Gry komputerowe

Blizzard nie będzie wspierał już systemów Windows XP i Vista

z dnia 2017-02-21
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
42 komentarze Dyskutuj z nami

Bawiący się przy World of Warcraft, StarCraft II, Diablo III, Hearthstone oraz Heroes of the Storm będą musieli przejść na nowszy system.

Produkcjom studia Blizzard fanów nie brakuje. Jeśli również się do nich zaliczacie, a jednocześnie korzystacie ze starszych wydań systemu Windows, możecie mieć małe tarapaty.

Czas płynie nieubłagalnie i chociaż producent całkiem długo wspierał Windows XP i Vista, wkrótce się to zmieni. W oficjalnym komunikacie poinformowano, iż na ten rok Blizzard przewidział pożegnanie się z Windows XP i Vista. Jak twierdzi, znacząco spadła liczba użytkowników tych platform.

„Jeszcze w tym roku rozpoczniemy proces kończenia wsparcia dla Windows XP i Windows Vista w World of Warcraft, StarCraft II, Diablo III, Hearthstone oraz Heroes of the Storm. Microsoft przestał wspierać te systemy odpowiednio w 2009 oraz 2012 roku, ale my z uwagi na wciąż korzystających z nich naszych fanów zdecydowaliśmy się na dłuższe wsparcie. Od czasu Windows Vista pojawiły się jednak 3 kolejne wydania systemu, mało kto korzysta już z tych starszych.”

Jak wynika z dalszej części komunikatu, wymienione wyżej gry nie będą działały na komputerach z Windows XP lub Vista. Producent zachęca graczy do tego, aby powoli przymierzali się do przesiadki na nowszą wersję systemu, o ile oczywiście zależy im na dalszej zabawie w World of Warcraft, StarCraft II, Diablo III, Hearthstone czy Heroes of the Storm. 

Źródło: us.battle.net, PC Invasion

marketplace

Komentarze

42
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Całkiem normalne/ XP ma już ~16 lat, mamy 2017r. więc bawią mnie te płaczki co rwą sobie z tego powodu włosy z głowy.
  Zaloguj się
  10
 • avatar
  Ojej straszne. Pracownicy urzędów państwowych nie będą mogli grać na swoich służbowych komputerach.
 • avatar
  chrisu1982gda wcale nie musi dzialac w takiej wersji w jakiej kupiles w szczegolnosci blizzard ktorego gry sa praktycznie multiplayer albo wymagaja stalego lacza (diablo III) . Wiec kto wie czy w momencie uruchomienia nie bedzie wolac aktualizacji systemu.
 • avatar
  Najwyższy czas.
 • avatar
  Gdzie moje Diablo 2 w odnowionej wersji ?!
 • avatar
  Byłem ich fanem do czasu kiedy nie zniszczyli serii Diablo.
  Teraz mi to zwisa i powiewa.
  Zaloguj się
 • avatar
  Kupując grę producent podał takie a nie inne wymagania sprzętowe. Oprogramowanie ma psi obowiązek działać na tym co zostało zadeklarowane. Jeżeli leniom się nie chce wspierać niech zapłacą za wymianę systemu użytkownika albo zwrócą pieniądze. Nowy software to co innego, ale celowe pozbawianie funkcjonalności egzystującego oprogramowania to złodziejstwo i za to powinno się ich pozwać. Chodzi o precedens, jutro tak samo będą zmuszać ludzi do gówna operacyjnego z numerem 10.
  Zaloguj się
  -3
 • avatar
  No i co z tego? Myszka miki została wymyślona 90 lat temu a ciągle odrywają od niej kupony. Kupiłeś grę działającą na XP ma działać na XP, prosta logika. Ja rozumiem, że w dobie powszechnego dymania użytkownika z przysługujących mu praw nie do pomyślenia jest dopominanie się o swoje, ale to co oni robią to jest zwykłe przerzucanie kosztów. Po to żeby oni mogli oszczędzić ty musisz dopłacić. Jaki w tym interes użytkownika? I jaka przyjemność w tej lewatywie?
  Zaloguj się
  -3
 • avatar
  Viste i tak sztucznie przestają wspierać

  bo to jest to samo co Windows 7
  Zaloguj się
  -12
 • avatar
  Czy tu wszyscy są totalnymi debilami? Brak wsparcia oznacza, że jak będziesz miał jakieś problemy z grą i będziesz korzystał z wyżej wymienionych systemów to nikt Ci nie pomoże. Wcale to nie oznacza, że będą sprawdzać przed uruchomieniem gry na jakim systemie jesteś, ani to, że jakakolwiek najnowsza aktualizacja nie będzie działać. To jest proste jak to.

  Przecież to, że MS przestał wspierać XP już jakiś czas temu nie oznacza, że komputery z tym systemem przestały działać. Po prostu jak zgłosisz do supportu, że masz z czymś problem to Ci odmówią pomocy.
  A Blizzard po prostu nie będzie się spuszczał nad kompatybilnością z tymi systemami i nie będzie testował gry na tych systemach. Można się domyślać, że w przypadku gier Blizzarda, które są cały czas rozwijane pojawi się wykorzystanie takich technologii, których XP czy Vista nie wspiera. Może zrezygnują ze wsparcia DX9 co już będzie wystarczającym killerem. Ale wszystko co chodziło do tej pory w niezmienionej postaci powinno chodzić nadal.

  A tu piszą, wymyślają... myszki mickey, sprawdzanie systemu, stałe połączenie z netem... im więcej komentarzy czytam (i to wina autora artykułu, że napisał bzdury), tym bardziej uprzedzam się do innych ludzi i zaczynam wszystkich w około z założenia traktować jak debili. I co gorsza zauważam, że mylę się w małej ilości przypadków.

  PS. Zresztą co tu w ogóle za dywagacje, w domach tych systemów już praktycznie nie uświadczysz.
  Zaloguj się