Na topie

Dziś startuje Legimi na Kindle - wysyp e-booków

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Mobile Czytniki e-booków Ciekawostki Tematyka: Czytnik Legimi E-Book Producenci: Amazon

Około 7 tysięcy e-booków czeka od dzisiaj na użytkowników czytników Amazon Kindle w usłudze Legimi. Przedstawiamy szczegóły oferty.

 • Dziś startuje Legimi na Kindle - wysyp e-booków
A A

Zapowiadano, że tak się stanie i dzisiaj aplikacja Legimi oficjalnie debiutuje na Kindle’ach. Na posiadaczy tych czytników e-booków czeka około 7 tysięcy tytułów. 

Konkretnie użytkownicy mogą skorzystać z jednego z dwóch pakietów: 

 • ebooki bez limitu (od 32,99 zł miesięcznie), umożliwiający dodanie 3 nowych ebooków co miesiąc
 • ebooki + audiobooki bez limitu (od 39,99 zł miesięcznie), umożliwiający dodanie 5 nowych ebooków co miesiąc

Z jednej strony 7 tysięcy e-booków to dużo, ale z drugiej miesięcznie dodać można tylko kilka nowych pozycji na swoje urządzenie. To spore ograniczenie, ale pewnie jest ku temu powód. Tymczasem skoncentrujmy się na plusach, których nie brakuje.

Pierwszy z nich? W ramach pakietu z Legimi można korzystać również na trzech innych urządzeniach: smartfonie, tablecie i komputerze. W tym przypadku na katalog składa się już ponad 20 tysięcy e-booków i audiobooków (i nie ma limitów). Jest jednak zastrzeżenie, bez limitu możemy czytać właśnie na smartfonach, tabletach i komputerze, na czytnik Kindle możemy pobrać w danym miesiącu 3 lub 5 (w zależności od wybranego abonamentu) ebooki, więc jeśli ktoś czyta ich więcej, to musi to wziąć pod uwagę

Właściciele usługi zapowiadają też, że biblioteka tytułów dostępnych na czytniki Kindle będzie dynamicznie rozwijana. Ba, mówi nawet, że katalog „z każdym dniem powiększany będzie o kolejne tytuły”, co brzmi naprawdę dobrze.

Legimi z Kindle - jak to działa

Samo korzystanie z Legimi jest bardzo proste, chociaż wymaga podłączenia czytnika do komputera (nie ma możliwości wysyłania plików bezprzewodowo, bezpośrednio na Kindle) za pomocą kabla USB.

Legimi Kindle podłączanie czytnika

Następnie należy się zalogować na swoje konto Legimi i wybrać książki, które chcemy przesłać na czytnik.

Legimi Kindle wybór książek

Po wybraniu ebooków i kliknięciu w synchronizację, zostaną one przesłane na czytnik.

Legimi synchronizacja

Książki pojawią się na czytniku i możemy rozpocząć lekturę. Od razu zaznaczę, że jeśli wrzucimy ebooki na inny czytnik, nie będą one działać. Można z nich korzystać wyłącznie na tym jednym, przypisanym do naszego konta Kindle. Z tego samego powodu nie są też one synchronizowane z kontem Amazonu.

Na koniec trzeba też dodać, że do otwierania plików z ebookami na Kindle’u konieczne będzie dokonanie przynajmniej jednej synchronizacji miesięcznie, w przeciwnym razie otwarcie ebooków nie będzie możliwe. Ta odbywa się przez aplikację Legimi, która na start dostępna jest na Windows (a wkrótce zadebiutuje też w wersji na macOS).

Usługa Legimi na Kindle będzie także dostępny w ofertach operatorów komórkowych (Play, T-Mobile, Plus).

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Legimi/kindle (start w poniedziałek w godzinach popołudniowych).

Źródło: Legimi oraz opracowanie własne

Odsłon: 4388 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. derekpl
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2017-10-16 18:27

  Wykastrowana wersja normalnej oferty. Organiczenia bez sensu w stosunku do oferty na standardowe czytniki

  Skomentuj

  1. Erathiel
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-10-17 10:40

   Z zapowiedzi wprowadzenia tej usługi (jakiś miesiąc temu) dowiedziałem się, że wynika to ze specyfiki platformy Kindle. Chyba i tak należy uważać za sukces, że udało im się wejść na tę platformę, bo jeszcze niedawno wydawało się, że nie będzie to możliwe.
   Ale na pewno masz rację co do tego, że oferta standardowa jest znacznie bardziej atrakcyjna. Korzystam intensywnie - dla mola książkowego Legimi to czyste złoto :)

   Skomentuj

  2. Ilona_Book
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-10-17 14:17

   Mnie najbardziej przeraża zapis:

   "Jest jednak zastrzeżenie, bez limitu możemy czytać właśnie na smartfonach, tabletach i komputerze, na czytnik Kindle możemy pobrać w danym miesiącu 3 lub 5 (w zależności od wybranego abonamentu) ebooki, więc jeśli ktoś czyta ich więcej, to musi to wziąć pod uwagę"

   z jednej strony Kindle promuje czytniki i w nie inwestuje a z drugiej strony się na nie zamyka promując bez limitu książki na smartfony, komputery itp. a czytniki ogranicza...

   Dla mnie to nie zrozumiałe...

   Z tego co kojarzę np czytniki PocektBooka nie mają takiego problemu

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!