Smartfony

Ekran Xiaomi Mi MIX 2 może zajmować 93% przedniego panelu

z dnia 2017-03-06
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Wiele osób wyczekuje premiery Xiaomi Mi MIX 2. Całkowicie bezbramkowego smartfona najprawdopodobniej jednak nie zobaczymy.

Producenci smartfonów zdecydowali się wreszcie na odchudzenie ramek wokół ekranów. W zeszłym roku najwięcej mówiło się w tym kontekście o Xiaomi Mi MIX, jego następca również niezauważony nie przejdzie.

Tym bardziej, że niektórzy zaliczają Xiaomi Mi MIX 2 do najbardziej wyczekiwanych smartfonów 2017 roku. Pierwsze wzmianki na jego temat dawały nadzieje, iż ekran zajmować może cały przedni panel. Obecnie wszystko wskazuje na to, że tak ciekawego rozwiązania się nie doczekamy.

Względem poprzednika i tak zanosi się jednak na kolejny krok do przodu. W Xiaomi Mi MIX ekran zajmuje 84.16% przedniego panelu. Najnowsze doniesienia sugerują, iż w Xiaomi Mi MIX 2 współczynnik screen-to-body wzrośnie do 93%.

Poza tym warto dodać, że w tegorocznym modelu producent wykorzystać ma technologię AMOLED i jednocześnie zdecydować mógłby się przez to na zakrzywienie ekranu na boczne krawędzie. To już może spotkać się z mieszanymi komentarzami, niektórzy zdecydowanie bardziej preferują „płaskie” wyświetlacze.

Źródło: phonearena, GearBest

marketplace

Komentarze

8
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tylko czekać aż zrobią MIX 3 z całą taflą
  Zaloguj się
 • avatar
  Póki ekran nie zachodzi na żadną z krawędzi w debilny sposób jak u samsunga, niech robią go wypełniającego cały front telefonu, super opcja, tylko niech zaczną faktycznie używać czegoś niełukącego się, bo zawsze istnieje to zagroszenie stłuczenia, nie ważne czy telefon jest w etui i nie (choć nigdy nie miałem przypadku stłuczenia ekranu)
 • avatar
  Jak pozostaną przy designie z Mi Mix to biorę!! Dodatkowo AMOLED ? Bajka :)
 • avatar
  Może dałoby się dobić 100 % wtedy bez przedniej kamerki a dali by tylni wyświetlacz jak w yotaphone do robienia selfie tylną i podglądania chociaż trochę.