Na topie

Dell MS819 to mysz z czytnikiem linii papilarnych

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Przede wszystkim profesjonaliści mogą być zainteresowani najnowszą propozycją amerykańskiego producenta. Myszka Dell MS819 została bowiem wyposażona w czytnik linii papilarnych kompatybilny z Windows Hello.

  • Dell MS819 to mysz z czytnikiem linii papilarnych
A A

Gdy ma się na komputerze ważne pliki, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenia. Jeśli dostępu strzeże zwykłe hasło, trudno nazwać to przeszkodą nie do pokonania, ale odcisk palca to już coś innego. W sytuacjach, gdy nie ma się czytnika, dobrym rozwiązaniem ma być Dell MS819, czyli najnowsza myszka do biura i domu tego amerykańskiego producenta.

Dell MS819 góra

W jaki sposób MS819 rozwiązuje problem? W najprostszy z możliwych, a więc po prostu oferując właśnie czytnik linii papilarnych. Został on umiejscowiony pod scrollem i może zostać wykorzystany w usłudze Windows Hello. O bezpieczeństwo rozwiązania dbać ma z kolei 256-bitowe szyfrowanie AES. Gryzoń jest również zgodny ze standardem FIDO (więc „pozwala szybko i bezpiecznie płacić online”, tłumaczy Dell).

Dell MS819 mysz

Dell MS819 nie jest pierwszą myszką z czytnikiem linii papilarnych, ale ma ona przyciągać użytkowników także innymi cechami. Przede wszystkim ergonomiczną, łukowatą konstrukcją, ciekawą stylistyką i precyzyjnym sensorem optycznym, pracującym w rozdzielczości 1000 DPI. A cena? Na stronie amerykańskiej odnajdujemy kwotę 49,99 dolarów, na polskiej zaś… 316,11 zł (ale może wcale nie trzeba się tym sugerować). 

Źródło: Dell

Odsłon: 3430 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!