Na topie

Bezpieczna przeglądarka do firmy - oto cel dla Microsoft Edge

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Przeglądarka Microsoft Edge będzie odłączona od reszty komputera, dzięki czemu złośliwe oprogramowanie będzie zamknięte niczym w klatce.

Bezpieczna przeglądarka do firmy - oto cel dla Microsoft Edge

A A

Microsoft zapowiedział to narzędzie jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Dopiero teraz jednak wprowadził je do systemu Windows 10 i to tylko w jego testowej wersji dla Insiderów. Warto jednak o tym wspomnieć, bo Windows Defender Application Guard dla Microsoft Edge może skutecznie zwiększyć bezpieczeństwo w firmie.

Microsoft Edge bezpieczniejszy dla firmy

Application Guard to narzędzie, które zabezpiecza przeglądarkę internetową Microsoft Edge na maszynie wirtualnej. Efekt jest taki, że nawet jeśli zostanie ona zaatakowana przez jakiekolwiek złośliwe oprogramowanie, to nie przedostanie się ono na resztę komputera

Narzędzie nie mogłoby powstać, gdyby nie VBS, czyli Virtualization Based Security od Microsoftu. Application Guard tworzy wirtualną maszynę, na której uruchamia przeglądarkę, odcinając ją skutecznie od pozostałych składników systemu. 

Dlaczego Edge jest bezpieczniejszy niż inne?

Z opierających się na podobnej zasadzie „sandboksów” korzystają inne popularne przeglądarki. Microsoft twierdzi jednak, że jego rozwiązanie jest lepsze – dzięki kontenerowi sprzętowemu niemożliwe ma być bowiem przeoczenie jakiegokolwiek złośliwego oprogramowania.

Gdzie jest haczyk? Na szybszych komputerach nie ma, ale posiadacze tych mniej wydajnych będą musieli przygotować się na kompromis. Uruchomienie przeglądarki na maszynie wirtualnej najpewniej ją bowiem nieco spowolni. Microsoft Edge w tym trybie nie będzie też gromadził plików cookie i danych formularzy.

Microsoft rozwija Windows 10 dla biznesu

Windows Defender Application Guard dla Microsoft Edge to jedna z pierwszych funkcji, jaką Microsoft wprowadził do testów dla biznesowych Insiderów. W ostatniej kompilacji pojawiło się też między innymi poprawione narzędzie czytnika dokumentów PDF.

Firma Microsoft – tak jak zapowiadała – zamierza mocniej skupić się teraz na użytkownikach biznesowych. Niewykluczone, że najnowsza aktualizacja (Redstone 3) będzie właśnie tworzona z myślą o firmach, w przeciwieństwie do wydanej niedawno Creators Update, która najwięcej do zaoferowania miała użytkownikom domowym.

Inne nowości, jakich spodziewamy się po Redstone 3 to: interfejs graficzny Project NEON, pasek społecznościowy People Bar, karty w eksploratorze plików i innych aplikacjach oraz funkcja Power Throttling optymalizująca działanie najważniejszych programów.

Źródło: Engadget, inf. własna

Odsłon: 5095 Skomentuj newsa
Komentarze

8

Udostępnij
 1. mutissj
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-05-05 16:59

  Zaraz wymyślą nową aktualizacje, aby odinstalowała wszystkie przeglądarki z systemu windows 10, pozostawiając tylko edge,

  Ciekawe co wtedy powiedzą zwolennicy Windowsa 10, też będziecie im brawo bić?

  Skomentuj

  1. rlistek
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2017-05-06 02:36

   Czasem mnie zastanawia skąd się biorą tacy ludzie.

   Skomentuj

  2. Ashinek
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-05-06 09:09

   Ech, bycie zwolennikiem systemu Windows 10 to nie ślepe zapatrywanie się w niego. Gdyby coś takiego zrobili, wiele osób na pewno by się zbuntowało. Pytanie ile z nich miałoby dostęp do starszej wersji systemu.
   Takie komentarze jak Twój mutissj dowodzą tylko tego, że po prostu plujesz jadem. Może system Ci nie podpasował, może nieodpowiada, ciężko stwierdzić. Masz do tego elne prawo, ale takie ataki jakoby ktokolwiek, kto uważa W10 za system udany ślepo w niego był zapatrzony, są po prostu śmieszne i obrazują Twoją głupotę...

   Skomentuj

   1. olszi
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-05-07 00:12

    Największą zaletą windowsa jest popularność i gdyby ten czynnik wyeliminować system nie miałby prawa bycia w dobie open-source.

    Skomentuj

 2. cochinek
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2017-05-08 10:02

  Wszystko super tylko na Edge nie dziala polowa moich firmowych aplikacji. Na IE dzialaja w trybie zgodnosci, na Firefox i Chrome dzialaja bez problemu. Wiec poki co "thanks, but no thanks".

  Skomentuj

 3. MrSpock
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-05-09 09:07

  Bardzo dobre posunięcie. Trzeba za wszelką cenę dbać o interes korporacji - każdej. Prezes BMW, Mercedesa, Samsunga i itp., zacierają ręce i odkładają fundusze na zakup nowych licencji MS.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!