Karty graficzne

Doom - wydajność na APU AMD

opublikowano przez w dniu 2016-06-22

Czy zintegrowana grafika APU AMD wystarcza by komfortowo pograć w nowego Dooma?

Nowy Doom okazał się zaskakująco dobry. Jest szybki, dynamiczny, wciągający i wymagający dla gracza. Oprawa graficzna może nie jest przełomowa, ale najważniejsze to dobra zabawa, a tej Doom zapewnia w nadmiarze.

Na łamach benchmark.pl możecie zobaczyć jak zewnętrzne karty graficzne radzą sobie z grą, a dziś sprawdzimy możliwości zintegrowanej grafiki AMD. Czy APU A10-7870K z pamięciami 2400 MHz zapewni odpowiednie szybkie działanie nowego Dooma? 

W ustawieniach niskich i rozdzielczości 1360 x 768 można liczyć na około 40 klatek na sekundę, w 1600 x 900 około 30 klatek na sekundę, a 1920 x 1080 około 20 klatek na sekundę. Należy jednak pamiętać, że w czasie bardziej gorętszych akcji szybkość działania może się jeszcze zmniejszyć.

Przypomnijmy, że Doom wkrótce otrzyma on wsparcie API Vulkan, więc powinien działać jeszcze szybciej. Gdy tylko pojawi się odpowiednia łatka sprawdzimy różnice w działaniu gry.

Źródło: informacja własna

marketplace

Komentarze

35
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Czyli da się pograć - dodajcie 5-6 FPSów, bo mniej więcej tyle zabierają programy do nagrywania wideo.

  W sumie nieźle jak na procek głownie przeznaczony do pracy biurowej za 650 zł.

  Pokażcie jak radzi sobie i7 za 1600 zł.

  PS sorry mój błąd, testowany AMD można kupić już za 545 zł.
 • avatar
  Kolejny wpis na benchmarku napisany przez dziesięciolatka byle zapchać dziurę :) Ani tu treści, formy, stylu ani profesjonalizmu. "Popykane" chwilę w trzech rozdzielczościach tylko w ustawieniach low. Do tego pseudofilmik na yt z prywatnego konta (!) oczywiście z włączonymi reklamami (uzbieraliście na sumarycznie wszystkim chociaż 200zł?) jakby klasycznych reklam na benchmarku było mało i sponsorowowanych artów. Ja nie wiem w jaki Wy target celujecie i co chcecie osiągnąć takim zaangażowaniem w temat... Pochwalcie się może skumulowanymi statystykami odsłon i wyświetleń na yt wraz z trendami, to ta resztka kompetentnych czytelników będzie wiedziała czy jest sens tu jeszcze wchodzić czy można już w całości przepiąć się na ostatnie zachodnie, niezależne media.
  Zaloguj się
 • avatar
  Jeśli chodzi o nowego DOOM'a to, jestem w szoku jak szybko spadła jego popularność po premierze. Najlepszym przykładem jest Twitch. W dniu premiery streamy DOOM'a oglądało ponad 5000 widzów. Dziś ciężko o 100. Chyba czegoś zabrakło w tej grze.
  Zaloguj się
 • avatar
  0:19 gdzie on chowa ten pistolet? jak wdrapuje się na podest
  Zaloguj się
 • avatar
  A gdzie ten zapowiadany patch Vulkan do Dooma co?
  Zaloguj się
 • avatar
  Czyli nie da się :D

  DOOM bez 60fps to tragedia. A klatki pospadają. W piekle mi GTX970 traci na dzień dobry z połowę z FPD - ale fakt jest przepięknie.
  Zaloguj się
 • avatar
  A gdzie ten zapowiadany patch Vulkan do Dooma co?
 • avatar
  wątek do kasacji, system go zdublował.
 • avatar
  ''Oprawa graficzna może nie jest przełomowa''. Mylisz się człowieku!!! Id Tech 6 to obecnie najpotężniejszy silnik graficzny świata, który niszczy Unreal Shit Engine 4!!!
  Doom 2016 nie pokazuje całej jego mocy ale Quake 5 który na pewno już powstaje czy Wolfenstein New Order 2, który z pewnością będzie korzystał z Id Tech 6 pokarzą jego moc!!! Jeszcze ci redakorku gały wyjdą z orbit na widok grafy w tych grach!!!
  Zaloguj się
 • avatar
  Optymalizacja dooma jest fatalna.
  Zaloguj się
  -4
 • avatar
  "w czasie bardziej gorętszych akcji" aż się dziwnie czyta, nie lepiej: w czasie najbardziej gorących akcji
  Zaloguj się