Na topie

Data premiery i zwiastun ELEX

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Nowa gra studia Piranha Bytes trafi w ręce graczy jesienią tego roku.

  • Data premiery i zwiastun ELEX
A A

Piranha Bytes już od dłuższego czasu pracuje nad nową grą RPG. ELEX, bo właśnie o tej produkcji mowa, nie miało do tej pory ustalonej daty premiery. W końcu się to zmieniło.

Producent oraz wydawcy poinformowali, iż ELEX zadebiutuje jesienią, a dokładnie 17 października. Gra oferowana będzie na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Spodziewać można się pełnej polskiej wersji językowej. Poza tym sięgnąć można będzie nie tylko po wersję standardową, ale i wydanie kolekcjonerskie. W tym ostatnim prócz gry znajdzie się figurka maga, amulet, płyta ze ścieżką dźwiękową, mapa świata (na tkaninie), artbook oraz instrukcja. Wszystko zamknięte w kolekcjonerskim pudełku.

Ujawnienie daty premiery zbiegło się z prezentacją kolejnego zwiastuna. Skupia się on przede wszystkim na postapokaliptycznym świecie gry oraz głównym bohaterze.


Źródło: cdp

Odsłon: 4662 Skomentuj newsa
Komentarze

22

Udostępnij
  1. belineaenter
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-06-04 19:39

    Wszystko fajnie ale game-play wygląda słabo, dodatkowo obóz bandytów przypomina ten z Wiesława

    Skomentuj

      1. piotreeeek
        Oceń komentarz:

        7    

        Opublikowano: 2017-06-04 21:20

        Port z konsoli który i tak bedzie wyglądał lepiej na PC niż na konsoli. To ja poprosze same takie porty.

        Skomentuj

          1. Alovsskyy
            Oceń komentarz:

            6    

            Opublikowano: 2017-06-04 23:00

            Port czy nie port, nikt nie narzeka, grafika nadal ładniejsza, więcej fps, wyższa rozdzielczość, ekskluzywne dodatkowe efekty od AMD i Nvidii. Kto bogatemu zabroni wydać kilkanaście tysięcy na PC i cieszyć się w pełni grą i grafiką ? -
            nikt. Żałować też nie będzie, dobrze wydanych pieniędzy. Jak mam na zbyciu 20 tysięcy, to wiadomo że kupi ktoś zestaw PC, a nie popierdółkę za 1,5 tyś.

            To tak jakbyś miał do wyboru skuter i Audi R8. Oba Cię dowiozą do celu, ale jaki luksus masz jadąc R8. Tak samo konsole i PC. Na PC masz luksus, a na konsoli pograsz w gry, nieważna na jakich detalach, ale pograsz. Jak wolisz skuter to jedź skuterem, ja preferuje R8 i nikt mi nie zabroni. Ja ze swojego sprzętu jestem zadowolony, mam gdzieś ile wydałem, ale mam spokój z grami, ze wszystkim. Gadaj tak, że PS4 jest cudowne, ale jak przesiądziesz się na porządny PC, to zmienisz szybciutko zdanie.

            Skomentuj

          2. chotnik2
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-06-04 23:35

            >port dla PC to tylko podrasowane tekstury i dodane pare drzewek wiecej. No i nie zapominajmy tysiacach piecset stu dziewiecset FPSach. Oczywiscie tego ''lukru'' graficznego doswiadczysz, gdy wydasz na PC czterokrotnosc ceny PS4 Pro. Warto? Nie warto!

            Dla Ciebie nie warto, ale moze dla innych tak.
            Czemu na sile probobujesz przekonac ludzi co warto a co nie. Czemu twoje warto jest wiecej warte?
            Facet wlasnie kupil RR za 50mln, idz mu powiedz, ze nie warto.
            Czy warto wydac 3mln na Ferrari?
            Czy warto kupic dom 300m2 za 2 miliony?
            Czy warto zainwestowac w samochod 100tys zeby byl szybszy o 2sek na 1/4 mili ?
            Czy warto zainwestowac w komputer 4tys zeby miec 100 fps i lepsze tekstury?
            Wartosc jest wzgledna.

            >PS4 jak zawsze najlepsze!
            Zawsze, na wieki.
            Jak wyjdzie PS5,6,7,8,9 to i tak PS4 bedzie zawsze najlepsze.
            Zawsze to zawsze.

            Skomentuj

          3. chotnik2
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-05 02:16

            Skoro w prawie kazdym poscie jest o tym, ze mimio lepszych tekstur i fps to sie nie oplaca grac na PC bo albo cos nie dziala, albo sie zawiesza, albo trzeba kupowac co rok komputer za 4 tysiace, albo instalowac sterowniki co tydzien, a na PS4 wszystko dziala zawsze dobrze, nic sie nigdy nie zawiesza, to jest ewidentne przekonywanie jakie to PS4 jest super.
            Wszyscy juz znaja twoje zdanie, nie musisz po raz 50 o tym pisac i wrzucac screenow z HZD.
            Gdyby komentarze mialy mozliwosc ukrycia uzytkownika, juz dawno kazdy by Cie dodal do ignore listy, bo piszesz po raz 50 to samo i byl by spokoj.

            PC NIGDZIE nie moze znalezc swojego miejsca? Ciekawe, na czym ludzie pracuja... Pewnie na PS4.

