraz tryb bankowy.

 • Avast Secure Browser - bezpieczna przeglądarka internetowa do pobrania
A A

Jaka jest najbezpieczniejsza przeglądarka internetowa? Każdy producent zapewnia, że jego, a ostatecznie trudno jest wydać taki wyrok. Nie trzeba jednak ograniczać się do tych najpopularniejszych, bo jeżeli chcecie dbać o swoją prywatność i bezpieczeństwo w sieci, to firma Avast twierdzi, że ma coś dla was.

Avast Secure Browser – bezpieczna przeglądarka WWW

Kojarzycie SafeZone Browser? To przeglądarka internetowa, która instaluje się razem z antywirusem Avast. Teraz została ona przemianowana na Secure Browser i poważnie unowocześniona, ale nie zmieniło się to, co od początku przyświecało jej twórcom – wciąż jest narzędziem, które ma pozwalać na bezpieczne i anonimowe poruszanie się po sieci.

Przeglądarka Avast Secure Browser ma dbać o bezpieczeństwo użytkowników za pomocą wbudowanych narzędzi – Adblock, Ochrona przed śledzeniem i Blokada identyfikacji przeglądarki – uniemożliwiających stronom internetowym gromadzenie informacji o użytkownikach. Jak napisał sam Avast, „nowe funkcje chronią użytkowników przed masową inwigilacją, budowaniem profilu i innymi naruszeniami prywatności konsumenta”.

Avast Secure Browser laptop

To nie wszystko – przeglądarka ma również skutecznie chronić przed rozmaitymi atakami wykorzystującymi złośliwe oprogramowanie (np. ransomware) i przed phishingiem (czyli próbą wyłudzenia danych osobowych). Dodatkowo Avast Secure Browser ma specjalny tryb bankowy (zabezpieczający transakcje finansowe – czy to podczas korzystania z internetowej bankowości, czy też robienia zakupów online).

Kolejne funkcje przeglądarki to: Tryb ukryty (przeglądanie bez zapisywania historii i plików cookie), Menedżer haseł (automatyczne logowanie się w usługach z różnymi hasłami), Blokada rozszerzeń (blokada niechcianych dodatków i wtyczek), Ochrona Flash (blokada treści flashowych) i Czyszczenie Śladów (czyszczenie za jednym kliknięciem). Opcje te można włączać i wyłączać. Dopełnieniem całości jest wbudowane narzędzie do pobierania filmów i muzyki, a w drodze jest VPN.

Avast Secure Browser ustawienia

Avast Secure Browser to przeglądarka oparta na Chromium – przede wszystkim ma to być gwarancja stabilności i funkcjonalności, a przy okazji otrzymujemy interfejs, który powinien wydać się wam znajomy. Producent odważnie chwali się również tym, że „strony internetowe ładują się do 4 razy szybciej niż w innych popularnych przeglądarkach”. 

Jeżeli chcecie sprawdzić, czy mówi prawdę, możecie pobrać przeglądarkę, korzystając z linku poniżej.

Pobieranie Avast Secure Browser – przeglądarka internetowa (download)

Pobierz Avast Secure Browser

„Ludzie traktują bezpieczeństwo i prywatność przeglądarki jako coś oczywistego, ale ataki na strony www są wiodącym cyberzagrożeniem. Dzięki Avast Secure Browser ludzie uzyskują wyższy poziom ochrony: wszechstronny i łatwy w obsłudze” – skomentował Matt Adkisson, dyrektor produktowy Avast.

„Pozwoli to nie tylko chronić użytkowników przed zagrożeniami internetowymi, takimi jak cryptojacking, phishing i złośliwe reklamy, ale również zapobiegać naruszaniu prywatności poprzez śledzenie naszych poczynań online przez firmy, rządy i inne organizacje, które monitorują nasze poczynania w sieci” – dodał.

Źródło: Avast, Engadget. Foto/ilustracje: Avast

Odsłon: 9832 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
 1. stach122
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-04-05 17:12

  avast. . . a to przed czymkolwiek potrafi ochronić?

  Skomentuj

  1. mutissj
   Oceń komentarz:

   -3    

   Opublikowano: 2018-04-05 18:17

   ochroni i przy okazji spowolni prace dysku, proca i pamięci ram

   Skomentuj

  1. benutzer
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-04-05 21:36

   CTRL + C, CTRL + V

   Skomentuj

  2. anglik666
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-04-06 10:19

   Na otwartej sieci WiFi to niezależnie od systemu można cię podsłuchać, a jak na Linuxa nie było by wirusów to nie było by Antywirusów, a tu proszę: https://avlab.pl/pl/przeglad-antywirusow-dla-systemu-linux

   Skomentuj

 2. Gucio podroznik
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-04-05 18:35

  avast zaplacil, to redaktorzyna napisal albo raczej przepisal bo z reguly dostaja gotowce co maja umiescic w materiale sponsorowanym

  Skomentuj

 3. czorcik696
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-04-05 19:14

  a jakiego bezpłatnego antywira polecacie?

  Skomentuj

   1. benutzer
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-05 21:38

    A jak te gry na torrentach ściągasz to pochwal się na czym je odpalasz?

    Skomentuj

   2. anglik666
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-06 10:20

    Linuxa z jednym z tych ;): https://avlab.pl/pl/przeglad-antywirusow-dla-systemu-linux

    Skomentuj

  1. POSTMAN
   Oceń komentarz:

   -3    

   Opublikowano: 2018-04-05 19:31

   Avast

   Skomentuj

  2. loctor
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-04-05 19:37

   Wypróbuj np. Bitdefendera. Co prawda w wersji darmowej jest niemal pozbawiony konfiguracji ale robi robotę nie zamulając przy tym kompa.

   Skomentuj

 4. Pioyer
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-04-05 20:04

  zanim zaczniecie bredzic jaki to avast jest zly, to uzyjcie go teraz a nie bredzicie o czyms co bylo 7 lat temu, avast juz od dawna dobrze chroni i nie muli kompa, a i gdyby avast byl takim gownem to nie mialby bazy 400mln uzytkownikow i dawno temu by ta firma padla

  Skomentuj Historia edycji

  1. kitamo
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-04-06 00:12

   co by nie mowic Defender w windowsie ma 100x wieksza bazę uzytkownikow i co z tego?

   Skomentuj

  2. Phurret
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-04-06 11:10

   Masz rację Pioyer, żarty z avasta/defendera takie 2010

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!