Na topie

Dying Light 2 z bardzo mocnymi akcentami RPG

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Nie trzeba obawiać się jednak, że Dying Light 2 porzuci rozwiązania, za które gracze pokochali poprzednika. Cały czas mówimy tu o grze akcji.

 • Dying Light 2 z bardzo mocnymi akcentami RPG
A A

Zapowiedź Dying Light 2 spotkała się z wieloma pozytywnymi komentarzami. Nie mogło być jednak inaczej, ponieważ ekipa studia Techland wykonała kawał dobrej roboty przy pierwszej części serii, a teraz obiecuje oddać w ręce graczy jeszcze ciekawszą produkcję. Jak bardzo odbiegającą od pierwowzoru?

Nikt nie ukrywa, iż Dying Light 2 będzie grą z bardzo mocnymi akcentami RPG. Nie bez powodu do zespołu pracującego nad nią dołączył przecież Chris Avellone, którego spora część graczy powinna doskonale kojarzyć (przede wszystkim z racji Fallout 2 czy Planescape: Torment). Prócz znacznie szerszych możliwości rozwoju bohatera największą zmianą mają być wybory, które odcisną zauważalne piętno na dalszym rozwoju wydarzeń.

Adrian Ciszewski ze studia Techland tłumaczył w ostatnim wywiadzie, iż elementy RPG pozwolą graczom jeszcze bardziej wciągnąć się w rozgrywkę. Nie trzeba obawiać się jednak, że Dying Light 2 porzuci rozwiązania, za które gracze pokochali poprzednika. Cały czas mówimy tu o grze akcji.

„Pojawia się lepsze połączenie między graczem i grą, jeśli jest to przynajmniej po części RPG. To sprawia, że możesz lepiej wyrażać siebie, możesz zrobić coś ze swoją postacią lub awatarem. Wybory i konsekwencje to tylko przykład mechaniki RPG, która daje poczucie, że bohater to faktycznie twoja postać. To jednak cały czas gra akcji. To jest najważniejsze. Wybory i konsekwencje zawsze są łączone z RPG. Nasza wizja jest inna. Przygotowujemy sandboxowe doświadczenia z rozgrywki - są systemy, zasady, ograniczenia i podobne rzeczy.”

Dying Light 2 nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Gra dostępna będzie na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Źródło: wccftech

Odsłon: 3989 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. legolas638
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-08-20 06:07

  Mam nadzieję że nie będzie tego samego bezsensownego skalowania przeciwników....

  Skomentuj

 2. legolas638
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-08-20 06:07

  Mam nadzieję że nie będzie tego samego bezsensownego skalowania przeciwników....

  Skomentuj

 3. raffal81
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-08-20 09:56

  A ja mam nadzieje że teraz wszystkie zoombie nie będą do siebie podobne, tylko będzie jakaś różnorodność ;)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!