Na topie

Fallout 76 - testujemy betę na PC [AKT.: ostatnia szansa na grę przed premierą]

Autor:

Szef strefy Komputery

więcej artykułów ze strefy:
Komputery

Pierwsza pecetowa beta Fallouta 76 wystartowała. Sprawdzamy jakość grafiki i wydajność na karcie GeForce RTX 2080 oraz na... zintegrowanej grafice Intel UHD 620.

  • Fallout 76 - testujemy betę na PC [AKT.: ostatnia szansa na grę przed premierą]
A A

Aktualizacja, 3 listopada 2018: Przypominamy, że dziś (sobota) od 22:00 do 2:00 w nocy trwa przedostania beta, a jutro (niedziela) od 20:00 naszego czasu również do 2:00 w nocy, trwać będzie ostatnie spotkanie z betą Fallouta 76. Czy na sali jest ktoś zdecydowany na zakup lub osoby które zamówiły już grę w przedsprzedaży?

Fallout 76 - obciążenie CPU

Korzystając z okazji zajrzyjcie jeszcze do Atomowego Sklepu. Podczas wędrówki po świecie Fallouta znajdziesz lub wytworzysz różne elementy garderoby, ale kostiumy dostępne są też w Atomowym Sklepie. Znajdziesz tu również inne rzeczy, takie jak skórki broni, skórki pancerzy, gesty, dekoracje i nie tylko.
Atomowy Sklep ponoć nie będzie oferował żadnych elementów dających przewagę w grze

Aktualizacja, 1 listopada 2018: Bethesda musiała wykonać szybkie czary, bowiem kolejna beta Fallouta 76 działa znacznie szybciej. Zresztą zobaczcie sami jak działa gra w rozdzielczości 2560 x 1440 (ultra) na karcie graficznej NVIDIA GeForce RTX 2080 FE.

News z 31 października 2018

Fallouta 76 to prequel online, w którym każda ocalała osoba jest prawdziwym człowiekiem. Zrobienie z Fallouta gry multiplayer online nie zostało przyjęte zbyt entuzjastycznie, ale też przed ograniem nie ma co narzekać - może faktycznie to się sprawdzi. Przypomnijmy, że niedawno Bethesda zdradziła wymagania sprzętowe Fallout 76, jak i zaprezentowała trailer z prawdziwymi aktorami.

Tymczasem nastała pierwsza beta wersji PC - krótka, bo krótka, ale zawsze coś da się sprawdzić. Korzystając z okazji sprawdzamy jak gra działa na karcie NVIDIA GeForce RTX 2080 (bez Ti) oraz na... laptopie Acer Swift 3 wyposażonym w zintegrowaną grafikę Intel UHD 620 (procesor Core i3-8130U). W pierwszym przypadku gramy w rozdzielczości QHD (2560 x 1440) na najwyższych możliwych ustawieniach, a w drugim w FHD (1920 x 1080) na najniższych możliwych ustawieniach. Jakie efekty?

RTX 2080 w akcji

Jest słabo, bardzo słabo. Przy użyciu RTX 2080 (QHD, ultra) mogliśmy średnio liczyć na około 30-40 klatek na sekundę. Gameplay nagrywany był za pomocą NVIDIA ShadowPlay, więc w rzeczywistości gra działa minimalnie szybciej (od 1 do 3 klatek na sekundę lepiej).

Zintegrowana grafika Intela w akcji

No, nie da się. Materiał został nagrany za pomocą Action! tylko po to, żeby wam pokazać jak gra źle wygląda w ustawieniach Low. Bez włączonego nagrywania w rozdzielczości Full HD można liczyć na mniej niż 10 klatek na sekundę, a w HD (1280 x 720) mniej niż 17 klatek na sekundę.

Galeria w rozdzielczości QHD

Rzućcie okiem na parę screenshotów w rozdzielczości 2560 x 1440, przy ustawieniach ultra. Generalnie, nie ma na co patrzeć... Gra wcale nie wygląda lepiej niż Fallout 4. Jasne to beta, ale... Czarno to widzę.

Premiera gry w wersji PC, Xbox One i PS4 będzie miała miejsce 14 listopada.

Źródło: informacja własna

Odsłon: 13789 Skomentuj newsa
Komentarze

23

Udostępnij
  1. misiofazi
    Oceń komentarz:

    21    

    Opublikowano: 2018-10-31 07:27

    Szczerze to wszystko wygląda jak mod do Fallout 4, do którego były też zarzuty o to, że gdy wychodził w 2015 r., wyglądał jak przestarzała gra (aspekty graficzne)

    Ja rozumiem że każda gra to przede wszystkim fabuła historia lub dobry game-play ale mamy coraz większe monitory i to po prostu wygląda już źle. Jakość tekstur czy szczegółowość modeli woła o pomstę do nieba
    Bardziej zaawansowane modele były w grze Crysis (dla mniej zorientowanych to produkcja z 2007 roku).

    Nie wiem nie przekonuje mnie ta gra...

    Skomentuj

        1. Alovsskyy
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-10-31 08:48

          Mam taka sama konfiguracje 4790k +16GB+ GTX1070 i mam ponad 70fps spokojnie, ale nie usprawiedliwiajac gry, jeszcze gdyby tylko grafika kulała to okej, ale ta fabuła to tez porażka na całej linii, Skyrim miał bardziej porywająca fabułe. Jak dla mnie Fallout 76 to już dojenie marki i to bardzo nieudolnie.

