• benchmark.pl
 • Gry
 • Crowdfunding nie jest ideą bez wad - twórcy na cenzurowanym
Gry

Crowdfunding nie jest ideą bez wad - twórcy na cenzurowanym

z dnia 2015-02-23
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Crowdfunding to idea, której popularność zdaje się cały czas rosnąć. Przydałyby się jej jednak pewne zmiany.

Crowdfunding

Crowdfunding to idea, której popularność zdaje się cały czas rosnąć. I chociaż ma ona wielu zwolenników to nie brakuje takich, którzy nie mają o niej dobrej opinii lub też, z uwagi na ostatnie doniesienia, mogą swoje poglądy zweryfikować.

Dzięki środkom finansowym ofiarowanym przez graczy możliwe były premiery wielu interesujących tytułów. Problem w tym, że działa to również w drugą stronę i w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej doniesień o niespełnionych nadziejach darczyńców.

Jeśli jeszcze projekt nie spełnia oczekiwań, ale chociaż się ukazuje to twórcom można wybaczyć. Co jednak powiedzieć mają ci, którzy dofinansowali chociażby The Stomping Land czy Bear Simulator, których twórcy zniknęli razem z zebranymi pieniędzmi?

Dean Hall, twórca DayZ, sugeruje, iż potrzebne są jak najszybsze zmiany tak, aby podobne sytuacje wyeliminować. W innym przypadku gracze mogą zniechęcić się do idei crowdfundingu, czemu akurat trudno będzie się dziwić.

"Jeśli chcemy, aby Early Access czy Kickstarter odniosły sukces jako metoda finansowania gier to musimy mówić o jakiejkolwiek odpowiedzialności. Media i gracze są tutaj jej częścią."

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Pozostaje czekać na konkretne propozycje, bo oszukiwanym nikt zapewne być nie chce. Dorzucaliście się kiedyś do jakiegoś projektu?

Źródło: vg247

marketplace

Komentarze

8
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Najlepiej jak Dean Hall zacznie od siebie zmiany wprowadzać, bo to jak prowadził produkcję DayZ SA swojego czasu, woła o pomstę do nieba. To trochę tak jakby Peter Molyneux zaczął nagle rozmawiać o tym jak to twórcy gier powinni dotrzymywać danych przez siebie obietnic.
 • avatar
  Pierwsze co mi się kojarzy to Star Citizen. Nie wiem czy kiedykolwiek ta gra wyjdzie, a szkoda, bo zapowiadała się fajnie, tyle, że to już było lata temu.
  Zaloguj się
 • avatar
  Superhot, trafiłem kiedyś na jakąś stronkę z gierkami gdzie tam była, potem okazało się że zrobili ją Polacy, jak się okazało że będzie pełna wersja to odżałowałem i kupiłem wersję cyfrową. Co miesiąc wysyłają maila z updatem więc nawet jak będą mieć obsuwę kilku miesięczną to jestem przekonany że gra wyjdzie.
 • avatar
  ][]Zdecydownym kupować tanio polecam stronke:
  www.make.my/aukcje
  Mega okazje, licytacje za grosze.
  Ja kupiłem sobie nowy TV 46cali za 180 zł :)