Telefony

Era zmienia się w T-Mobile

z dnia 2011-05-19
Dawid Kosiński | Redaktor serwisu benchmark.pl
53 komentarze Dyskutuj z nami

Era zmieni nazwę na T-Mobile już 5 czerwca bieżącego roku. Co prawda decyzja o tym zapadła już dawno, jednak datę do wiadomości publicznej podano dopiero teraz.

Pamiętajmy jednak, że chodzi tu tylko i wyłącznie o zmianę marki. Właściciel sieci komórkowej nie zmienia się i jest nim PTC. Zmiana marki będzie kosztować około 100 milionów złotych, a przychody mogą spaść o 2%. Wg analityków zyski PTC pozostaną na obecnym poziomie.

Era

Rebranding będzie obejmował całą markę i jej wizerunek. Oznacza to, że wygląd salonów i sklepów Era zostanie dostosowany do standardów T-Mobile. Ponadto T-Mobile zyska w Polsce nowe logo, czyli literę "T" oraz motto "Chwile, które łączą", czyli przełożoną na nasz język wersję hasła Deutsche Telekom "Life is for sharing".

Oprócz tego zostanie uruchomiona witryna www.t-mobile.pl, na którą będą przekierowywani internauci korzystający z adresu www.era.pl. Cały rebranding zajmie maksymalnie sześć tygodni.

"Jesteśmy dumni, że PTC staje się pełnoprawną częścią rodziny Deutsche Telekom, a marka T-Mobile już wkrótce pojawi się na polskim rynku. PTC jest drugą co do wielkości firmą w naszym europejskim portfolio, liderem mobilnych technologii i czołowym polskim pracodawcą" - powiedział Roland Mahler, Chief Regional Officer Europe w Deutsche Telekom - "Polski rynek telekomunikacyjny przedstawia olbrzymie możliwości dalszego korzystnego wzrostu - jest przecież największym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej i nadal się rozwija."

"Wraz z nową na polskim rynku, międzynarodową marką T-Mobile wprowadzamy jej globalne wartości: prostota, kompetencje i innowacyjność. Będą one przyświecać wszystkim naszym działaniom i wprowadzanym, nowym ofertom. Natomiast w naszym podejściu nie zmieni się to, co zawsze było naszą najmocniejszą stroną: jakość, obsługa klienta i profesjonalizm pracowników"
- podkreślił Miroslav Rakowski, prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

T-mobile

T-Mobile będzie świadczyć wszystkie dostępne do tej pory pod marką Era usługi, zarówno w systemie abonamentowym, jak również pre-paid. Dzięki temu zmiana marki nie wpłynie negatywnie na komfort klientów, a ich umowy zawarte z siecią Era będą kontynuowane. Nie jest wykluczone, że pojawią się też nowe oferty dla dotychczasowych jak i nowych klientów.

TP SA straci przez T-Mobile?
Paweł Puchalski będący szefem Działu Analiz DM BZ WBK S.A. zauważył, że na rebrandingu Ery najwięcej może stracić Telekomunikacja Polska.

„Zmiana marki zwykle przyciąga nowych klientów – jest całkiem możliwe, że bazowy wzrost liczby klientów TPSA może wkrótce zacząć odstawać od rynkowych trendów” – powiedział Paweł Puchalski. „Co więcej, zmiana marki PTC przypomina nam o potencjalnym rebrandingu Polkomtela (lidera telefonii komórkowej w Polsce). Jeśli zostanie on przejęty przez zagranicznego inwestora zmiana marki jest bardzo prawdopodobna."

Jak sądzicie, Era zyska na zmianie marki?
 

Więcej o Smartfonach:

Źródło: www.t-mobile.pl

marketplace

Komentarze

53
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ja już się do Ery przyzwyczaiłem :(
 • avatar
  Erze przyda się lekki powiew świeżości
 • avatar
  "Miroslav Rakowski" ... a nie przypadkiem Mirosław?
 • avatar
  Mam nadzieje na agresywny start nowej marki na polskim rynku, ktory zwiekszy kompetetywnosc miedzy konkurentami i w efekcie pozwoli na przedstawianie klientom coraz to ciekawszych i innowacyjnych ofert. W walce o klienta klient jest zwyciezca.
  Zaloguj się
 • avatar
  Polska została rozkradziona. Jeszcze 10 lat, a na każdej ulicy będą wieelkie flagi z jakże wspaniałą SFASTYKĄ a wszyscy będziemy śpiewali "HAJ LI HAJ LO" na cześć naszych panów!
  Zaloguj się
 • avatar
  Jak sie wypompowuje pieniadze z firm corek przez wielkie koncerny.

  Otoz jak zapewne pamietacie była kiedyś marka IDEA, ktora zostala przeksztalcona w ORANGE. Po co? Na pewno nie po to by Centertel poniosl ogromne koszty przebudowy salonów. Odpowiedz kryje sie w opłatach za uzytkowanie znaku firmowego. Jak podawal swego czasu

  http://wroclaw.naszemiasto.pl/archiwum/1026594,zegnaj-ideo,id,t.html

  "Przypomnijmy, że za wykorzystanie znaku Orange Centertel, którego właścicielem jest TP SA, będzie płacił roczną opłatę w wysokości ok. jednego miliarda złotych. Te pieniądze trafią pośrednio do kasy głównego udziałowca TP SA i Orange – France Telekom. •"

  W tym wypadku najprawdopodobniej chodzi oto samo. Ten sposob drenazu firm spolek przez firmy matki jest POWSZECHNIE stosowany, poniewaz jest nie do ruszenia od strony prawnej. Znak handlowy chroni prawo patentowe i za jego uzyczenie formalnie obcemu podmiotowi (a takie sa firmy corki w swietle prawa handlowego) mozna pobierac oplaty ktorych wysokosc jest kwestia dowolna.

  "Polsko! lecz ciebie błyskotkami łudzą. Pawiem narodów byłaś i papugą...."
  Zaloguj się
 • avatar
  „Zmiana marki zwykle przyciąga nowych klientów..."

  Mnie skutecznie odstraszyła :D
  Zaloguj się
 • avatar
  Wybaczcie slownictwo, ale kolega zwyczajnie pierdoli od rzeczy.

  Polska rozkradziona? Wow. Pamietam jak wygladalo zycie w poczatkach lat 90, gdy kupno samochodu to bylo cos, zdobycie kredytu w banku to dopust bozy a wycieczka do Egiptu to cos, co stawialo nas w jednym rzedzie z Rockefellerem.

  Dzis to nic nadzwyczajnego, ale przeciez Polska jest rozkradziona, co? Nie to co jakies tam Bialorusie i inne Kirgistany.

  Poza tym pisze sie "swastyka" a nie "sFastyka" moj ty domorosly specjalisto od swiatowej ekonomii i historii najnowszej.
  Zaloguj się
 • avatar
  hehehe ja akurat po powrocie z podróży właśnie 5 czerwca ide przedłużyć umowę - ciekawe jak będzie pierwszego dnia wyglądał salon
 • avatar
  byłoby fajnie gdyby mi teraz amerykańskie t-mobile działało w polsce :>
 • avatar
  T-Moblie to firma z USA czy mi się wydaje?
 • avatar
  T-Mobile to chyba niemiecka firma.
 • avatar
  T-Mobile Nowe Horyzonty? Nie brzmi zbyt ciekawie. ;)