            Skomentuj Historia edycji

          4. killerek132
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-05 13:55

            Ja nie wiem pogromca, nikt nie czyta Twoich postów ze zrozumieniem... Może Ty nie piszesz ich ze zrozumieniem :D

            Skomentuj

          5. IVPANVZERVI
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-06-06 00:15

            Ale na PS4 Pro nie pograsz w dobre strategie.

            Skomentuj

          6. chotnik2
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-06 01:14

            A kto by gral w strategie? Myslec trzeba i w ogole... Napierdzielac X az wrog padnie to je zycie!

            Skomentuj

      2. chotnik2
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-06-04 23:28

        Piranha Bytes i port z konsoli - co ty bredzisz... Oni wszystkie gry robia tak samo (co nie znaczy, ze sa zle) i priorytetem jak i glowna platforma nie byly nigdy konsole.
        W momencie jak wyszedl Gothic 1 to PS1 mialo tak spierdzielone 3D i Z bufor ze wszystko naraz sie ruszalo na ekranie.

        Skomentuj

          1. chotnik2
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-06-05 02:09

            Dziekuje, ze w koncu przyznales sie, ze bredzisz. Pierwszy krok w dobra strone.

            To nie bylo 12,5 miliona lat temu p.n.e tylko wogole w innym wymiarze... Ty to wode potrafisz lac jak ktos Cie zlapie za reke na klamstwie.

            Konsole tak wykopaly PC, ze podliczajac zyski ze wszystkich gier wlacznie z online na PC wychodzi wiecej. Dobre.

            Skomentuj Historia edycji

          2. piotreeeek
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-06-05 07:00

            "Ale panie drogi... To bylo okolo 12,5 miliona lat temu p.n.e. i konsole od tamtego czasu zdazyly sie zakorzenic w ekosystem gier, z ktorego wykopaly pecety w tylek."

            Konsole tak wykopały PC, że dziś ukazuje się więcej exów z z konsol na PC niż kiedykolwiek wcześniej hehe
            No i konsole tak wykopały PC, że nawet sami włodarze Sony przynali że musieli wydać PS4Pro bo konsolowi gracze odpływali im w strone PC szukając lepszej grafiki.
            Także to twoje wykopanie to sobie możesz włożyć między bajki, które sam wymyślasz.

            Skomentuj Historia edycji

      3. IVPANVZERVI
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2017-06-05 00:48

        To nie jest port z konsoli tylko z PC sam Bjorn Pankratz o tym mówi w 2:05 minucie tego filmiku. https://www.youtube.com/watch?v=6v8sXkSr77g

        Skomentuj

        1. chotnik2
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2017-06-05 02:25

          Dla niego Excel i Paint to porty z konsoli.

          Skomentuj

          1. killerek132
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-05 14:55

            Ja nie wiem jak powstają takie osobniki jak on, to się sieje, hoduje ? Czym to nawozić żeby mieć takie okazy i jak to zbierać żeby nie uszkodzić ? :D

            Skomentuj Historia edycji

          2. Q2hvY2hsaWs2
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-05 15:31

            To się samo roznosi jak grzyb i pleśń. Jak już raz się wyhoduje to już nie ma opcji się pozbyć.

            Skomentuj

      4. krzemien95
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-06-05 17:42

        Mówi Ci coś słowo CINEMATIC? Często nie ma nic wspólnego z wyglądem gry... Także ten... Stryczek z kabla od ps4 pro zawiąż i hulaj dusza

        Skomentuj

  2. Alovsskyy
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-06-04 20:17

    Widać jak chcą wskrzesić ducha Gothica, ale może to im się odbić czkawką przez wprowadzenie nowoczesnej technologii, mieczy i magii, gdzie w Horizonie jakoś to się wpisywało, tutaj słabo trochę. Piranha Bytes mogło się pokusić o jakiś remake Gothica

    Skomentuj

    1. adivxv5
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-06-04 21:28

      Nie mają tyle kasy i możliwości na razie aby sprostać oczekiwaniom wobec Gothica.

      Skomentuj

  3. kuba223
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-06-04 20:33

    Wyglada to wrecz tragicznie,po zagraniu w takiego Wiesława 3 ,az nie mozna uwierzyc ze tworzy sie cos tak beznadziejnego.Swiat gamingowy po premierze W3 zmienil sie ...i to bardzo.

    Skomentuj

  4. Wasek
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-06-04 20:40

    Jako fan ich gier wtrącę swoje trzy grosze oceniając po filmach, które widziałem. Graficznie - w sensie świat, krajobraz, kolory bardzo przypomina mi Risena i to mi się podoba. Gdyby w tej grze nie był dodany świat współczesny dla mnie byłaby to obowiązkowa produkcja. Niestety w ogóle nie podoba mi się powiązanie broni białej i broni palnej. Magii i jednocześnie wybuchów z dział. Pozostaje mi czekać, żeby ocenić gameplay'e po wydaniu gry może wtedy mnie coś jeszcze skusi w tej grze i ją kupię.

    Wstrzymam się oczywiście od oceny ruchów bohatera i NPC podczas walki bo z tym Pirahna Bytes zawsze była w tyle ale na szczęście nadrabiała niepowtarzalnym klimatem.

    Skomentuj

  5. chotnik2
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-04 23:36

    Shepard to ty?

    Skomentuj

    1. chotnik2
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-06 01:15

      Konta Ci sie pomylily.