          Skomentuj

        2. misiofazi
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-10-31 11:53

          nie wspomnę, że Fallout 4 nie wspierał monitorów 21:9 (panoramiczne) i jak się okazuje nowa produkcja też tego nie robi. Aczkolwiek grzebiąc w plikach gry niby można było F4 uruchomić w ratio 21:9 tylko wtedy pojawiały się 2 problemy
          1. To rozjechane menu i HUD gry
          2. To taki, że gra uznawała wówczas ze gra jest zmodowana albo spiracona co blokowało np (osiągnięcia w grze)

          Skomentuj

    1. Fenio
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-11-01 15:42

      Fallout 76 wygląda jak mod Fallouta 4 ale Fallout 4 wyglądał jak zmodowany Fallout 3 lub Fallout 3 Remaster Edition. Odgrzewają kotlet który zrobił się zielony lata temu (F4) a teraz uległ rozkładowi (F76). Niestety nadal jest serwowany jako nowość i zapewne znajdzie (znowu) szerokie grono odbiorców.

      Skomentuj

  2. raffal81
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-10-31 07:59

    Wygląda jak gra z 2010 roku. Ja wiem że grafika nie jest najważniejsza, ale wygląda to średnio i takie sztywne, ok zapomniałem o tej grze ;]

    Skomentuj

    1. BariGT
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-01 23:03

      Tu nie chodzi nawet o słabą grafike bo Vegas wygladał podobnie. Problem w tym na takim sprzęcie nie wyglada nawet na 60 klatek w QHD...

      Skomentuj

  3. losiaczek1
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-10-31 08:45

    A ja zainstalowałem Fallouta 4 żeby jeszcze raz sobie pograć i zaczęło mnie wywalać do pulpitu zaraz po uruchomieniu gry. Zgodnie z instrukcją, którą znalazłem w necie zablokowałem grę w firewall`u i teraz mogę pograć do momentu wejścia do kapsuły kriogenicznej potem dalej mnie mnie wyrzuca do pulpitu. A ta sama gra dawniej chodziła bez problemu. Duże brawa należą się firmie Bethesda :)

    Skomentuj

  4. mesjan
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2018-10-31 09:33

    Tekstury w tej grze są odpowiednie dla rozdzielczości ekranu 480p a oni odpalają ją w QHD. Te tekstury wyglądają tak rozmazane jakby malowane były akwarelą. Nawet przedmioty trzymane w ręku które w innych grach mają podwyższoną rozdzielczość tekstury bo są przed samymi oczami tu mają marną teksturę i wyglądają jak plastykowe.

    Skomentuj Historia edycji

  5. misq82
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2018-10-31 10:33

    Gram sobie obecnie w RDR2 i gdy tak spojrzałem na te screenshoty to niemal mi kapcie nie spadły.. Poważnie - ktoś dzisiaj jest gotów wydać kasę na grę tak wyglądającą? Bethesda zupełnie nie ma skrupułów oraz wstydu.

    Skomentuj

  6. xbk123
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-10-31 10:45

    Dodali mod na drzewa do Fallout 4 i topowa grafika od NV wymiękła.

    Skomentuj

  7. patol1984
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-10-31 11:53

    Takie szpetne a topowego rtxa zajeżdża, może to nie beta a pre-alpha?

    Skomentuj

  8. sabaru
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-10-31 12:05

    Ta be ta to jeszcze trwa? Pobrałem lancher ale nie widzię możliwości pobrania gry.

    Skomentuj

    1. patol1984
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-10-31 15:03

      Beta dostępna chyba tylko za preorder

      Skomentuj

      1. sabaru
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-10-31 16:42

        A zastawiałem się dlaczego dali tydzień przed premierą betę. Teraz już wiem.

        Skomentuj

  9. st4lk3r
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-10-31 19:17

    F4 było dnem, zarówno fabularnym, jak i graficznym. Do dziś żałuję wydanych pieniędzy. Z nowszych Falloutów tylko NV daje radę.

    Skomentuj

  10. Fenio
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-01 15:38

    Jak na grafikę którą prezentuje ten zabytkowy engine to jest katastrofa pod względem wydajności.
    Niestety ten sam problem jest na konsolach, podobno na xbox one spadki są poniżej 10fps. Ma one s niewiele lepiej ale nawet na one x nie ma stałych 30fps.

    Skomentuj

    1. wizdar
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-02 12:12

      Podobno szybkosc poruszania sie postaci jest powiazania z liczba fps. Taki "ficzer" tego engine.
      O ile w singlu nie razi, to w multi robi sie nieciekawie :D

      Skomentuj

  11. specialboy
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-01 19:08

    Pograłem 10 min, doszedłem do tzw Campu i wyłączyłem. I nie wrócę na pewno!

    Skomentuj

  12. Kaiser
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-11-01 22:14

    Coś czuje, że gra może odnieść spektakularna klapę, a potem zwalą winę na graczy jak ich koledzy z EA z ich ME4:A.

    Skomentuj

    1. Kenjiro
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-02 09:26

      Oby tak się stało, bo jeśli gracze ją kupią, to producent się nie nauczy, że się takich potworków nie wydaje.

      Skomentuj

  13. MaNiAc
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-02 14:55

    Szczerze to nie rozumiem testowania full hd na integrze, to tak jak testować kabriolet do orania pola.

    Skomentuj

  14. dejot
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-04 13:03

    Tak a propos monitora 21:9, sam mam UWHD 35" i ustawiłem w pliku Fallout4Prefs ini swoją rozdzielczość:

    - H=1440
    - W=3440
    - bFull Screen=1

    Po wprowadzeniu zmian j/w ten plik musi być zaznaczony, że tylko do odczytu. Nie wiem jak z Fallout76, ale u mnie działa na Fallout4, pełny ekran i nic się nie kaszani z obrazem, czy hud, albo menu, gra działa płynnie ok 100 fps (980Ti).

    Skomentuj Historia edycji

    1. dejot
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-04 13:31

      A, i musi być zaznaczone w opcjach gry przy jej odpalaniu "Bez obramowania".